Krosna od dubu vzor Opale M2

Re: Krosna od dubu vzor Opale M2

Příspěvekod dub » ned pro 18, 2016 12:56 pm

Tak to by bylo super . Beru díky moc. Detaily domluvíme telefonem ;)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod dub » pon pro 19, 2016 11:36 am

Včera jsem vyrobil horní kryt nad serva a držáky baterií. U ohýbání držáků jsem se docela zapotil, ale vyšlo to :D :D . žádný z nich neprasknul. Kdyby ano, tak mě z toho šlehne :lol: . Měl jsem v nich na krajích už udělané oválné otvory na protažení jistícího pásku. Otvory ještě musím zevnitř vyhladit, aby se o ně pásky nezadrhávaly. Nic mě nenapadá, jak to udělat rychle a jednoduše, aby otvory byly uvnitř kladké až skoro lesklé. Zkusím vzít tu nejsilnější padákovou šňůru a protáhnu ji zelenou leštící pastou. Takto namazanou šňůru budu protahovat otvorem , až se vyhladí. Foto by mělo být dnes večer.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon pro 19, 2016 9:28 pm

Už se pomalu blíží finále v kovoobrábění a začne ta veselejší etapa a to osazování elektronikou a ladění :D :D :D .
Ještě zbývá osadit těmi správnými nerezovými šrouby a jejich zkrácení na správnou délku.
Celkový pohled na skorodokončenou krosnu s tříkolkou

Detail krytu prostoru na servy

Detail držáku pohonného akumulátoru. Vyhlazený otvor
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte pro 20, 2016 7:14 pm

Šrouby jsou zkráceny na správnou délku. Vše se nedařilo na první pokus :lol: :lol: . Zkracovat 2-ku imbus šroub z nerezu na délku 6mm je docela legrace, jak jsem zjistil :D :D :D :D
Teď už tam nacpat regulátor , přijímač, paramixer, přivázat Power1,1. Upravit řidičky na správnou délku a šup a s tím do luftu :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv pro 22, 2016 7:02 pm

Sestaveno naladěno :D :D :D :D :D :D . Komplet tříkolka s baterkou 3 čl. 4000mAh váží 1898 gr. Na Power 1,1 se doporučuje váha v rozpětí od 1kg do 3,4 kg - ideální :D :D :D :D :D :D . Váha 2 kg je doporučována do větru 4m/s :D
No teď ještě , aby to letělo ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » čtv pro 22, 2016 7:11 pm

Tak to ti držím palce , snad to bude lítat podle tvých představ :) :) :)
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

Příspěvekod dub » pát pro 23, 2016 8:52 pm

Tak jsem si myslel, ža mám skoro hotovo a ještě nebylo. Regulátor Spin 66 Pro má samostatný vypínač a ten je na kablíku. Když už tam je, tak se mi ho nechtělo nikam zastrkávat a chtěl jsem, aby byl vypínač funkční, tak jsem musel z duralového úhelníku pro něj udělat speciální držáček, který jsem přichytil na jeden ze šroubů, které drží hranoly se servama na rámu. A když jsem se na něj tak díval, tak jsem ho pro jistotu vyleštil :lol: :lol: :lol: .
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon pro 26, 2016 5:30 pm

Dneska mohu říci hotovo :D :D :D :D :D :D :D :D
Přikládám fotografii držáku na vypínač regulátoru, dále pak několik detailů. Škoda, že je venku tak hnusně jinak už by šel do luftu :lol: :lol:
Detail držáku vypínače

Detail připevnění regulátoru, nepřekáží a může se dobře chladit

Detail našití suchých zipů na držáky pohonného akumulátoru

Uzel co fakt drží . Lehce se rozvazuje a v tahu se ani nehne

Vkládám odkaz na video, jak ho uvázat
https://www.youtube.com/watch?v=_A3CzA7HOAc
Logo co už mám na sedačce pod Foxe 1.5

Komplet připravený na zálet
Naposledy upravil dub dne čtv led 05, 2017 4:56 pm, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř pro 28, 2016 12:34 pm

Tak jsem zas nějak zamyslel :lol: :lol: :lol: a rozhodl se, že ke stávající tříkolkokrosně vyrobím ještě jeden výměnitelný díl a sice náhradu za spodní díl krosny na kterém jsou připevněny držáky pohonného akumulátoru. Bude to jen kousek hliníkového plechu o síle 5mm a šíře 50mm, ale jen tak dlouhý , aby schoval beterku připevněnou na stojato před servama. Na konci bude zase ohnutý . Výměna za stávající díl bude rychlá . Stačí povolit 2 kusy 4-řek šroubů. Proč to? Bude to speciálně na dělání blbostí ve vzduchu a aby celý pohonný aparát měl váhu co nejvíce soustředěnou k těžišti. No v podstatě to bude takové závaží s vrtulí. Dnes zkusím vyříznout zítra ohnu a pak se uvidí :D :D :D :D. Ještě budu muset udělat jeden držák baterie, který bude uchycen pod horní šrouby M3, které procházejí horním hranolem co drží serva. Dále uvažuji o tom, že bych pod ten kousek plechu udělal jako podvozek s jedním kolečkem,pro které stejně nemám využití. Kolečko o průměru 70mm by pomohlo k tomu , že při správném přistávání by se závaží s vrtulí nezaseklo při prvním kontaktu do země, ale jakoby se sklouzlo ;) . Vypadalo by to divně, ale ta správná přistání by celkově působily měkčeji. Vše se ukáže až během stavby, jako vždycky :lol: :lol: Když to tak vezmu , jsem v podstatě rád, že mi při ohýbání rám krosny prasknul, Protože, kdyby se to povedlo bez prasknutí, tak už bych s tím nemohl nic dělat a krosna by nebyla variabilní. Zase se potvrdilo, že něco špatné je k něčemu dobré :D .
Sezona se blíží do Kralup není zas tak daleko a když je venku ošklivo a v televizi nic kloudnýho nedávají :)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv pro 29, 2016 6:09 am

Včera jsem trochu zapracoval na dalším dílu krosno tříkolky. Myslel jsem si, že bude jednoduší, ten spodní díl napasovat k svislé části. Nakonec se to povedlo. Díl jsem vyrobil ze 4mm duralu namísto 5-ky hliníku , protože předek ohýbat nebudu. Objevil jsem zbytek úhelníku, co zbyl z výroby krosny pod Weguse, tak tu přední část udělám šroubovanou. Kolečko z bočnicemi použiju rovněž z krosny od Weguse, jen bočnice co drží kolečko trochu zešikmým, aby kolečko bylo trochu jako by přednoženo :lol: . To proto, aby při přistávání s omotorovaným závažím měla tendenci padat jakoby dozadu. Bočnice kolečka ke spodní připevním pomocí hranolků 10x10mm co zbyly z výroby hranolů na spojení serv. Hranoly proto, že se mi nechce bočnice ohýbat . Dá to sice víc práce ale bude to líbivější :lol: :lol: Nerezové šrouby jsou v dostatečném množství a maticové závitníky rovněž, tak v podstatě o nic nejde ;) Foto nějaké bude,ale nestíhám fotit :D .V rukavicích to dělat nejde a bez rukavic mám ruce dost ušpiněný od duralu po jeho zpracovávání. Nemám srdce na to , abych s tak špinavejma rukama manipuloval s foťákem :lol:
Naposledy upravil dub dne pát pro 30, 2016 7:42 am, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci