Fox 2,6 RS od firmy Opale

Vaše fotky a videa

Re: Fox 2,6 RS od firmy Opale

Příspěvekod dub » pon kvě 29, 2017 2:18 pm

Tak jsem nahodil letní sestřih, ale zase počasí není nic moc :( . V sobotu odpoledne byl ve vzduchu takovej binec, že se singl skin pomalu nedal řídit a místy to vypadalo jako když odletí ručník ze šňůry na prádlo :D .
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod sym » pon kvě 29, 2017 10:53 pm

No vidíš a tady to byla naprostá paráda. Hybrid předváděl přistání s dojezdem a Infiniti jsem chytal do ruky :-) Single skin jsem ani netahal ven, to by byla nuda :-))))
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod dub » úte kvě 30, 2017 5:38 pm

Tak to je super. Já si to podobně užil v neděli na večer. Akorát toho většího Foxe do ruky zatím nechytám 4 kg jsou docela dost :D :D :D
Power 1,1 je prostě nezmar i když není moc maketovej. Ve 100metrech už to stejně není moc vidět :D :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pát srp 11, 2017 8:34 pm

Další video, tentokrát létání ve větru kolem 5m/s
https://www.youtube.com/watch?v=tv51TMTxWkM
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » sob srp 12, 2017 5:29 am

Jirko super jen doladit to kyvani!Skoda ze jsi nemohl byt na Rane celej tyden! ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod dub » sob srp 12, 2017 8:48 am

Honzo díky.Kývání je asi nectnost Foxů, ale do jisté míry jde kompenzovat aktivní pilotáží a taky doladit střihem videa :lol: :lol: :lol: .
Jinak budou následovat pokusy s dvojitou vrtulí. Pro jistotu jsem ještě povolil řidičky o 15mm. Stále mám pocit, že je Fox přibržděný. Odtokovka reaguje na sebemenší brnknutí do páky na vysílači.
Teď už jen čekám na počasí :)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv srp 31, 2017 8:00 am

Včera jsem byl provětrat velkého Foxe 2,6 RS a jeho menšího bráchu Foxe 1,5. šlo mi o to porovnat jak se vrchlíky vlastně chovají. Vítr kolem 3m/s teplota 25 st. vzduch přehřátý. Foukalo přímo na svah, tak šlo využít trochu toho svahového proudění ;) . Nejdřívě šel na řadu malý Fox, užíval jsem si jeho rychlost a občas využil nějaký ten termický závan. Velkého Foxe jsem se už nebál protože jsem s ním lítal ve větru kolem 5m/s. Poslal jsem ho do vzduchu a nestačil se divit. Vário mě stálým pípáním upozorňovalo, že stoupám i když jenom třeba 0,5m/s, ale stoupání to bylo. Jak jsem lítal s měnšíma vrchlíkama, tak mi s velkým Foxem dělá problém odhad výšky. V duchu si říkám to je nějakých 50m a ejhle stovka jak vyšitá :lol:. No jde jen o to si zvyknout a věřím tomu, že si zvyknu rychle.
Ještě jsem si říkal , že musím doladit to kývání . Když se vrchlík ve vzduchu rozkýval, tak jsem se dříve snažil tahat za řidičky do " protikyvu" :roll: . Včera jsem zjistil , že stačí přidat trochu více zatáčky na kterou chci zatáčet a po jednom kyvu se vrchlík ustálí.V této fázi je dobré trochu ubrat plyn, ale není to nutnost. V bezmotorovém letu nejsou s kýváním problémy. To samé platí i pro malého Foxe.
Na 18 min motorového letu vyšel celkový let na 42 min. Motor spotřeboval 3010mAh. Telemetrie je k nezaplacení. Od doby co ji mám jsem přestal lítat na čas, ale hlídám si spotřebu z baterky. Po přistání mají články 3,7 V , takže žádné hluboké vybíjení. Co více si přát. Snad jen ještě jeden 6-ti článek do batohu :) . Ono nabíjení 6-ti článkové baterie v polních podmínkách klade docela velké nároky na zdroj k nabíječce. Centrálu a zdroj se mi na podvečerní skok sebou tahat nechce :lol: .
Další poznatek je k vrtulím. Malý Fox s jednoduchou vrtulí 10/6, dělá ve vzduchu větší kravál než velký s dvojitou 12/4. Ve 100 metrech není dvojitá vrtule pomalu slyšet. K rovnému letu bez termiky a bez svahového proudění stačí proud kolem 8A.

Co z toho plyne menší Fox je na takovéto hraní si ve vzduchu, Jeho větší bratr je na lítání :D . Ale to samé platí i u modelů letadel. Tím nechci menší padáky v žádném případě zatracovat a mám je rád :D . Když je možnost beru ten , abych byl spokojen.
Pro Petra - když chci být max. spokojenej a lítat bez nervů vezmu VS-ku a je klid :)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » čtv srp 31, 2017 9:40 am

dub píše:Pro Petra - když chci být max. spokojenej a lítat bez nervů vezmu VS-ku a je klid :)

Tak tohle slyším moc rád :lol:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » čtv srp 31, 2017 10:02 am

Vždyť je to pravda. Podpaží mám křídla s trupem. Na zádech v batůžku gumicuk, izolepu a nůžky. Přes rameno kufr s vysílačem. Níc víc k max. spokojenosti není třeba. :D :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Předchozí

Zpět na Foto a video