Krosna od dubu vzor Opale M2

Krosna od dubu vzor Opale M2

Příspěvekod dub » pon lis 28, 2016 2:13 pm

Tak za nedlouho dorazí vrchlík Power 1,1 od Opale, tak bych pod něj chtěl krosnu na blbnutí. Vzorem mi je originál krosny M2 od firmy Opale
Originál krosny od firmy Opale typ M2

Jediné co na ní bude originálního, jak je vidět na obrázku, tak to bude ochranný rám na vrtuli a uhlíková vrtule. Zbytek se jaksi odhadne a vyrobí samo domo :D
Cílem je, aby to bylo jednoduše vyrobitelné. Jediné bez čeho se asi neobejdu je velká ohýbačka. Ohýbat 5-ku dural se mi doma ve svěráku nechce :(
Rám bude (po tepelné úpravě) ohnutý z 5-ky duralu o šiři 50mm širší jsem nesehnal . Originál je z hliníku tlustého 6mm. Na rám se v pohodě vejdou serva Power HD 1201 Mg (12-ti kilový analogy). Kryt serv nebude z uhlíkové desky, jak je u oroginálu ale z leštěného duralu šíře 60mm :) .
Pohánět to bude motor AXI 2826/6 na 3 článkovou baterii . Vrtule bude 10/4,7. Tato sestava by měla dát výkon kolem 600W což by mohlo na nějaký stoupavý výkrut a jiné prvky :) stačit. Regulátor Power HD 60A bude rovněž v pohodě dostačovat. Kapacitu akumulátorů bych viděl někde okolo 3000mAh.
Speed dělat asi nebudu u singl skinu moc význam nemá. Jediný co bych chtěl , tak osadit hrazdu světlem na noční lítání, které zdemontuji z krosny od Weguse.
Bude to speciálně uzpůsobená krosna na blbnutí, tak v tom moc podobnosti s krosnou pod velký paragliding nebude.
Na pracovním stole zatím nic neleží, tak jsem to sem alespoň napsal ;)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Krosna od dubu vzor Opale M2

Příspěvekod PetrB » pon lis 28, 2016 10:09 pm

dub píše:tak jsem to sem alespoň napsal ;)

.... abych to nezapomněl :lol: :lol: :lol:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » úte lis 29, 2016 8:07 am

Petře to taky, ale hlavně , aby se zde něco dělo a naše forum trochu žilo :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod cobra777 » stř lis 30, 2016 10:52 am

Já jsem více méně také při stavbě svoji první krosny pod Foxe vycházel z této krosny od Opale,,docela bytelná při kotrmelcích po zemi :)..pod Wegusem parádní s tim že se to dalo chytat,,ale pod Foxikem jelikož je rychlejší tak to skoro vždy skončilo v kotrmelcích,,a tak jsem se naštval a dodělal podvozek,,teď to vypadá asi takto,,,a přistání jsou krásný bez toho aniž by si pajlot odřel kokos :)
Přílohy
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 45

Příspěvekod dub » stř lis 30, 2016 11:36 am

Parádní práce :) . Pilot je asi origoš Opale?
Zatím kolečka nedávám a ani s nima nepočítám. V místech kde lítám (kolem domova) , tak tam bych je moc nevyužil. Snad později u Ladyse na letišti až se to na jaře rozjede :D .
V záloze mám podvozek co jsem dělal pod Free a ten si myslím by šel v pohodě pomocí dvou šroubů přidělat ke krosně kteou bych chtěl postavit.
V pátek bych měl mít dural, tak to trochu rozjedu ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv pro 01, 2016 6:59 pm

Spolu s vrchlíkem jsem si objednal uhlíkové vrtule 10/4,7 a ochranný koš s, který eliminuje kroutící moment vrtule. Více řeknou přiložené fotky ;)
Vzpěry koše jsou zkroucené do vrtule a mají i nosný profil, Při obtékání vzduchem vyvíjejí vztlak a kroutí košem na opačnou stranu než je reakční moment vrtule. Uvidíme, jak to bude fungovat v praxi.
Vrtule je krásná , ale nesmí se s ní prásknout o zem. Vzal jsem radši dvě, abych měl dva pokusy :lol:
Krasavice

Koš

Koš z jiné strany

Detail koše
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob pro 03, 2016 7:48 pm

Dneska jsem začal a to nákresem plánku v měřítku 1:1 a přípravou duralových polotovarů na ohýbání. V příloze je plánek. Spodek jsem udělal trošku delší , aby mi krosna zapadla do tříkolky, kterou jsem dělal pod Free.
Krosna M2.PDF
Plánek rozměrů
(651.9 KiB) 141 krát
Naposledy upravil dub dne ned pro 04, 2016 8:06 pm, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » ned pro 04, 2016 2:41 pm

Venku je mlha a ošklivo, tak jsem trošku zapracoval. Duralová pásovina je rozměřena a vyvrtána. Když to dopadne, tak zítra by mělo být naohýbáno ;)
Co se týká leštění, tak bych chtěl velké plochy zmatovat papírem zrnitosti 1200 a vyleštit pouze hrany,
Duralové polotovary krosny
Hlavní rám dural síla 5mm
Ráhno dural síla 3mm
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte pro 06, 2016 9:02 am

Aby to nebylo zas moc jednoduchý, tak včera při ohýbání mi ohyb o 80 st. prasknul. Ohyby o 45 a 10 stupňů vyšly v pohodě. Temperováno dle rad na fórech, buková štěpina psala hnědě na dural, dokonce i mýdlo zhnědlo a přeci :cry: . Nedá se nic dělat prasklý spoj zabrousím a oba díly spojím duralovým klínem o šíri 50mm, který jsem začal včera pilovat. Jak na fréze nebude, ale držet by měl . Počítám, že dva nerezové šrouby M4 by to měli udržet. Pro sichr to před šešroubováním podmáznu epoxydem ;) . Včera jsem klínek vážil a má 65 gramů. Nejsem strojař,ale ten nejostřejší ohyb na rámu bude asi nejvíce namáhané místo na krosně, tak ať to drží :D :D :D
Těsně po prasknutí jsem byl hodně naštvanej ,ale pak jsem si řekl vzdyť je to jen kus plechu a když nejde o život , tak jde o h.....o 8-)
Fotky budou ;)
Naposledy upravil dub dne úte pro 06, 2016 9:57 am, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » úte pro 06, 2016 9:53 am

Jo tak tohle znám. Dělal jsem pro kolegu podvozek na vlečnou. Dural 4mm. Hrany zaleštěný a stejně to prasklo i po temperaci. A to nebyl žádnej ostrej úhel nikde. Prostě je to matrošem. Ale bacha na to, jestli je to ohnutý i se sebemenším náznakem trhlinek, tak stačí dobře mířená rána a máš to zlomený. V tomhle případě bych šel do hliníku. Tam bude jistota že ohyb nepraskne a ty už s tím mlátit nepotřebuješ. Takže by to mělo držet tvar. Asi tak.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Další

Zpět na Tříkolky a panáci