Krosna od dubu

Re: Krosna od dubu

Příspěvekod sym » ned čer 29, 2014 8:52 pm

Ty jsi blazen :-). Je fakt,ze bych obcas po mene povedenem startu potreboval srovnat hlavu do smeru letu, ale servo tam kvuli tomu davat nehodlam :-)))
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod brooklynspeedy » ned čer 29, 2014 10:07 pm

Pane DUB klobouk dolů!!!
Chci lítat víííc a víííš a dááál ...
brooklynspeedy
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 37

Příspěvekod PetrB » pon čer 30, 2014 9:27 am

No tak tohle nemá chybu, jak natáčí hlavu do směru letu, to je bomba. Své ti k tomu řeknu až se uvidíme :lol: Krásný, opravdu.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod PetrB » pon čer 30, 2014 9:33 am

Je to hezký, jako živej. Ale k úplné dokonalosti by mohl do zatáček dávat ještě nohu jak je zvykem. A když by přistál tak by se měl odkurtovat a odejít po svejch :lol: Vrchol dokonalosti by byl kdyby si ještě zbalil padák a všechny ty cajky, hodil bágl na záda a šel se uložit do kufru auta :lol:
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon čer 30, 2014 2:00 pm

Díky pánové . Na ty nohy jsem nějak zapomněl :D :D :D :D , snad v příštím projektu ;) . Tu hlavu jsem namixoval k funkci rukou a to tak, že ruka která jde dolů, tak na tu stranu se podívá, protože je to vycvičenej pilot a musí vědět kam zatáčí a zdali tam má místo :D :D :D :D . Jinak když jsou ruce v klidu, tak lze Hlavou otáčet samostatně a to kniplem směrovky ;) . Jinak v sobotu už krosna s Herem letěla a já měl radost, jak malej kluk. Video jsem nepořídil. Uskutečnil se pouze jeden let . Povětří bylo strašně rozbitý. Chvilku jsem musel letět na plný plyn a za okamžik se to na půl plynu rvalo nahoru pomalu 2m/s. Tak že na zálet počasí nic moc, ale letělo to. Čekám na klidný podvečer, abych si vše naplno užil :)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod dub » pon čer 30, 2014 2:14 pm

Souhrn
Komplet naložená krosna připravená k letu váží 3570gr. Nic jsem nemusel dovažovat :o
Střídavý motor Foxy C 2826-5 namontován na zadní montáži pohání vrtuli Cam- Prop 12,5x4 palce
regulátor Power HD 60A se spínaným Bec 5A
Serva na ruce jsou 16-ti kilová HD Power 1501MG
Hlavové servo :) nějaké 3 kg Turnigy s kovovými převody, v tisíci hranu jsem zvětšil závit M2 na M3 do toho zašrouboval tyčku 3mm a tu zalepil pilovy do hlavy :D
Akumulátory 2x dvoučlánek Turnigy 5000mAh 90C vybíjení 15C nabíjení. Dvoučlánky lze na letišti spojit na 4 článek 4S/1P a nebo dvoučlánek 2S/2P
4 článek
1/2 plynu proud 10,6A 7450 ot./min
1/1 plyn proud 44A 11760 ot/min.
2 článek
1/2 plynu proud 5,7A 4500 ot. /min.
1/1 plyn proud 15a 6800 ot./min.
Kdo by chtěl vědět víc info na tel. 603914647
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon črc 07, 2014 9:26 pm

Ahoj, tak jsem si myslel, že je hotovo a ono né :( . Minulý týden jsem byl lítat a při jednom nepodařeným startu udělala krosna kotrmelec :roll: . Po kontrole jsem zjistil, že se strhnul tisícihran v plastové páce serva.Prostě ta duralová ruka je dost tuhá a tak jsem musel vymyslet něco ;) co by sloužilo jako pojistka a ruka trochu zgumovatěla :) Objednal jsem duralové páky serv. Z nerezu jsem ohnul stříhací vaničku, která při tvrdém nárazu přešmikne kolíček z lipové špejle. Kolíček prochází při pohledu se shora plastem, nerezovou vaničkou a je ztuha zatlačen do duralové páky. Na kraji je ruka prošroubována 3- kou imbusem do serva a utažena, tak akorát aby se ruka mohla protočit. Když se na šroubu paže při ráně protočí , tak nasledně otočí i s vaničkou, proto má zdvihnuté okraje a přešmikne kolíček . Přeražený kolíček se vytlačí z páky ven a nasledně se zajistí nanovo :) Paže je z proužku plastového víka zaklapávací elektroinstalační lišty. Tu jsem nastříhal na proužky o šíři 20mm. Plast je dost tuhý, ale zároveň pružný, tak si myslím, že nějakou tu ránu utlumí. Na Ranou beru asi 1m pásku :D :D :D. Nic jednoduššího mě nenapadlo ;) Pro ilustraci přikládám foto.
Duralová páka se stříhací vaničkou
Servo s pákou , ruka s plastem a vanička
Pásek z lišty
Smontovaný celek
Pohled ze spoda
Naposledy upravil dub dne čtv dub 30, 2015 11:43 am, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » úte črc 08, 2014 7:27 am

No konečně někdo vymyslel tu ochranu proti ožvejkání toho tisícihranu na páce. :idea:
Nápad dobrej, jen si musím dořešit to abych nemusel tomu pajdulákovi při výměně pojistky stále oblékat a navlékat oblečení. Asi mu udělám letní vestu. Oblečků mám víc :lol:
good job sir DUB ;)
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » úte črc 08, 2014 7:47 am

Mě už tahle myšlenka s duralovou pákou napadla když jsem vyráběl novou krosnu. Našel jsem na HK toto: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__43244__Super_Heavy_Duty_CNC_Metal_Servo_Disk_Futaba_Turnigy_Red_.html
Cena je oproti těm co máš ty úžasná a ten "střihací" prvek už je maličkost.
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte črc 08, 2014 2:49 pm

Děkuji :oops:
PetrB píše:No konečně někdo vymyslel tu ochranu proti ožvejkání toho tisícihranu na páce. :idea:
Nápad dobrej, jen si musím dořešit to abych nemusel tomu pajdulákovi při výměně pojistky stále oblékat a navlékat oblečení. Asi mu udělám letní vestu. Oblečků mám víc :lol:
good job sir DUB ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci