Krosna od dubu vzor Opale M2

Re: Krosna od dubu vzor Opale M2

Příspěvekod dub » ned led 01, 2017 11:04 am

Jsem rád, že se Ti krosna líbí. Jsem moc zvědavej, jak to dopadne. Ale ať to "dopadne" a dopadnout po startu to musí vždy :) nějak to poletí. Dle mého 90 % závisí ne vrchlíku a zbytek už je to ostatní.
Ještě musím jednotlivé zvážit, abych věděl , jak s větrem
Stavba je vlastně taková cesta, která vede k cíli. Někdy se přistihnu jak si kus opilovaného plechu se zaujetím prohlížím celé minuty :D :D :D :D :D .
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod cobra777 » ned led 01, 2017 5:46 pm

joo,,tohle přesně znám ,,něco udělám a ten čas klidně i dvojnásobně se pak dokážu tím jen kochat:)..to samé tu máme s kolegama modelářema,,máme to asi všichni podobné :)
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 45

Příspěvekod dub » pon led 02, 2017 12:45 pm

Nový vrchlík Power 1,1 s novou krosnou jsem chtěl provětrat již včera v Novém roce, ale nestalo se. Na letišti dohlednost tak kolem 100m a do výšky okolo 20m. Létal jsem pouze s Flashem z EPP a ten se mi občas ztratil ve výšce v mlze. Ale abych alespoň kousek udělal v Novém roce, tak jsem včera za tmy kolem 19,00 hod. na zahradě za domem vrchlík s krosnou nahodil do vzduchu . Nádhera :D :D :D . Byl to jen jeden pokus měl jsem jen triko a teplota -4 st. Potom jsem baterku vybil do skladovacího režimu a vše uložil :( . Nezbývá než čekat.
Jestli mě někdo sledoval z okolních domů tak si pomyslel něco o bláznech :lol: :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod cobra777 » pon led 02, 2017 1:03 pm

U nás je to také tradice se na letišti sejít za jakéhokoli počasí na nový rok,,letos jsem docela zaváhal..hlásily vítr 4-5m/s a tak jsem padáka nechal doma a vzal svoje FPV že ho provětrám,,po příjezdu až do setmění počasí jedna báseň,,vítr 0 maximálně 0,5m/s.. škoda no :)
tak alespoň jedno videjko
https://www.youtube.com/watch?v=8Mgn6d3UWoI&t=242s
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 45

Příspěvekod sym » pon led 02, 2017 3:33 pm

Nějaké mlhy se nesmíš bát :-). Co jsem nechápal, tak v té kose a malé dohlednosti se dala chytnout i termika. Kdybych u toho nebyl tak neuvěřím, ale jeden s F3Káčkem tam dal zhruba ze 30 metrů celkem 10 minut letu.Nebylo to nic silného, ale pořád tam točil nějakou tu nulu a fakt se tam udržel tak dlouho. Já přistával s OXY a měl jsem námrazu na vrtuli i na šňůrách :lol: :lol: :lol: Foto je ze Silvestra
Přílohy
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod dub » pon led 02, 2017 7:26 pm

Ta námraza je fakt dobrá měl jsem ji na vrtuli a náběžkách křídel :lol: :lol:
Dneska napadlo asi 2 cm sněhu, tak snad už se ta hnusná inverze rozpustí :)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte led 03, 2017 12:10 pm

Možná by se mohlo někomu hodit. Při výrobě držáku pohonné baterie na krosnu "večerníček" jsem zjistil, že mi došel suchý zip šíře 15mm, kterým se upevňuje pohonný akumulátor. Říkám si no problemo zaskočím do švadlenky a koupím si 0,5m ať mám do zásoby. První švadlenka mají zip (dále myšleno suchý)jen šiři 20mm. Radši beru i ten co kdybych jiný nesehnal. Druhá švadlenka zavřeno inventura. Doma jsem si myslel, že ten 20mm nějak šikovně nasoukám do oválného otvoru 15mm, Ale nenasouikal. Bližší prohlídkou zipu jsem zjistil, že zip má po stranách proužky volného místa , kterými se zip přišívá k podkladní látce kterou má spojovat. Jelikož jsem zip nikam nenašíval, tak mě napadlo , že bych okraje široké caa 2mm odřízl a dostal bych vysněnou šíři 15mm. Řezat nožem ani stříhat nůžkami jsem zip nechtěl, aby se náhodou nezačal podélně třepit. K odříznutí jsem použil čínskou pájku s vyleštěným hrotem, kterou už jsem zmiňoval v příspěvku o šití obalu na Power 1.1. Podle bukové ličty jsem odřízl oba kraje a výsledek byl více než uspokojivý. Řezat podle pásku plechu jde velice špatně, jelikož plech odvádí teplo od hrotu a toho se pak nedostává k tavení boku zipu. Po nasunutí do otvorů v držáku a přišití (v ruce) to vypadá víc než dobře a baterie drží luxusně.
To jen tak kdyby někdo řešil podobný problém ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » úte led 03, 2017 5:08 pm

Když ty jsi moc velkej puntičkář, na všechno. My to s Michalem řešíme rychle a bez pájky a drží to fest.
Elektr. pásky všech možných šířek a délek :lol: Ten můj panák drží v sedáku zrovna pomocí těch pásek a nikdy to nikomu nevadilo, natož mě ;)
Neber mě moc vážně, víš jakej jsem rejpal ;)
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » úte led 03, 2017 5:15 pm

No jo když já nechtěl, abych to měl okolo držáku nahrbený :lol: :lol: :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob led 28, 2017 3:25 pm

Zálet krosny je úspěšně za námi . Nějak jsem tušil, že ještě nebude na krosně vše hotovo :) . Jednokolka slouží jak má a těžiště směřované pod hrazdu se ukázalo jako správné. Již po druhém letu jsem na krosně pociťoval nepřítomnost speedu. Myslel jsem si, že singl skin Power se bude chovat podobně jako singl skin Free a speed nebude zapotřebí, ale hned po prvním letu jsem věděl, že to bude asi jinak. Tak že musím na krosnu ještě dodělat speed. Nejdříve jsem ho chtěl dělat, tak, jak to řeší u Hackera a to jedním servem. Rychlé, jednoduché a relativně levné. Ale u tohoto systému mě nejvíce vadí, že není možné stahovat A popruhy nestejnoměrně na každé straně. Pořád mám v hlavě myšlenku zkusit řídít vrchlík i pomocí speedu, tak jak jsem to popisival zde:
viewtopic.php?f=6&t=296
Na jaře by mohla být snad nová souprava , která by vyřešila problém s dalšímy volnými mixy, které jsou u toho systému třeba.
Jako inspirace posloužil tento systém od firmy Opale:
Provedení na obrázku zcela neodpovídá mým představám, třeba ten malý vrut zašroubovaný do plastové páky sloužící jako čep :? . Funkčně to bude asi pohodě, ale ..........
http://www.opale-paramodels.com/fr/piec ... 21267.html
Jako hlavní výhodu vidím v tom, že na již hotové krosně nemusím nic pilovat řezat a leštit :D
Obě serva jsou připevněna spolu s jejich držáky pomocí 4 šroubů na stávající hrazdu. Moje držáky budou mít jiný tvar a budou zhotoveny z duralu o síle 2,5mm, který je v potřebné velikosti momentálně k dispozici. Serva budou digitální 6-ti kilová.
Tedˇse ještě k tomu nějak dokopat :roll:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci