Power 1.1 od firmy Opale

Vaše fotky a videa

Re: Power 1.1 od firmy Opale

Příspěvekod PetrB » sob led 21, 2017 11:47 pm

zdar Jíro,
Ty kráááso, ta fusekle před košem, to je mazec. Kde je do ní noha? :lol:
Udělá to LOPAS? Jestli né tak je to víš na co?
Né, vážně. Je to pěkná poletucha a jestli tohle byl první let tak gratuluju. Hezký video.
měj se a někdy u nás
P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » ned led 22, 2017 11:17 am

Fusekle (návlek) se víc než vyplatil. Na poslední chvíli mě inspiroval tento příspěvek
http://www.rc-network.de/forum/showthre ... uchtigkeit
Po přistání do sněhu to byla jedna koule sněhu :) Přijímač, regl a baterie byly v naprostém suchu :D :D :D
Lopas to samozřejmě udělá :D :D :D , jen těch výkrutů těsně po lopingu jsem se zatím bál :) , byl to první let a tak jsem něvěděl co to po přidání plynu udělá. Povolil jsem řidičky o 5mm. Včera venku v zimě jsem na to neměl náladu. Vrchlík reagoval okamžitě na brnknutí do kniplu, tak tam chci mít malinkatou rezervu. Jestli to dnes vyjde, tak vyzkouším variantu jen s kolečkem (večerníček) a samozřejmě s fusakem :D :D
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Příspěvekod dub » úte led 24, 2017 8:04 am

V neděli bylo pěkně a tak jsem s kamarádem Jirkou vyrazil na kopec. Vzal jsem sebou Power1.1 a krosnu s jedním kolečkem. Baterka blíže těžiště se pro blbnutí ukázala jako dobrá věc. Jirka vzal Cesnu na plovácích, která na sněhu vypadala a létala dost dobře.
https://www.youtube.com/watch?v=N6K_igjwLy4
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř bře 29, 2017 6:52 am

Včera bylo nádherně, tak jsem byl navečer provětrat Power 1,1. Vítr foukal kolem 1,5m/s, ale byly tam ještě termické závany, tak to občas s vrchlíkem pěkně zaškubalo. Jinak co se týče ovladatelnosti, tak jsem zjistil, ža na řízení postačují zhruba poloviční výchylky než u vrchlíku Free od Hackera. Dále jsem zjistil, že vrchlík je o hodně více citlivý na řízení v obratech jako je loping, výkrut a to jak klesavý a nebo stoupavý a další jiné modifikace :lol:
Nějak jsem se včera rozběsnil a při dělání lopingu, který přecházel ve výkrut a celé jsem to zakončil obrácenou helikoptérou (vrchlík dole a krosna nad ním) nějak došla energie potřebná k převalení zpět do původní normální letové polohy. Celé se to nějak sbalilo a jako špatně odhozený záložák zřítilo asi z 30m na zem. Ještě že to byla měkká hlína. Jediná škoda ke které došlo byla ohnutá hrazda . Jak jsem se ji zkoušel na letišti narovnat v ruce, tak její ramena v ohybu praskly. Jsem docela rád, že se to stalo teď a ne třeba za letu.
Po příjezdu domů, jsem zjistil, že dural 3mm na výrobu nové hrazdy došel a tak jsem začal vyrábět hrazdu šroubovanou ze 4mm duralu v rozích spojenou šrouby M3 . Šrouby jsou zašroubovány do duralových plných hranolů 10x10mm. Touto technologií se vyhnu ohýbání, které když je provedeno neodborně hrazdu v ohybu značně zeslabí. Hrubý sešroubovaný polotovar hrazdy je po 4 hodinách práce hotov. Zbývají ještě nějaké kosmetické úpravy :lol: :lol:
Nějaké video jsem ze včerejšího lítání natočil, ale zatím je schované na SD kartě v kameře. Až bude trochu času, tak ho snad sestříhám ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Předchozí

Zpět na Foto a video