Nastavení vysílače

Vše ohledně RC paraglidingu

Nastavení vysílače

Příspěvekod muznik » pon zář 06, 2010 8:40 pm

Nikde jsem prozatím ve fóru nenašel jak nastavujete řízení na vysílači. Na fóru parapenterc.com jsem sice našel video, ale ne vše jsem z něj pochopil. Možná mi to někdo upřesní. Mám FF9 a představu zapnutí V mixu ( nebo raději Delta mix ? ) . Jak potom nastavit plnou dráhu serva z neutrálu výškovky směrem dolů. Děkuji za rady.
muznik
Čumil

Uživatelé Informace

Re: Nastavení vysílače

Příspěvekod Jarda » stř zář 08, 2010 7:07 am

Ahoj, tady je nastavení podle Padalce,mě to tedy vůbec nevyhovovalo.Dříve jsem létal s delta mixem,ale měl jsem to na dvě ruce těd už jsem to všechno zrušil a používám normální nastavení bez mixů.Levá páčka do leva zatáčí vlevo,pravá páčka do prava zatáčí v pravo ,páčky od sebe brzdím.Křídlo je nastaveno na mírně přibržděné a využívám jenom poloviční dráhu serva jen na 100%.Při plné dráze bylo křídlo už přebržděné a padalo do negativky.Toto nastavení používám pro létání s motorovou tříkolkou pro lítání bez motoru bude asi lepší mixovat.
Přílohy
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod Fredy » stř zář 08, 2010 10:17 am

čus letci :D ,
zatím jsem pouze ve fázi příprav a objednávek,
ale nebylo by nejlepší ovládat paratříkolku stejně jako letadlo - mod 1 ? :?:
tedy: pravá páka - zatáčka doprava / zatáčka doleva ; přidat / ubrat motor - tedy rychlost letu
levá páka - k sobě přitažení (přirzdění) ; od sebe vypuštění
a na přepínači třetí servo - speedsystém ( možná 2polohově) pro zrychlní
případně ještě čtvrté servo pro hlavu , namixované se zatáčením do stran :idea:
Fredy
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » stř zář 08, 2010 12:11 pm

Vše je možné ,já lítám letadla v módu 2 a ještě po americku plin vlevo :D :D ;) ;) to záleží na každém jak je zviklej :D :D
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod muznik » stř zář 08, 2010 7:41 pm

Jadro, dík za odpověď, pochopil jsem. Jen jsem uvažoval využít celou dráhu serva , ne jen půl ( i z důvodů kratších pák ) Něco podobného jak ukazuje Mathieu na tomto videu http://www.youtube.com/watch?v=CQJ4FNQ2Sec. Ale nevím jak na vysílači nastavit posun tak, aby serva využívala plnou dráhu. Nastavením delta mixu jsem schopen dosáhnout toho samého pohybu, ale jen na polovině dráhy serva . Dík Mirek.
muznik
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod muznik » sob zář 11, 2010 10:33 pm

Doufal jsem , že mi někdo pomůže , ale nakonec jsem si pomohl sám. Vysílač FF9 , standartní serva , a video zde http://www.lmknj.cz/video/FF9.avi . Využil jsem mixu elevon (delta) mírný pohyb nahoru jsem nechal pro rychlost (nevím jestli bude potřeba ) . Serva využívají cca 3/4 své dráhy směrem dolů. Motor uvažuji standartně na plynu
muznik
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob led 05, 2013 12:00 pm

Tak nadešla chvíle nastavit rádio a panáka. Páky budou rozloženy následovně pravá bude ovládat ruce. Páka doprava pravá ruka panáka půjde dolů při pohledu na panáka zezadu.Ale nevím zda má jít levá ruka nahoru a nebo zůstat v neutrálu. Na krosnu to bude tak , že při pohybu pravé páky dopředu přidám plyn k sobě ho uberu. levá páka bude ovládat obě ruce současně. Chtěl bych to podobně jako u éra, tak si myslím, že při přitažení levé páky k sobě by šly ruce dolů padák se přibrzdí vzroste vztlak a bude stoupat. Když dám levou páku od sebe ruce se zvednou padák se odbrzdí a zrychlí. Na vysílači použiju delta mix.
Nevím, jak to máte nastavený vy? Máte to podobně a nebo úplně jinak?
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod brooklynspeedy » sob led 05, 2013 2:00 pm

Mám to úplně stejně na své dx6i jako to píšeš ty. A při tom zatáčení, když dám pravou páku doprava tak jde pravá ruka dolu a leva nahoru a obráceně. Takže když zatáčiš tak si můžeš souměrně přibrzdit.
Chci lítat víííc a víííš a dááál ...
brooklynspeedy
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 37

Příspěvekod dub » sob led 05, 2013 5:57 pm

Tak už jsem to nastavil.Krok ruky je 9,5 cm to by mělo úplně stačit.
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod MC Kvak » stř úno 06, 2013 11:37 am

Hele, todle se ti ukáže až při letu. Na motorovej to stačit bude určitě, ale jak přejdeš na klouzání, bude to možná dost tupý - plná výchylka a jenom velikánská zatáčka a když foukne tak je problém. Já nastavil plný výchylky, na motorovej let odtrimuji packy nahoru a po vypnutí motoru je opět trimuji dolu, ale to chce otestovat. Jinač samozřejmě jde li jedna ruka dolu, druhá jde o kouda nahoru, odbrzdí vrchlík. Chce to testovat a určitě si najdeš svůj styl a budeš mít dobrej pocit.
MC Kvak
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Zpět na Dotazy