CENA

Vše ohledně RC paraglidingu

CENA

Příspěvekod RCparaSKY » pon led 02, 2012 8:34 pm

Ahoj všem
Měl bych na vás všechny jednu otázku :)
Kolik by ste byli ochotní zaplatit za vrchlík na RC paragliding???? ;)
Prosím o upřímnost!!!! 8-)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Re: CENA

Příspěvekod Fredy » úte led 03, 2012 2:17 pm

čus v novym roce a všem přeji dobrý větry

své upřímné odpovědi předesílám, že nechci diskutovat o tématu (tzn.materiál, práce, vývoj, ceny v cizině atd.atd...) to vše chápu , ale dotaz je jasný

upřímně píšu , že ideál by byl cca 2.000,- a možná by to mohlo být i za 3.000,- :shock:
Fredy
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » ned led 08, 2012 7:08 pm

Tak za tu cenu by sis možná sehnal jen matroš!!! :lol: :lol: :lol: Ale i tak dík za upřímnost!!!
Jinak je cena kolem 8000 Kč moc???????
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » pon led 09, 2012 12:16 pm

Záleží co je v té ceně zahrnuto. Jestli je to komplet i se sedákem a pilotem, takže předpokládám že to bude i po záletu a seřízení, potom možná 8 000,- ano.
Ale většinu začínajících v tomto novém modelářském odvětví to většinou odradí. Je pravda že je to něco nového na modelářském nebi ale v tomto případě si potenciální zákazník-modelář raději koupí hotové letadlo a za tuhle cenu je velice slušný výběr. Jeden důvod bude: nikde to nezkusil a nikdo v jeho okolí s něčím takovým nelétá.
Což takhle navštívit pár oficiálních modelářských akcí a předvézt jim to naživo? I třeba s možností vyzkoušení řízení. :idea: Určitě by se dala vymyslet i jiná propagace?

Chápu, to šití a vyvazování je strašná pakárna. Kdo to nezkusil tak nevěří.
Ale když vezmu v potaz že se nebude jednat o kusovku ale o menší sériovky, kdy se použijí šablony na každou prkotinu a odladit seřízení bude záležitost pár letů tak bych navrhoval cenu pouze "vrchlíku" max. 4 500,- Ten zbytek se dá takhle těžko definovat. Mě třeba ten zbytek přišel na cenu 2x servo(500,-),figurka od dlouholetého kamaráda(1x cigára). Zbytek z toho co dílna dala a můj čas.

Dokonce jsem se setkal i s názory inspektorů PG že by to byl pěkný výukový model pro demonstraci krizovek a dalších nestandartních situací. Ale po dotazu na cenu, podotýkám "jen vrchlíku" na mě každej koukal jak husa do flašky. Myslím že se jim cena zdála docela vysoká. Ale to je věc každého kdo o to má zájem. Nikomu to nevnucuju a taky nerozmlouvám a na případné dotazy, pokud vím, odpovím.

Když se ovšem podívám na stránky ofiko výrobců, tak se jen usměju a říkám si "zlaté české ručičky".
Jinak před nedávnem se zde objevil odkaz na: http://www.e-glider.com/e-glider-fotogalery.html a tak se snažím. Zatím nebudu předbíhat události ale možná to půjde ;)

Všem přeji v novém roce hodně zdraví a kolik startů tolik šťastných přistání.
PB
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod Fredy » pon led 09, 2012 1:06 pm

Honzajs píše:Tak za tu cenu by sis možná sehnal jen matroš!!! :lol: :lol: :lol: Ale i tak dík za upřímnost!!!
Jinak je cena kolem 8000 Kč moc???????

souhlasím s PetrB

myslím že z modelářů má zájem pouze ten, kdo měl "hadr" někdy v životě nad hlavou ;)

vyvázaný vrchlík :
standard 2-3tis
brus 4tis

mrkni se na ceny "kajtů" o podobném rozpětí - 2-6tis
Pegas má takovej základ dokonce za 1.200,-
Fredy
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » pon led 09, 2012 7:12 pm

V té ceně je pouze vrchlík ale těch 8000 je jen na dotaz bude to asi stejně o něco málo míň ale zas ne tolik.Jelikož sme chtěli aby nám to šila firma a po všech dohadech by sme se nedostali pod 11000Kč :cry: :cry: :cry: Tak nakonec to budem dělat sami pouze s její menší pomocí!!!Materiál zas není tak drahej ale největší otázka je práce třeba pro přirovnání tak Práce na vrchlíku Od firmy je Vyřezání látky cca 2h,šití 18h seš na 20hodinách a to máš jen sešitej vrchlík bez vyvázání +/-dalších 10 hodin tak celkem seš na 30h a to to jetě nemáš zalítaný.Když to srovnám s Opále nebo Hacker tak se výslednou cenou 11 000 se s nimi srovnáváš ale vím že česku je to naprosto neprodejný!!!pokud to tedy budem dělat sami tu práci ti vlastně nikdo nezaplatí!!!Kdybychom sme si měli ještě napočítat tu všechnu práci za ty 3 roky vývoje tak to bude sakra balík!! :D :D :D

