Krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS

Re: Krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS

Příspěvekod dub » stř čer 28, 2017 11:24 am

No ono je to tak, jak se říká, že nejlepší dvou článek je tříčlánek, tak jsem krosnu navrhnul v podobném stylu. A to že nejlepší tříčlánek je šestičlánek :lol:
Nová krosna samozřejmě vyleštěná je , ale jen částečně.
Dlohuhodobým výzkumem bylo totiž zjištěno , že velké naleštěné duralové plochy vlivem lidského potu , který před startem v letních měsících pilot na rukou vylučuje vyleštěné plochy rychle korodují a údržba je tím pádem náročnější. U duralových dílů jsou proto vyleštěny jen boky. Větší plochy jsou sametově zmatované brusným rounem. Díly z nerezu, což je v podstatě celý koš , tak ten je vyleštěn kompletně :lol: .
Úchopová a zároveň zpevňovací mezihrazda ze 6 ky nerezu vyleštěna taky.
Teprve včera jsem ocenil, jak dobrý nápad byl tu zpevňovací tyčku na hrazdu dát. V předešlém příspěvku jsem popsal jaký výkon motoru je . Krosna se nádherně drží jednou rukou za její spodní přistávací část a druhá ruka drží výše zmíněnou tyčku. No a pak chybí ta třetí ruka, která by hýbala kniplem plynu :D .
Ještě musím zvládnout novou technologiii startu . Dávat před startem půl plynu a pak krosnu odhazovat to mi připadá podobné , jako bych kolem sebe točil malou motorovou sekačkou na trávou postavenou na bok a sekací nůž měl v úrovni hlavy.
Ty 3 kila jsou přeci jen v rukou znát, Když startuju a letím s Powerem, tak mi to připadá jak tintítko a dětská hračka :)
Tak to jen tak na vysvětlenou :D :D :D :D , dneska mi už snad zbyde trochu času a celé dílo vyfotím ;)
Letu zdar přeje dub 8-)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod dub » stř čer 28, 2017 8:57 pm

Slíbené foto nové krosny

dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv čer 29, 2017 8:41 am

Dneska ještě musím vyrobit nové šňůrky na speed , připevnit vrchlík na karabiny, nastavit správnou délku řidiček a může do vzduchu :D :D :D
Možná ještě trochu poupravím prostor nad servama, kde je vario , aby to nebylo takový rozcuchaný ;)
Venku to momentálně na zálet v nejbližší době rozhodně nevypadá. :cry:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

FOX 1,5

Příspěvekod PetrB » čtv čer 29, 2017 10:51 am

Mě se včera poštěstilo zaletět s foxem. Zrovna jsem to hodil do luftu a rozfoukalo se. Ale nic neklaplo a let dopadl na výbornou.Teď už mám konečné nastavení. FOX bude lítat na 3čl. 4000mAh a vrtule 10/5. Na půl plynu to krásně stoupá a dopředná rychlost je taky slušná.
Wegus bude v provozu postaru na 2čl.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » pát čer 30, 2017 9:17 am

Tak to je dobře, že máš po záletu. Zálet nové krosny mě teprve čeká, ale o tomto víkendu to asi nebude. Včera jsem doladil speed max, stažení áček je 25mm a to by mělo stačit. Kdyby ne, tak musím dát silnější serva na speed 10 kilová místo těch 6-ti kilových a prodloužit páky. Asi si o víkendu nové speedy připravím :lol: , aby mě nic nezaskočilo. Kdybych tak věděl, jaká síla stačí ke stažení áček při maximální rychlosti vrchlíku :cry:
Má představa je ta, že max. spped bude takový, těsně před klapáním náběžky. I když jak jsem již pokusy zjistil , je tato fáze (míra stažení speedu) dost provázaná s konkrétním ovzduším, ve kterém se vrchlík pohybuje. Chce to prostě najít kompromis a to znamená lítat,lítat a zase lítat a při tom zkoušet, ladit a zase zkoušet. :lol: :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon črc 03, 2017 8:48 am

Nový speed je hotový. Nakonec jsem tam dal serva 15 kilová, tak že na páce 3 cm vychází tah 5 kg na jeden áčkový popruh, což by mělo stačit. Tím, že se prodloužila páka speedu, tak maximální stažení je zhruba 4 cm, což by u většího vrchlíku mohlo ještě fungovat a při stažení speedu na maximum nedocházelo ke kolapsům náběžné hrany. Uvidíme po vyzkoušení.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte črc 11, 2017 9:30 am

Tak ve Zlončicích proběhl pvní let krosny , zálet se tomu snad ani nedá říct.Bylo zjištěno, že větru kolem 2-3m/s tento vrchlík potřebuje alespoň 5 kilo váhy jinak má co dělat, aby se probojoval směrem kupředu proti větru. Druhý let s naloženým závažím krosna vážila lehce přes 5 kilo už byl let stabilnější a chvílemi jsem si ho i užíval. Vario zahlásilo výšku 200m a ani mi to tak nepřipadalo. Při letu jsem ocenil výhodu 6-ti článkové baterie . Senzor proudu při pohodovém stoupání ukazoval 8A :-) což při napětí článků 25v je nějakých 200watů. Takže zhruba po 10 min motorovém letu jsem jsem z baterek vycucal 1600mAh což je paráda. Baterky mají kapacitu 5Ah což by při tomto stylu létání mělo teoreticky v pohodě stačit na 30 min motorového letu. Vše je však jen teorie skutečnost ukáže praxe. Vše je však podmíněno úspěšným zvládnutím startu a to je zatím u tohoto vrchlíku a krosny moje velká slabina. Oba zkušební lety mi odstartoval Honza Č. za což mu děkuji :-). Těch 5 kilo je při startu v ruce hold znát a 1500W na vrtuli ve mě stále budí dost velký respekt. Nezbyde nic jiného než trénovat a zase trénovat. Až budu mít dostatečnou jistotu při startu, tak pak to teprve začne být ono . Malý Fox 1,5 mi v porovnání s velkým Foxem při startu připadá jak dětská hračka, ne že by nelítal , ale tou velikostí .
2 kila 2mm broků jsem již objednal, venku prší, tak alespoň budu mít čas na výrobu sáčku do kterého broky nasypu. Sáček bude vyroben přesně na míru a bude se suchým zipem přidělávat před baterku do krosny. Při tvrdším přistání by se mělo závaží (sáček s broky) teoreticky odpojit a nenapácht další škody.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř črc 12, 2017 7:53 am

Včera jsem jen vyměnil suché zipy na krosně za delší, aby mohli sáček s broky v pohodě obepnout. Původně jsem chtěl sáček ušít z látky zvané Kepr, jako ty předešlé oranžové, ale pořád je to jen bavlněná tkanina, tak jsem jim ve švadlence vylíčil záměr a doporučili mi tkaninu, ze které se šijou batohy. Jak se přesně jmenuje nevím, v krámě ji nazývají batohovina :lol: . Barvu mají jen černou, ale je to ukrutně pevná látka. Na jedné straně je jakýsi zátěr a na druhé struktura tkaniny, jako je u výše zmíněného kepru. Šíře 140 cm a běžný metr stojí 199,-Kč, tak jsem na zkoušku za 40,-Kč zakoupil 20 cm. Pak jsem k romu vzal nitě, chtěl jsem nějakou pevnější do šicího stroje , tak mi prodali jakousi "riflovou" vzal jsem červenou a černou, ale cena mi vyrazila dech. Za dvě špulky nití na jedné návin 30m chtěli 64,-Kč. Je fakt, že jsem nit vyzkoušel když jsem do oček na krosně našíval ručně jehlou nové suché zipy a nit prostě nešla přetrhnout, tak na tom asi něco bude.
"Batohovina" jde krásně řezat horkým hrotem páječky, tak že se rovnou i zaobrubuje a netřepí. Matroš mám nachystaný, tak už to jen vyrobit (ušít) ;) , v dílně nasucho vyzkoušet a pak jen lítat, trénovat a lítat :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » stř črc 12, 2017 9:03 am

Moc to řešíš. Viděl jsi co má Honza za přídavný zátěže? Placka olova a hotovo.
:lol:
Já čekal že polítáš s tím velkým Foxem daleko víc a budeš ho prohánět v termice.
Tak snad na Raný. Ale tam asi nebude dopadový pole s obilím jako u nás, pro případ, že to v luftě křachne a nepůjde to rozchodit.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » stř črc 12, 2017 9:34 am

Dyť jo, ty placky má ode mě :lol: :lol: :lol: :lol:
Taky jsem si to myslel, snad na Raný. V podstatě nikam nespěchám :) Spíš mě láká prohnat ho jako čistýho svaháka na Jeviněvsi . Chce to tak 4m jihovýchodu a mohlo by to fungovat ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci