Panák

Re: Panák

Příspěvekod dub » čtv led 03, 2013 8:43 pm

Skrz celé rameno ruky je 3-ka díra kterou je zvenku prostrčen 3 mm šroub, tento šroub je zašroubován do převodu serva skrz ovládací páku,ten vrut je tam proto , aby se ruka neprotočila.Je to dost pevné, ale nevím co to udělá , když pří přistání udělám nějakej ten kotrmelec. Snad to v tom ramenu nepraskne. Jinak se ty ruce budou muset udělat pružnější na ohyb do boku. Třeba jako to mají u Opale z kusu laminátové desky
Naposledy upravil dub dne sob led 05, 2013 11:13 am, celkově upraveno 1
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod PetrB » pát led 04, 2013 9:16 am

Jo jo jo.
Jen tak dál a doufám že posílíš naše řady až pojedeme začátkem srpna na modelářskou dovolenou na Ranou?
P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod MC Kvak » stř led 09, 2013 2:15 pm

Čavec, koukám jako tele, pár tejdnů jeden nekoukne na stránky a on se narodil klučina radost pohledět.No, učinil jsem okamžitě telefonát do porodnice, pajduláky maj a tak snad bude z mojí maličkosti šťastnej taťka. Já bloud už jsem kluka pohřbil a nevěřil, že ho ještě někdo bude vyrábět. Takže dík za upozornění a končím s obíháním všelijakejch krámků, hračkáren a frců ,je toho hafo co jsem oběhal. Mám dokonce pocit, že někde mě maj za úchyla. Těžkej život modeláře
MC Kvak
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv led 10, 2013 12:53 pm

Ahoj. mám pocit, že na mě taky tak koukali, když jsem jim marně vysvětloval co potřebuji, Teď začíná druhé kolo, jdu nakupovat nějakou látku do textilu na kombinézu pro panáka. To zas budou utrápený ksichty, až se jich zeptám jakej nejmenší kousek mi ustřihnou :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob led 26, 2013 7:50 pm

Venku zima tak, je práce v plném proudu. Něvěděl jsem, jak připevnit panáka, tak jsem to vymyslel takto, šroub povede přes svislý nosník tříkolky a přes sedačku. Z horní strany sedačky bude panák připevněn popruhy .
pohled na upevňovací šroub
pohled do trupu s kováním
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte úno 05, 2013 5:42 pm

Musel jsem přikročit k další úpravě pilota a to tím, že jsem mu do krku zezadu přidělal ještě šroub M3, který je pro šroubován skrz svislý nosník . Bez tohoto přídavného šroubu pilot na sedačce dost pevně neseděl a vykláněl se do stran. Takhle je to v pohodě a popruhy sedačky budou jen jako doplněk :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod MC Kvak » stř úno 06, 2013 11:11 am

K tý látce, našel jsem v práci krabici poslaneckejch kravat a tak jsem šil z nich a schválně tam nechal i logo ČNR, v práci to mělo úspěch. Ta krabička na serva Ti asi moc dlouho sloužit nebude, já tam dal bukový špalíky, jenže po prvním kotrmelci jeden špalík - ten vrchní prasknul. Dneska je to udělaný z centimetrovýho pertinaxu a mám pokoj. panáka jsem uchytil dvěma vrutama právě za tento držák serv a to za horní, no a ze spodu zkrze sedák dostal taky dva vruty do kaďáku. Přežilo to brutální pád při kterým prasknul vozík, hlavu mu to amputovalo a měl chudák zlámaný obě hnáty pod kolenama. Tech pádů mám už víc, nevybraný vejvrtky a jiný blbnutí, ale pacičky a serva fakt drží. Nevnucuji, ale to je moje zkušenost.
MC Kvak
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř úno 06, 2013 11:23 am

Dík za info ,uvidíme co to vydrží :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod FLYBOY » stř říj 23, 2013 4:54 pm

Zdravím,tak pomaličku dávám do kupy součástky na panáka a přemýšlím,že se vydám cestou stvořitele :lol: Komplet tělo vytvořím co dílna dá,jen uvažuju o zakoupení nějakýho "ksichtu" 8-) a našel jsem toto
http://www.emotors.cz/piloti/1344-pilot ... 52009.html
vypadá dost nasraně-prostě drsnej lítač :lol:
omlouvám se,že dávám jen link,ale jsem tu novej a vkládat foto ještě neumím.
Myslíte že velikost panáka o velikosti 1:6 ,výška panáka cca 30 cm je dobrá?
Díval jsem se tady na ty panáčky za těch 79kč-výška 38 cm,to už mi připadá moc velký,a já chci aby panáček vypadal reálně.
Poradí někdo?Díkec
FLYBOY
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » stř říj 23, 2013 6:34 pm

K velikosti toho pajduláka. Když vezmu rozpětí padáku 12m(beru velikost Atise na moji váhu) a toho Weguse 3m tak je to 4:1
Při velikosti panáka 40cm by měl pilot PG měřit 160cm což někteří mají ale já NE :) Hodnoty jsou +/- nebudu si hrát na cm.
Ale stejně by ta figurka mohla bejt malinko větší.

I když v podstatě je to úplně jedno co si pod padák pověsíš za velikost. Hlavní věc je aby se to líbilo tobě a fungovalo to za letu tak jak má. Někde jsem viděl jen krabičku ze které koukaly dvě páky a taky to s tím letělo. Jinak ti přeji ať tě elán neopustí a něco seženeš. Za mě mohu napsat že je to něco jinýho než model letadla a letový projev je jako skutečný.
LETU ZDAR
P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci