Krosna od dubu vzor Opale M2

Re: Krosna od dubu vzor Opale M2

Příspěvekod dub » ned led 29, 2017 5:43 pm

Stavba speedu se dnes rozeběhla. Když jsem se vyjadřoval k těm čepům co stahují šňůru předních popruhů, tak mi to nedalo upnul jsem nerezový šroub M3 s válcovou hlavou do akuvrtačky a chvilku jsem ho trápil na filcovém kotouči :lol:
Budoucí čep na páku speedu :-)

Potřebné šroubení

Duralové polotovary z plechu o síle 2,5mm
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod dub » stř úno 01, 2017 9:25 pm

Práce na speedu pokračují uspěšně dál. No když se dívám na fotky, tak oni už skoro skončily :lol: :lol: . Do držáků z duralu 2,5mm jsem vyříznul celkem osm závitů M2. Je s tím víc práce, ale mnohonásobně se to vyplatí při osazování samotných serv. Žádné matičky no prostě paráda. Jen to rozměřování dalo více práce rozteč dírek 7,5mm na vzdálenost 42,5mm. Přesnost se v tomto případě vyplatí . Dírky se závity jsou pak krásně ve středu nýtku , který prochází gumovou průchodkou. ještě musím dodat, že svrtávání otvorů v držácích jsem dělal , když byly sešroubované k sobě. Ještě musím vyrobit spojky (táhla) , které povedou z oka A popruhu na čep páky serva. Budou ze šňůry Dynema, která se používá na výrobu sňůr od vrchlíku k popruhům. Ve finále šňůrku zasmrštím do bužírky . Je potom tužší a tolik se nemotá. Výtvor na fotkách mi zabral asi 10 hodin práce po večerech. Více napoví několik fotek :D :D :D :D

Zbytek leštící pasty na boku držáku v levo vedle upevňovacích šroubů jsem ve spěchu svou nedbalostí neočistil :-))

dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv úno 02, 2017 1:57 pm

Při pohledu z okna to na lítání rozhodně nevypadá, tak se cestou z práce zastavím ve spojmatu nakoupím 4-ky šrouby 10mm dlouhé, to abych ty 25-ky nemusel pracně zkracovat. Přeleštím jim z nudy hlavy (ty budou vidět z boku na hrazdě) a připevním speed na místo. Pak ty šňůrky a je hotovo.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv úno 02, 2017 7:37 pm

A je to :D :D :D :D :D . Přední áčka jdou stáhnout o 2,5 cm což si myslím, že je až až :) . Vše se musí vyzkoušet v letu , zjistit max mez stažení, než začně vrchlík klapat a pak na tuto hodnotu omezit výchylku serv speedu. Už se těším na laborování a pokusy :lol:

dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » čtv úno 02, 2017 7:58 pm

Tak kamaráde,jsi borec, smekám 8-) 8-) 8-)
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

Příspěvekod dub » čtv úno 02, 2017 8:00 pm

Láďo díky :oops: :oops: :oops: :oops: . Krosna je na 99 % hotová, teď ještě zbývá vymyslet a vyrobit nějaké kšandy , nebo jiné uchycovadlo, kterým bude postava pilota přichycena k obalu akupaku. Právě horší situace nastává je li ponný akumulátor připevněn svisle, tam budou zapotřebí kšíry. Ve variantě tříkolka pilota přichytím suchým zipem , který jinak drží akumulátor ve svislé poloze. Pilot nebude mít funkční ruce bude to jen doplněk ;) .V krosně bude vypadat jak figurka z Tansformers :lol: :lol: .
No a jako další věc přichází ušití nějakého oblečení na pilota. Když na to tak koukám, tak ze zámečníka budu muset být na chvilku krejčím a švadlenou :D :D :D . Literaturu mám a tak se pustím do studíí. Ještě , že mi nevadí studovat návody a pracovní postupy, jak se co dělá. jedno už vím z předchozích švadlenovských pokusů vždy je lepší udělat oblečení větší než menší :lol: :lol: :lol: . On je ten pilot z plastu dost nepodajný a neohebný.
Strašně bych uvítal, kdyby byl někdo ochotný a schopný na 3D tiskárně vytisknout na nohu Jackieho nějaké pěkné boty. Ta ševcovina mi moc nejde :D . Nohu (chodidlo) můžu změřit obmalovat a poslat e-mailem.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř bře 29, 2017 8:12 pm

Po včerejší malé nehodě se při dopadu na zem ohla hrazda. Při pokusu o její narovnání praskla v místě ohybu. Musel jsem vyrobit hrazdu novou. Jako metariál jsem použil dural o síle 4mm. Místo ohýbání jsem ramena hrazdy společně s držáky serv speedu přišrouboval pomocí duralových hranolků 10x10mm. Více na fotkách :D

dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř srp 23, 2017 8:25 am

Včera jsem přidělal silentbloky M3 i na tuto krosnu, tak jsem zvědavý , jak se projeví gumovost ovládacích pák v letu akrobatickém :-)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Předchozí

Zpět na Tříkolky a panáci