Výroba PG

Prostě Výroba! :)

Re: Výroba PG

Příspěvekod Cappri » úte led 26, 2010 8:04 pm

No ty kráso, to jsou úžasné ty videa!..342m?? To jsi nemohl ani vidět!! :-) ... moc pěkné... snad k tomu taky dospěju... K tomu těžišti, takže když mám hloubku 70cm tak těžiště by mělo být 26.6cm na řadě B?? Takže já mám přesně spodní potah 61cm a řadu B mam v 13cm... to asi není ok, co? A jak je to prosím tě s délkou šňůr?
Naposledy upravil Cappri dne pon úno 01, 2010 11:27 am, celkově upraveno 1
Cappri
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » stř led 27, 2010 6:44 pm

Souhlasím s Jaromírem pokud to schrnem vychází nám težište obecně na B řadě zatížení na 1m plochy zhruba 1kg + - podle podmínek na kopci a myslím že neni potřeba nic přepočítávat vše se dá nastavit v surfplanu včetně tloušťky profilu v %. Já osobně navrhuji křídlo zmenšením skutečného většinou 1:4 ovšem jenom tak jak mi to surfplan dovolí.Příklad konstrukce: http://www.laboratoridenvol.com/project ... er.en.html
Přílohy
Naposledy upravil Jarda dne ned led 31, 2010 5:06 pm, celkově upraveno 2
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod Cappri » stř led 27, 2010 8:13 pm

Jojo v surfplanu se to dá udělat v pohodě. Ale chtěl jsem si to poměřit už na tom co mám ušitý, ale ten není udělaný v surfplanu ani v jinem programu, takže to mám smolika...
Cappri
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jaromir 197632 » čtv led 28, 2010 6:01 pm

Pokial nebol urobený surfplanu tak to je uprimne smola . Ja som mal dva padaky ušite nie podla planu a lietalo to na prd. Večne som menil uhol a podobne veci .Ked ti mam poradit tak uši si novi podla surfplanu a zadaj tie spravne parametre a je to na svete. Tažko ti budem radit takto sa to neda. Musel by som to najprv vidiet. Ale je možnost si pomerat dlžku a širku kridla a preniest ho do surf planu a tam ti potom vypočita aj šnury. Inak sa to neda bez ohladu na tučnost profilu na tom teraz nezaleži. Uvedom si že na malích kridlach su ine molekuli kislíka ako na velkom. ide iba o airodinamiku ab y ten profil nebrzdil padak , ako vravim všetko zaleži na šnurach. Ked ho dobre viviažeš tak lieta aj postelne pradlo . Ale ak sa necitiš nato tak nieje problem aby som ti ušil. Určite nie taký drahý ako predavaju iny. Ja šijem od 250 ečiek hore podla objednavky. Ale ver mi čo sa týka letovich vlastnosti tak s vlastných skusenosti by som nešiel pod 3 m. CHlapy ak by ste niečo potrebovali tak kludne mi možete aj cinknut. Moje čislo je 0917 431 897 tak zatím.
Jaromir 197632
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Cappri » pát led 29, 2010 12:48 am

Jojo, převáděl jsem to do surfplanu, ale je to na prd, jak říkáš. OK, jdu teda udělat něco v surfplanu a něco spichnout. Díky za nabídku za ušití, ale modelařina je modelařina, tak se s tím asi potrápím sám... :-D Ale asi budu potřebovat pár věcí poradit, jak co nastavit v surfplanu :-/ Třeba jako: Tip Chord ratio, a celý AoA settings... se zbytkem si už určitě poradím.. dík za pomoc
Cappri
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jaromir 197632 » čtv úno 11, 2010 6:19 pm

chlapy chlapy................ Znova vimierate aj tu čo je to s vami nevzdavaj te to!!!!!!! na zlepšenie nalady kukajte moj novy zavodak ktory svahuje na kope hnoja . Tam kde je tomu sa neda povedat kopec ale lučka.......http://www.youtube.com/watch?v=YjVKcrtEdAY
Jaromir 197632
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » pát úno 12, 2010 2:00 pm

Teda chodí to pěkně klobouk dolů.Neboj my ale taky makáme silně zbrojíme na jaro počasí u nás stojí za prd takže zatím nemůžeme jít ani pořádně zalítat Winda2.Šijem novej padák a novou sedačku (lehačku) :roll: :roll: :roll: :D :D :D
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod PavelKramář » pát úno 12, 2010 7:26 pm

To není možný, to se mi nechce věřít, že to tak líce. Je to super, moc se mi to líbí. :P cau Pavel.
PavelKramář
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jaromir 197632 » pát úno 12, 2010 8:36 pm

Som rad že sa vam to pači. Aj u nas je počasie na prd ale svahovat sa da aj v zime. Ja ked dam babiku s motorom tak lieta aj ked je uplne bezvetrie a bateria mi vystači ju dostat do 400 až 500 metrou. A potom si lietam a lietam . Sledujem a vychitavam chybičky a vilepšujem... CHalani potreboval by som latku. Ja mam skaytex český a ten je stary a tvrdý. Potreboval by som s kade sa da zohnat a po čom_____?? Až by ste vedeli niekoho na klzak tak mam na predaj za 200 ečiek 3,8 metrový a zylietany krasne lieta a je vyviazana už každa druha komora. Babika hmotnostou musi mat 2,5 kg. Inač lieta krasne . Jeden si ju objednal a rozvadza sa a zrušil objednavku . Žial padak bol hotovy. Pôvodne by stal 300 ečiek.
Jaromir 197632
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » sob úno 13, 2010 9:03 pm

Jaromire jak se to chova když to máš vyvázany přes komoru ??Maš tam nějaky diagonali nebo to maš normalně ušitý?? :D :D :?: :?:
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

PředchozíDalší

Zpět na Výroba PG