Krosna XS2 od firmy Opale

Krosna XS2 od firmy Opale

Příspěvekod dub » stř dub 04, 2018 1:48 pm

Ahoj asi před měsícem, jsem se stal majitelem této krosny.
https://www.opale-paramodels.com/fr/cha ... 21755.html
Krosna je montovaná z laminátových desek, které jsou vyfrézovány do patřičného tvaru. Včera mi dorazily serva, tak se chystám na její dokončení. Osazena bude motorem Axi 2826/6 který ji poskytne dostatečný výkon. Motor bude regulovat regulátor Spin 66 PRO , který by měl stačit. Spotřebu bude hlídat senzor MUI 5o a výšku ohlídá Vario 2 Ex . Vrtule bude 10/4,5 a pohon zajistí 3 článek lipol článků o kapacitě 3,5 Ah.
Dodávaná serva spolu s krosnou měla tah 4,5 kg/cm, což na takové to domácí realistické poletování stačí, ale na provádění brutálnějších kousků i výrobce doporučuje serva o tahu 10 kg/cm, tak jsem radši zvolil serva s tahem 15 kg/cm.
Krosna nebude vybavena speedem. Jak jsem zjistil u vrchlíku typu singl skin je to skoro zbytečné a nárůst rychlosti je skoro neznatelný. Jak jsem naznačil krosna bude viset pod vrchlíkem Power 1,1 rovněž od firmy Opale. Měla by být lehčí než ta duralová, která byla pod vrchlíkem doposud, tak si myslím, že výkon výše uvedeného motoru 665W by mohl na nějaké to blbnutí stačit.
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Krosna XS2 od firmy Opale

Příspěvekod dub » ned dub 15, 2018 8:20 pm

Práce na nové krosně trochu poposkočily, tak uvidíme. Už se těším až to bude v luftu :-)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Zpět na Tříkolky a panáci