Panák

Re: Panák

Příspěvekod RCparaSKY » stř říj 23, 2013 8:53 pm

Ahoj je to presne tak jak pise Petr. Velikost panak pod weguse by mela byt 41 cm. Wegus je zmensenej 1:4 takk podle toho zmencit i postavu. Dalsi vec je ze se neboj telo svarit z plechu at to neco vydrzi s vahou to je v pohode se vsim by o melo mit 2,6 kg takze kdyz si vemes ze elektronika bude mit 600g tak 2kg na panaka a krosnu pripadne trojkolu. Vec jena je vrchlik od opale spiral o rozpeti 2,6 m tam by ten pandulak mohl byt klidne mensi.
Hlavni ale je aby se to libilo tobe.!!!
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Příspěvekod FLYBOY » čtv říj 24, 2013 5:37 pm

Ahoj,právě jsem na vážkách,měl jsem v plánu že budu mít měřítko cca 1:6 což odpovídá výška panduláka na 30cm,a to je pro WEGUSE zasejc trpajzlík.Na tu výšku by měl mít rozpětí vrchlík tak 2,2 m max.Proto mě zajímalo,jak to vypadá s výrobou vrchlíku NEXUSe o rozpětí 2,1m.ideál pro měřítko 1:6 ;)
FLYBOY
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod cobra777 » stř lis 09, 2016 7:30 am

Ahoj,,tak jelikož jsme se nedávno v jinem vláknu bavili jak zhotovit helmu,a počasi asi dlouho přát nebude ,a jelikož se mi nepodařilo nikde najít v koutech dilny vhodnou plastovou desku kterou bych ohřál a udělal z ní nějaký ten kbelík na hlavu Jackieho,,šel jsem cestou klasického modelářského sochatéra ,,tedy polystyren , kit tkanina a brousíme a brousíme :D .. takže výsledek zde,,ještě před nástrikem plničem :)
Přílohy
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 45

Příspěvekod dub » stř lis 09, 2016 7:39 am

Ahoj máš to pěkný, ty práce co jsi popsal - moc dobře vím o čem mluvíš. Výsledek bude stát za to. Možná i nějaká ozdůbka by přilbě bude ;) Soudím podle plotru , který je na fotkách rovněž vidět :D
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod cobra777 » stř lis 09, 2016 7:56 am

přesně tak,,plotr využívám naplno jak pro kamarády tak sebe hlavně pro modelařinu,,pořád je co řezat,,určitě tam bude na helmě nějaké naše logo :)..uvidíme..zatím dumám jak panáka usadit do krosny a hlavně zda ruce rozpažit,,nebo je dát do trupu panáčka s tím ze bude tahat nahoru dolu (serva v trupu panáka) :)
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř lis 09, 2016 8:23 am

Někde jsem na německém foru a nebo jinde :roll: četl, že když se jedná o krosnu s košem, tak je výhodnější mít ruce rozpažený, protože koš dělá jakou si pasivní ochranu před poškozením a při kotrmelci se krosna nekutálí přes předpažené ruce. Když jde zas jen o sedačku třeba na svahování bez motoru, tak je zas výhodnější mít ruce dopředu. To kvůli tomu , když se to koulí bokem , tak se to nekoulí přes rozpažené ruce. Po pravdě řečeno a z vlastní zkušenosti můžu říct, že když je to taková prda že se muchlá 3-ka dural a stříhají 3-ky šroubky, tak je v podstatě jedno, jak ty ruce máš :lol: :lol: :lol:
U panáka co máš Ty je jednodušší varianta předpaženo. Rozpažené ruce by šly taky udělat, ale musel bys mu nějak vetnout serva do hrudníku.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod cobra777 » stř lis 09, 2016 8:57 am

ano,,logicky to tak je :)..já u té krosny co létám mám předpaženo,,pokud to jde snažím se chytat,,jinak pokud to nevyjde,,stejně při dosednutí stahuji naplno dolu,,brzdím :)..a tak jsou paže souměrně s tělěm,,takže poškození teoreticky také minimální..jen,,teda to je můj pohled na věc,,to rozpaženo mi ve vzduchu připadá u krosny hezčí 8-)
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod cobra777 » úte pro 13, 2016 7:03 am

no,,sice jsem sem fotky jak pokračuji s novým pilotem ještě nedával,,ale včera večír jsem neměl co dělat a tak jsme mu na novou helmu zkusil vyfiknout logo nějakého výrobce helem,,tak ještě Jackie neví jakou si koupí :D
Přílohy
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte pro 13, 2016 3:21 pm

Úplně jedno jakou přilbu si koupí, ale výsledek bude stát za to :D
Hodně přilbu zvedne její olemování. Osobně jsem použil bužírku z měděného kabelu ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » úte pro 20, 2016 3:24 pm

Tak dneska mi přišel nový pilot na Weguse.
Dostal novou hlavu, a je to krasavec ;) ;) ;)
Přílohy
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci