Výroba PG

Prostě Výroba! :)

Re: Výroba PG

Příspěvekod gwska » úte srp 24, 2010 6:43 pm

Zdravím, zaujal mě Paragliding, jak ve skutečném, tak i v rc provedení. Ale stále se nevyznám z tich vašich skratkách. Stáhl jsem si program Surf plan a něco na profily (Setup). 1.Vůbec nevím co tyto programy dovedou a co do nich naťukat aby mi z toho vylezlo něco letuvschopnýho. 2. Mám v plánu udělat nějakej kluzák o rozpětí kolem 3,5 metru. Nevím jestli je to moc, nebo málo?! 3. Nevím jak pak v konečné fázi má být velký pilot, aby to taky vypadalo realisticky a dobře létalo.
gwska
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod t-a-r-z-a-n » úte srp 24, 2010 7:04 pm

Tak to som na tom podobne zacinam stavat a neviem co skor..... :roll: sice mam na plane nieco okolo 3 metrov ale tiez sa v tom surfplane neviem zorientovat inak co to mas program na ten profil???? inak vela stastia a informuj ako sa ti dari
t-a-r-z-a-n
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » úte srp 24, 2010 7:47 pm

Za 1) V těch programech to je snadny a poněkolika hodinách už se v něm budeš v pohodě orientovat horší už pak je co do nich zadat mi to zkoušeli přes rok a teď mohu říct že mame padák kterej je to co sme chtěli :lol: :lol: .
2)Podle mě je 3,5m už moc mercury ma 3,4m a víc už bych nedělal jak už kvuli práci kterou na tom strávíš tak i pak zátěž kterou musíš naložít do panáka asi nejlepší velikost je 3 max 3,2m.
Trochu poradím velikost 2,9-3,2m ,Hloubka 56-68 cm míň nedělat je to pak hrozná žiletka a strašně citliva na řízeni(pokud víc stahnu mercura do zatačky jde hned do negativky :lol: ) počet komor 29-35 víc zbytečná práce,
Hlavní věc sou šňury co nejmíň a optimální šíře 0,3-0,5 mm víc nedávat padák je pak pomalej
Panáka na 3 m křídlo velikost 55-58 cm co se nám hodně osvědčilo je udělat sedačku třeba z překlížky olaminovat a do ní zabudovat serva s rukama a závěsi a přidělat hlavu panáka aby to byl prostě jeden celek.Pokud bys měl panáka zvlášť a sedačku přidělanou na panakoj a závěsi na sedačce panak se ti bude zdvíhat pohybem rukou oproti závěsum!!! :)
ssnad sem aspoň trochu poradil :?: :D
zatím čus a ať se daří !!Honza
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Příspěvekod gwska » stř srp 25, 2010 12:07 pm

Honza: Tak samozřejmě že je to jednoduchý, pokud víš jak nato, nebo co kam zadat. Jelikož já nevím co ten program všecko umí, tak je trochu složitý stím dělat. Ale to se určitě podá. Takže v tom Surf planu si navrhnu jak chci aby ten padák vypadal a kolik má mít komor. Pak si to vytisknu, nebo jak získám ten danej tvar toho křídla ? Určitě moje tiskárna nevytlačí takovej formát, aby se na to to křídlo vešlo.
A jaký profil mám použít ?
Máš nějaké fotky ze stavby toho pilota ?
gwska
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » stř srp 25, 2010 7:32 pm

jo přesně v surfplanu si to vše připravíš a pak vytiskneš na čtvrtky a poslepujuš ale to už je vše v atoss!!!
tak si aspoň navrhni nějakej polotovar a pošli mi ho mailem ja ti ho trošku upravím!!¨
jinak fotky pilota nemám ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » sob srp 28, 2010 2:11 pm

Pro vývojáře,tvar profilu skutečného křídla je tam dobře vidět rozmístění šnůr vstupu vzduchu na náběžce atd. :D :D
Přílohy
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod RCparaSKY » stř zář 01, 2010 9:23 am

Výroba velkého PG :D :D :D
http://vimeo.com/9343599
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » čtv zář 02, 2010 5:18 am

Tak to je docela mazec. Všude jen ženský. A prý že holky jsou netechnické stvoření.
Klobouk dolů.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod Fredy » sob zář 04, 2010 10:23 am

Zdravím fšechny letce :lol: ,
RC paragliding - to mě tedy sakra oslovilo :shock: , proto jsem se přidal k tomuto foru
všichni šijete - to je super, ale potřebuju ale spíš poradit s tříkolkou pod to křídlo,
rozměr , váha, plánek - cokoli :idea:
mám v plánu použít křídlo z HC, rozpětí 2150mm
díky za odpověď :P
Fredy
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » sob zář 04, 2010 1:36 pm

Přílohy
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace