Panák Jackie se sedačkou od firmy Hacker od dubu

Panák Jackie se sedačkou od firmy Hacker od dubu

Příspěvekod dub » pon led 16, 2017 11:49 am

Už více než rok se mi v dílně povaluje sedačka od firmy Hacker, kterou jsem vyhrál ve fotosoutěži firmy Hacker.
http://www.hacker-motor-shop.com/e-vend ... 854&p=7854
V plánu bylo objednat pilota se jménem Robin od fy. Hacker, ale pořád jsem se k tomu nějak neměl. Včera nevím proč mě napadlo do sedačky posadit pilota z tříkolky pod Weguse. Byl jsem překvapen, jak krásně do ní panák Jackie pasuje a pevně v ní sedí. Ještě budu muset nějak vyřešit ohýbání nohou v kolenou. Když mu dám nohy tak, aby směřovaly dopředu, tak je má tak nějak divně roztažené od sebe.
Další co budu muset dodělat je přilba na hlavu ( hlavu mám slíbenou od Ladyse). Nejdříve jsem ji chtěl dělat podle rady Petra B, ale půjdu svou osvědčenou i když pracnější cestou a udělám ji laminátovou :lol: . Chtěl bych, aby měla tvar kapky, tak jako to maj borci na skutečných paraglidech.
Do sedačky jsem chtěl původně umístnit ocelovou vložku, kterou mi zaslal Johnf 56, ale nakonec jsem usoudil, že by v sedáku byla zbytečná a lepší využití najde určitě jinde. Sedačku motorizovat nehodlám. Krásně se do sedáku vejde sáček s broky o váze 1,6 kg , 5-ti článkový akumulátor NICd článků Sanyo 1,2Ah a přijímač. Sedačku bych chtěl na čistou svahovačku a vlekání. Mohla by viset třeba pod Foxem 1,5.
Nějakou fotku dodám ;)
Naposledy upravil dub dne pon led 30, 2017 9:34 am, celkově upraveno 1
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Panák Jackie se sedačkou od firmy Hacker od dubu

Příspěvekod dub » stř led 18, 2017 6:38 pm

Přikládám slíbené foto. Dnes jsem šel okolo prodejny s textilem, tak mě jen tak napadlo :lol: :lol: , že by Jackie měl mít nový oblek, aby trochu ladil s barvami Foxe , tak jsem tam nakouknul a neodolal.
Teď to ještě ušít :roll: I když šití je méně náročné než vymyslet střih a udělat ho na míru. Ty střihy podle kterých jsem šil oblek, který je na fotce jsem samozřejmě už vyhodil :(
Pohled ze strany zipu

pohled z druhé strany

Materiál na oblečení
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » ned led 29, 2017 6:07 pm

Přilba je namalovaná , teď už ji jen vyrobit :)
Náčrt přilby
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » ned led 29, 2017 6:21 pm

Co zvolíš za matroš ?
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

Příspěvekod dub » ned led 29, 2017 6:40 pm

Představa je asi taková. Vyrobím kopyto s polystyrénu. Pořádně ho natmelím a vybrousím do finálního stavu. Potom řádná separace. Na toto kopyto nanést dle potřeby asi 5 vrstev laminátu (tkaniny). Po vyloupnutí kopyta vznikne jednoduchá negativní forma, do které pak stačí vlaminovat dvě vrstvy a polotovar je na světě. Pak už jen oříznout do patřičného tvaru, nastříkat barvou, vlepit kšíry a narazit na hlavu panáka :lol: :lol: Přilba má jen dekorativní chrakter. Spíš by to chtělo něco udělat s tím jeho ksichtem, aby trochu zmužněl :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon led 30, 2017 9:49 am

V úvodním příspěvku jsem se na jeho konci zmínil na možnost vlekání vrchlíku. Inspirací mi bylo toto vypínací zařízení

Pořád jsem něvěděl k čemu jsou oranžové šňůrky provlečené skrz áčkové popruhy. Při startu se šňůrky napnou a trochu zkrátí A-čkové popruhy a tím pádem se vrchlík lépe startuje . Je to jako u skutečného vrchlíku , kde stačí vzít za áčka a vrchlík jde nad hlavu. Po odepnutí od vlekací šňůry se zase popruhy vrátí do normální polohy.
Tak se tím to ptám zda už nikdo něco podobného nezkoušel. To by se pak na rovině soutěžilo :lol: :lol: :lol: . Vytáhnout do výšky co umožní vlekací šňůra a pak už je to jen na pilotovi co s tím udělá. Největší problém vidím v sehnání vlekaře a nebo vhodného navijáku. Gumicuk asi neee.
Výroba vypínacího zařízení je v pohodě ;)
Cena 19,90 euro se zdá dosti vysoká :-(
Naposledy upravil dub dne pon led 30, 2017 11:52 am, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon led 30, 2017 11:51 am

dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » pon led 30, 2017 3:13 pm

Tak to je docela zajímaví vlekání , akorát ty brutální starty by mě docela vadily.
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

Příspěvekod dub » pon led 30, 2017 3:19 pm

Podle mého hodně záleží na citu vlekaře. Ideální by byl motorový naviják s kladkou :lol: No to už se ale značně komplikuje. Hold se to při startu nesmí rvát nahoru tou největší silou, ale tak akorát :lol: :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon led 30, 2017 3:26 pm

Teď mě Láďo napadlo, že stejně se to bude moci vlekat pouze u vás na letišti a nebo na Rané. Mám takový pocit, že premiéra se odehraje ve Zlončicích :D :D :D :D
Je jasné , že komfort a výkon vrtule s motorem to nikdy nenahradí. Strašně rád vzpomínám na doby, kdy jsme ještě Asterixe od Igry vlekali přes kladku na 150 m silonu.
Naviják na vlasec (vyrobený podle modeláře z převodovky mixéru Eta) společně s vlascem na červeno obarveným, padáčkem a kladku ještě mám a vše je plně funkční ;) .
Naposledy upravil dub dne pon led 30, 2017 6:10 pm, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Další

Zpět na Tříkolky a panáci