Výroba PG

Prostě Výroba! :)

Výroba PG

Příspěvekod RCparaSKY » ned led 24, 2010 4:39 pm

V první řadě by sme si měli v programu surfplan vytvořit návrh našeho pg je jen na každém jaky tvar si zvoli či opráskne od někoho a nebo udělá zmenčeninu velkého PG
Zde sou jak už psal jarda 2 odkazy na postup jak udělat křídlo v surfplanu http://kitesurfingschool.org/kite.htm#A ... d%20Design, http://pagesperso-orange.fr/orveillon/m ... nuel-1.htm po pravdě musím říct že na tom není nic těžkého a po chvíli zkoušení a testování různých funkcí to zvládne určitě každý! :D :D :D
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Re: Výroba PG

Příspěvekod RCparaSKY » ned led 24, 2010 6:02 pm

Když už máme vrchlík hotov čeká nás tisk!!
Doporučil bych tisk na čtvrtku ze které sou určitě lepší šablony než z měkého papíru.Program surfplan tiskne jen pulku vrchlíku takže horní potah,spodní potah,žebra a ještě takove obdélníčky které na výrobu našeho pg nepotřebujeme (V surfplanu se hlavně dělají Kity a ty obdelníčky se dělají ze síťoviny a sou na zašití vstupů do vrchlíku aby nám tam nepadal všelijakej bordel :D :D )Až vše vytisknem tak plánek slepíme k sobě a vystřihneme!
Nyní sou šablony na PG hotovy!! ;) ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod Cappri » pon led 25, 2010 11:22 pm

Ahojte, další blázen do party je tady! :-) .. Rád bych se podělil o mé hračce a rád bych za pomocnou ruku k mému Chosemu zabijakovi, který létá a nelétá! :-) .. Mám VRCHLÍK: 2,4m, hloubka 0,7m, má vypočítaná plocha 1,4 m2 (ale to si nejsem jist, matematika není můj kobyl), průmět asi 1,2 m2, váha cca 300g, počet komor 21, materiál Skytex, bezopletové šňůry z C vrchlíku 3+1 ; ; PANÁK: z alu, je to plechová krabička o rozměrech v: 10cm, š: 7,5cm, h: 3,5cm, + elektronika, váha cca 400g. Situace je víc než vážná a je potřeba ji neprodleně řešit. :-) .. Takže situace je taková, že z hodu z ruky z velmi mírného kopečku cca 15% za bezvětří letí cca 15m, reaguje na řízení. Je pravdou, že asi jsem to nezkoušel úplně v hodných podmínkách!! Byl jsem na jedné hraně směr J, převýšení 10m ale vítr nefoukal tak jak jsem chtěl přesně čelně ale z boku, atd atd... no foukalo asi 2,5m/s, a extra se tomu nechtělo. Pak jsem jel na velký lyžařský kopec a tam zase foukalo mírných 10m/s :-D, takže nebýt Chose na vodítku, tak by asi uletěl až na ukrajinu. No, nicméně, i za milion vyběhaných kopečku jsem to udržel v luftu max. 1min. Cítím, že někde není něco v cajku, nemůžu to nějak vycentrovat, pořád někam uhýbá, i když jsem 2x přeměřoval šňůry aby byly uplně stejně dlouhé. Tak mě napadá jestli hodně záleží na těžišti kde mám mou pohyblivou alu krabičku zavěšenou na karabinách??? Je důležité nějak přesné délky šňůr?? Nebo % v hloubce navázání šňůr k vrchlíku?? Nebo to zkusit nějak pořádně otestovat na dobrém terénu?? Nějaké zkušenosti kde, jaká výška, jaký větr, jaká váha atd??? pár foto ve foto.... díky za radu J.
Cappri
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod Cappri » úte led 26, 2010 12:06 am

Ještě jsem zapomněl napsat, i když nevím přesnou tloušťku, tak si myslím, že ho mám hodně tlustý podle fotek, tudíž moc pomalý. S váhou si nejsem vůbec jistý!! Když to vemu podle skutečného kluzáku, tak bych měl mít myslím zatížení asi 3kg, tak nevim co s těma mýma celkovýma 700g :-/ ..
Cappri
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » úte led 26, 2010 2:12 pm

No slušně ses tu rozepsal :D :D Takže na délce šňur záleží vlastně záleží úplně na všem :o))
Pokud máš hodně dlouhe šňury je padak dost stabilni nekýve se ze strany na stranu ale na pohled to je hnus :D když je budeš mit zase moc krátky tak to je pravej opak :D .Je jasny že šňury musej být na obou dvou pulkách padáku stejný ;) Ale ten problem co tu popisuješ že ti zahýbá na jednu stranu může bejt v tom že máš padák zkroucenej nebo-li pulku padáku křivě sešitou :?: :?: Další věc je zatížení s 700g je FAKT HODNĚ MÁLO hele nedávno sme byli testovat W2 foukalo skoro 0-1 m/s takže skoro nic rozpětí W2 je 3m naložili sme tam 1,5kg a za letu se to vzduchem plazilo jak želva neletělo to do předu prostě hrůza chtěli sme to vzdat a jet domů ale ještě na zkoušku sme tam naložili 2x 200g takže váha pilota 1,9kg jen sme chtěli vědět co to uděla jetli to vůbec poletí a EJHLE :shock: :shock: nejen že to letělo o dost rychlejc ale i klouzavost se zlepšila a ovladatelnost a připomínám že foukalo jen 0-1m/s takže váha je taky dost důležitá teď víme že až bude foukat tak 4-5m/s chce to min.2 kg :D :D :D
Kolik procent máš tloušťku profilu???
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod Cappri » úte led 26, 2010 2:52 pm

No musím to pořádně někde otestovat.... Tloušťku profilu nemám páru kolik je.. :-/
Cappri
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » úte led 26, 2010 3:21 pm

Pánové testovat testovat a zase testovat :lol: :D :lol: :D
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod Cappri » úte led 26, 2010 3:24 pm

To každopádně, ale není kde, nebo nejsou podmínky sakra...
Cappri
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jaromir 197632 » úte led 26, 2010 5:56 pm

Tak a som medzi vami. Teší ma .
Naposledy upravil Jaromir 197632 dne úte led 26, 2010 6:01 pm, celkově upraveno 3
Jaromir 197632
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jaromir 197632 » úte led 26, 2010 5:57 pm

Ćaute chlapy . Tak už som si našiel trocha času a zapojil som sa ku vám. Tak ja už mam dva hotove kridla . Jeden 3,2 m a ten druhý 3,8 m a letaju mi velmo dobre aj na svahu aj v termike a by aj s motorom.Honza ma jednu pravdu že v silnejších podmienkach treba pridat vahu . Priklad na to 3,2 m ja mam 2 kg a to fuka do 5 ms Ak fuka viac ma babika 2,5 kg. takejto vahe mi lieta do 8 ms . čo sa týka tažiska tak ma bit presne 38 percent a to na rade "B" potom sa len može menit uhol nabehu do minusu a tomu služi spíd. Pokial ho nemate tak treba pritiahnut "A" o 5 mm a zaroven aj "B" ale tie o 3 mm. A pojde to do predu. Nieje poctatne hrubka profilu ide o obtiekanie a dinamiku. Ja mam aj zavodne kridlo ušite a to lieta ako blazon.Posielam adresi na you tube:http://www.youtube.com/watch?v=G0UUfWvLU0U a druha je : http://www.youtube.com/watch?v=JQ-anEZKweM Je aj pravda v profile robí to vela ale to iba pre blaznou ako som ja . A dalšia vec su šnury : Ja osobne použivam rybarske šnury na dravce . Su pevne a tenučke a nisu drahe takže odpor je minimalný.O nedlho budu aj videa stoho zavodaku. tak zatim Jaromír
Jaromir 197632
Čumil

Uživatelé Informace

Další

Zpět na Výroba PG