Nemůžeš tenhle vrchlík srovnávat s nějakým Kite třeba jak píšeš ať se kouknu na ty Kite jo maj sice stejný rozpětí ale je tam jeden velikej rozdíl a to že třeba příklad tenhle Kite
http://www.pegas2000.cz/landkiting/chimera-09
má rozpětí 3,5 m což je o 30 cm větší jeho cena je 4 790kč
naše křídlo má rozpětí 3,2m ale ten největší rozdíl je TO že ten kite má pouze 20 komor to náše křídlo jich má 33 což je velkej rozdíl v práci.Další věc sou šňury naše křídlo je pro PG takže jich má skoro o pulku víc.
Jak třeba píše petr zkus si koupit látku a zkus si ho ušít ale poradím ti nejdřív stravíš tak měsíc než dáš do kupy v surfplanu nějaky slušný křídlo,pak ho budeš šít ale to tí dá tak 2-3 měsíce a až ho nakonec budeš mít ušitej tak zjistíš že to stejně nelítá podle tvých představ jelikož si udělal hromadu chyb :lol: :lol: :lol: Strávíš další dobu než zjistíš jaký chyby si udělal takže zkoumáš a přemýšlíš... třeba špatnej profil křídla, padák je moc nebo naopak málo narychlený, padák ti nedrží nad hlavou, padá ti na jednu stranu, velký nebo malý oblouk křídla, křivě ušitý vrchlík, při šití příliš táhneš látku na jedný půlce křídla a výsledný vrchlík je zkroucený, pár šňůr je delších třeba jen o 4 mm (nějakej milimetr se může zdát zanedbatelnej, ale i to je za letu znát) atd. Všechny tyhle věci i mnoho dalších nás potkaly při našem vývoji.Ještě stále si budeš chtít ušít vrchlík???? :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D

ale i tak pánové děkuji za nějakou diskuzi!!!!! ;) ;) ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » pon led 09, 2012 9:44 pm

čau Jendo,
Možná jsi čekal více komentářů ale i tak si myslím že vy se s vaším křídlem určitě neztratíte v zapomění. Já jsem si taky v minulosti říkal že si udělám takovou malou manufaktůru na sedáky a zkusím to s váma dát dohromady nebo nějak pomoct v začátku s rozjezdem(né, šít to pro vás opravdu nemám v plánu :lol: )ale tady na fóru to vidíš sám, že je to celé ještě u nás takové bez velkého zájmu mimo několika lidí kteří testujou, zkouší a tak. Doufej, že se to v budoucnu dostane víc do podvědomí modelářům a dalších potenciálních zákazníků. Zatím to ber tak, že kdo bude mít zájem tak si tě najde a zkontaktuje. Myslím že kladných referencí o vašem týmu a jejich křídlech je "zatím" dost. Já určitě zklamanej nejsem a když jsou příhodné podmínky, tak raději lítám s padákem (zatím jen svahovačku) než s modelem letadla.

Zrovna jsem se "zakoukal" do toho motoru se sklopkou http://www.e-glider.com/e-glider-fotogalery.html a už to tady mastím na papír a začnu to páchat načisto. Koukám na netu na sklopku 12/6 a málem jsem sežral monitor, když jsem viděl tu cenu.
S jedním odborníkem jsem řešil jestli tří-list nebo dvou-list a víš co mi řekl? Jedno-list, má max. účinnost. Jo, má naprostou pravdu ale já se chtěl dostat na trošku menší průměr toho koše, což mi okamžitě rozmluvil že tří-list má zase menší účinnost. Takže volím dvou-list a šmitec. Na podvozku jsem nikdy netrval a takhle to bude na min. počet úchytných bodů pro rychlou montáž a demontáž. A když se to osvědčí a nebude to mít zase moc velký čelní odpor, tak se nic oddělávat nebude a hotovo.
Konec slohové práce :lol:

Měj se a pozdravuj tátu.
Petr
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod sym » úte led 10, 2012 6:31 pm

Sice trochu mimo téma, ale :?:
Jednolist má sice nejlepší účinnost, ale počítáš i s kroutícím momentem od vrtule?Pamatuješ jak se mi na Rané při startu otočil panák skoro o 90°? A to byla dvoulistá vrtule, jen jsem měl dost blízko sebe úchyty padáku. Mě se spíš začíná rodit v hlavě nápad použít dva motory za sebou a protiběžné vrtule k vyrovnání momentu od vrtule.Ještě to ale asi musím nechat trochu uzrát :lol:
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod sym » úte led 10, 2012 6:34 pm

Jo a Honzo,
Tvá cena sice nenadchne, ale neodradí :) .Já na padáku lítal, tak si chci udělat radost a mít i funkční model.
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod PetrB » úte led 10, 2012 9:21 pm

sym píše:Sice trochu mimo téma, ale :?:
Jednolist má sice nejlepší účinnost, ale počítáš i s kroutícím momentem od vrtule?Pamatuješ jak se mi na Rané při startu otočil panák skoro o 90°? A to byla dvoulistá vrtule, jen jsem měl dost blízko sebe úchyty padáku. Mě se spíš začíná rodit v hlavě nápad použít dva motory za sebou a protiběžné vrtule k vyrovnání momentu od vrtule.Ještě to ale asi musím nechat trochu uzrát :lol:

To jsi asi špatně pochopil. Bude tam sklopka dvo-list a asi jenom dvoučlánek ale co nejvíc miloušů Já totiž koupil klacek APC 12/6 pevnou a teď ji vlastně nebudu potřebovat. A co psal Jarda tak to stejně honí tak na 1/2 plynu.

Jo a tobě než se narodí něco co se dá normálně udělat, tak ti doma dřív porodí manželka :lol: nebo už něco je a my o tom "zase" nevíme :?: :?: :?:
A prej s tou bráchovou havárkou to byl kec, jo?
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Další

Zpět na Dotazy