Létání od dubu

Vaše fotky a videa

Re: Létání od dubu

Příspěvekod dub » úte čer 16, 2015 7:24 pm

Ahoj, to se tak někdo má :D :D :D :D . Moje dovolená začne 1. srpna a bude 3 neděle taky už se těším. Tak si to Pěťo na tý dovče pěkně užívej
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod dub » stř říj 07, 2015 1:57 pm

Ahoj lítači, nedá mi to abych se nepodělil se svým zážitkem ze soboty 3. října 2015. Počasí bylo super vítr JV kolem 4m/s, tak jsem vyrazil s Free na Radobýl. Dorazil jsem tam ve 13 hod. a to už tam byli 3 padáčkáři. Chvilku jsme kecali a pak jsem šel do vzduchu . Nahoře foukalo kolem 5m/s a tak jsem ještě naložil olovo co kdyby. Let super svahovačka ukázka spirály a pak to přišlo, nějak přifouklo a padáku se nechtělo dopředu , ale zato krásně stoupal vário ukazovalo přes 2m/s. Co teď když dám spirálu tak mě to zafoukne za kopec do vysokých stromů. Tuto variantu jsem nechtěl a tak jsem já blbec :roll: rozhodnul, že naletím na bok kopce/ nad lom, kde to tolik nebude nosit a tím snížím výšku. Naletěl jsem nad lom, padák sice nestoupal, ale zato v mžiku zmizel za obzorem :cry: :cry: :cry: . Než jsem doběhl na hranu skály v domění, že jej uvidím, neviděl jsem nic. Naštěstí tam seděl človíček, který mi ukázal přibližný směr dopadu. Rozloučil jsem se a šel dolů padák hledat po příchodu na místo jsem se zděsil, za prvé jsem vůbec nevěděl, kde jsem , kolem všude vysoký stromy a křoviska, na kopec jsem naviděl abych se mohl zorientovat. Tu sobotu jsem byl na kopci 4x v 19 hod. jsem to vzdal a nechal to na neděli. V neděli jsem zajel na bok kopce zapnul vysílač a ten se chytil a vario ukázalo -99m pod startem. To byla dobrá zpráva, protože tam padák ještě někde byl. Ale kde :( . Po 5-ti hodinách hledání jsem to vzdal a napadlo mě zavolat kamarádovi co má dron. Asi za 1 hod. přijel na místo vybalil monitor, mě nasadil na hlavu brejle FPV a bych se koukal. Ukázal jsem mu přibližný směr a šlo se na věc. Před startem mě upozornil, že už asi půl roku neletěl. Tady je odkaz na video z dronu
https://youtu.be/20b_vOU5Uzw . Dron se dostal z neznámého důvodu do výšky 590m, kde mu asi v 500m došla baterka :cry: . na videu je vše vidět. Dron dopadnul asi 100mn za nás slyšeli jsme ránu a šli hledat dron po 20 min jsme ho našli spadnul do křoví a tak kamera Hero 3 přežila jinak by nebylo to video. No náhoda , jak prase jinak by jsem nehledali jen padák ale i dron. Ještě jsem v křoviskách hledal asi 3 hod. , ale bezvýznamně. Úplně vyčerpanej a to jak fyzicky a psychicky jsem jel domů. Když jsem vystupoval z auta, tak u mě přibrzdilo auto a v něm seděl jeden z padáčkářů, který mi řekl, že ví kde ten můj padák visí. Sedli jsme do auta a on mi dalekohledem ukázal místo kde ten padák fakt visel. Byl vidět jen z jednoho místa. Samozřejmě byl tam, kde bych ho vůbec nehledal. Zase náhoda jak blázen. Na pondělí jsem si vzal dovolenou s tím, že jsem poprosil jiného známého s lepším dronem, jestli by se mnou nezajel na Radobýl a nenaletěl dronem nad místo, abych se v tom křoví zorientoval. V 10 hod. jsme byli na místě kámoš modelář s dalekohledem navigoval pilota dronu a já mezitím vyzbrojen mačetou, sekyrkou a nůžkama pelášil asi 1 km směrem do křoví. Asi za půl hoďky jsme pomocí dronu, mobilů a dalekohledu padák našli a já stál pod ním. Samozřejmě šípek výška kolem 3m a padák uprostřed. Za hodinu usilovné práce byl padák na zemi. Nepoškozenej :o :o a já štastnej jako blecha. Jak jsem vypadal já Vám asi nemusím popisovat, za ty 3 dny jsem byl tak rozervanej od šípků a větví, že jsem pomalu nevěděl na jakou stranu se mám v posteli otočit. To jsem radši nefotil. Dva večery jsem nemohl usnout s pocitem, že si mi někde kolem kopce povaluje zhruba 15.000,- :( :(
Vše dobře dopadlo , doma jsem dal vybitou baterku na nabíječku, ta ožila a jede se dál :lol: :lol: :lol: :lol: .
Ještě přikládám odkaz na mapku, aby jste si udělali alespoň přibližný obrázek http://mapy.cz/s/lOuQ . Doporučuji přiblížit :D
Naposledy upravil dub dne čtv říj 08, 2015 11:19 am, celkově upraveno 2
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » stř říj 07, 2015 4:08 pm

No tvl.Jirko fakt mazec ale víš co.......... To je hovno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ne fakt mazec a ještě že jsi to našel!!!!!!!! :D
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Příspěvekod brooklynspeedy » stř říj 07, 2015 6:42 pm

Huuuuuuuuustyyyyyyy! Jirko jsi borec!
Chci lítat víííc a víííš a dááál ...
brooklynspeedy
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 37

Příspěvekod dub » stř říj 07, 2015 6:57 pm

Až dám dohromady to video co jsem si točil na kopci kamerou přidělanou na hlavě , tak ho sem dám. Ty dvě minuty letu stály fakt za to :lol: :lol: :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř říj 07, 2015 8:03 pm

Posílám foto z místa nálezu padáku foceno narychlo mobilem ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod TERAZKY » čtv říj 08, 2015 5:42 am

http://www.ebay.com/itm/381149869880?_t ... EBIDX%3AIT

Ahoj, doporučujem tento GPS a GMS tracker. Je presný a nič neváži. Jednoducho tam vložíš SIM kartu a ak ti padák uletí tak ju prezvoníš a príde ti SMS so súradnicami kde sa nachádza.
TERAZKY
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » čtv říj 08, 2015 6:34 am

Ty kráso, tak to je fakt mazec. Vůbec ti to nezávidím. Vím co je na tom kopci za humáč a bordel z křovisek a šípků. Nešel bych tam ani s letadlem. A už jsi z toho vyléčenej, nebo tam budeš jezdit lítat dál?
Jo a za dvě minuty to myslím stálo, každá "fteřina" letu je potěšení :lol:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » čtv říj 08, 2015 7:53 am

Chodit tam budu dál, je to nejbližší kopec v okolí, ale už si dám sakra bacha . Vítr beru tak do 3m/s víc ani ň. Jestli se TI bude chtít, přijeď polítáme :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Kdyby to náhodou spadlo, tak všechny cesty a zkratky okolo kopce znám nazpaměť :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:, tak bychom už dlouho nebloudili.
Jinak vážně uvažuji o tom GPS trackeru na který poslal odkaz Terazky. Mám vozit na padáku olovo nebo tohle ;) .
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod TERAZKY » čtv říj 08, 2015 8:15 am

Tá presnosť 5m platí - odskúšané.
TERAZKY
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Foto a video