Spiral 1,2 R od firmy Opale

Vaše fotky a videa

Spiral 1,2 R od firmy Opale

Příspěvekod dub » úte říj 03, 2017 7:21 am

Ahoj, stal jsem se majitelem tohoto pro mě zajímavého kousku. Ačkoliv se jedná o bazarový vrchlík, je úplně nový, který ještě nikdy neletěl. Vrchlík je typu double skin s diagonálními výztuhami a strunou zpevněnými žebry v náběžné hraně . Barva vrchlíku je modro - černo - žlutá.
Vrchlík otestuji na krosně , která visí pod vrchlíkem Power 1,1. Štíhlost vrchlíku není moc velká,tak bych ho považoval za rychlejší školní model :-). Jsem zvědav na odolnost proti klapancům. Tento vrchlík bych chtěl rovněž dostávat do vzduchu pomocí gumicuku a létat s ním jako s klasickým paragliderem bez motoru.

Parametry padákového křídla Spiral 1.2
Rozložená plocha 1,20 m²
Projekční plocha 1,02 m²
Rozložené rozpětí 2,37 m
Projekční rozpětí 1,90 m
Max. hloubka 0,61 m
Štíhlost (poměr stran) 5
Počet komor 26
Váha kluzáku 260 g
Doporučené zatížení 0,7 - 2,2 kg
Doporučené zatížení s tříkolkou 1,5 - 2,5 kg

Materiál křídla
Vrchlík Ultra lehký Nylon 20D Skysilk (33g/m²)
Šňůry Aramid Kevlar 0,30 - 0,45 mm (zapletené)
Popruhy Nylon
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Spiral 1,2 R od firmy Opale

Příspěvekod dub » stř říj 04, 2017 11:03 am

Včera jsem Spirala připravil k letu tzn. nastrojil ho na krosnu od Powera, ale jak tak poslouchám v rádiu, tak zálet bude asi v nedohlednu :-(
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » ned říj 08, 2017 5:59 pm

Dneska mi to nedalo. odpoledne jsem bedlivě sledoval meteoradar a čekal až se u nás udělá díra, kdy nebude alespoň hodinu pršet.
V 17 hod. to vyšlo. Pod Spiralem visela krosna z Powera a jako pohon jsem použil dvoučlánek 2S/2P . Váha krosny byla 1985gr. Na louce jsem naměřil vítr kolem 3,7m/s v nárazech 4,6m/s. Byla to taková výzva. Speed stažen o cca 10mm, krátké cuknutí a Spiral už byl nad hlavou . Proti větru letěl obstojně :D :D :D . Bál jsem se, že bude couvat , ale má obava se ukázala jako lichá. Akorát to chtělo mít kratší řidičky asi o 3cm a tak jsem musel mít jakoby stále přibržděno, aby vrchlík dobře reagoval na křidélka. Nic víc nic míň . Lítá což jsem přepokládal :D . Se 2-ma kily je to docela svižné křídlo. V tom větru to bylo spíše jen takové seznámení nahrubo :) . Musím počkat na klidnější počasí a pak ho prověřím pořadně. Během asi 6minutového letu v dosti rozbitém povětří nedošlo ani k jednomu klapnutí :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon říj 16, 2017 8:25 am

Včera počasí na lítání super, tak jsem Spirála trochu otestoval. Se staženým speedem na maximum 2,5 cm a s plynem na 3/4 leze do vzduchu ochotně pod úhlem 30 st a možná i víc :-). Pak mi to nedalo nastoupal jsem do výšky kolem 70 m a zkusil loping. Trochu jsem vrchlík nechal rozjet do spirály pak plnej plyn křidélka srovnat a byl tam :-). Nebyl sice takový jako se singl skinem a byl. Po lopingu následovala docela slušná spirála, proto asi to jmého vrchlíku Spiral :-). Výšky bylo dost, tak se nic nestalo. Dalším poznatkem zjištěno, že se u lépe akrobatí když je speed stažený do poloviny. Po kontrole telemetrických dat varia zjištěno, že při lopingu bylo stoupání 9m/s nahoru a -12m/s dolů . Co se všechno člověk nedozví . A při tom ze země to vypadá tak nevinně.
Pokusy jsem točil kamerou, ale prohlídkou záznamu jsem zjistil, že mi vlasy zasahovaly do zorného pole objektivu, který je velice ochotně zaostřil a zbytek scény v povzdáli jsou jen rozmazané fleky :-(. Tak video snad příště.
Je to pěknej fofrník a za bazarovou cenu koupě rozhodně nelituju :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob lis 04, 2017 8:07 pm

Takhle frčí Spiral do vzduchu pomocí gumicuku :D
https://www.youtube.com/watch?v=aqH1_Vg ... e=youtu.be
dub