Krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS

Re: Krosna pod vrchlík Fox 2,6 RS

Příspěvekod dub » stř črc 12, 2017 10:43 am

Jedna kostka (placka) váží kolem 600 gr. a to je dost malej kalibr na mýho Foxe, tam potřebuju alespoň 2 kila. Nejdřív jsem to chtěl odlít, jako jeden ingot o velikosti 3x6x10 cm což při měrné hmotnosti olova 11,34 kg/dm3 vychází přesně 2 kila. Ale v tom sáčku to bude objemově trochu větší a to díky mezerám mezi brokama a tudíž předpokládám, že při případném pádu se energie rozloží na větší plochu ;) a škody na krosně nebudou tak velké.
Pro jistotu jsem už vyrobil silonové válečky, které bych v případě přetržení gumových silenbloků co drží koš vyměnil :D a celé to spojil natvrdo.
Naposledy upravil dub dne stř črc 12, 2017 10:48 am, celkově upraveno 1
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod PetrB » stř črc 12, 2017 10:47 am

To abys ještě začal chodit do posilky :lol:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » stř črc 12, 2017 10:49 am

Na takový blbosti nemám čas :D. Na svahu by to mělo jít ze země, tam bych sedák naložil tak na 6 kilo. Při startu by ležela sedačka na zemi zhruba na hraně svahu , vrchlík bych nadlehčil rukou aby se nafoukl a pak bych do něj lehce strčil, tak jak to ukazují na videu :D
A s motorem se s tím nějak poperu :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv črc 13, 2017 7:04 pm

Tak a závaží je hotové. Nakonec jsem ho udělal z kepronu, jelikož tu batohovinu stroj prostě neprošije ani riflovou jehlou. Udělal jsem obal z dvojité látky , tak že horní lem jsem musel šít v ruce jelikož se tam sešlo 8 vrstev látky :)
Závaží váží přesně 2050 gr. Komplet krosna i se závažím má 5498 gr. To už by snad mohlo stačit. Ve Zlončicích krosna letěla , měla 5 kilo a chtělo tam trochu naložit, tak těch 400 gr. navíc snad bude ok.
A tady je pár fotek

dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř črc 19, 2017 6:57 am

Tak včera proběhl další let nové krosny s vrchlíkem FOX RS . Vše OK až na ty starty. Za mírného větru je 5,4Kg už dost . Nutnost je vrchlík si na zemi pořádně rozbalit a připravit k nafouknutí. Startování proti větru beru jako samozřejmost. Prostě to chce cvičit a zase cvičit. Jinak Fox lítá nádherně .Průlet i slabou termíkou vario ihned hlásí pípáním. Pro svižný stoupavý let stačí docela málo plynu . Proud ze 6-ti článku byl naměřen kolem 12 A za letu a to je víc než dobrá hodnota a stoupání kolem 1,5/s. V porovnání s krosnou pod Power byl pro normální vodorovný let naměřen proud kolem 20A. Ten 3 článek je tam hodl znát a to ta krosna váží jenom pětinu co na velkého Foxe :-)
Rozhodl jsem se pro další úpravu a to startovacího režimu, který pojmenuju třeba start. V křivce plynu si omezím otáčky motoru, tak aby nemohlo dojít k nechtěnému přidání třeba na plný plyn. To se stane úplně lehce staší trochu škobrtnout a nebo se jinak rozmáchnout rukama. Včera vyzkoušeno a byl to docela mazec. I s tak těžkou krosnou šel Fox do přemetu, naštěstí jsem hrábnul po plynu a pak razantně přibrzdil, tak z toho bylo takové menší škobrtnutí, Budu vycházet z toho , že když bylo naměřeno, že při 12A Krosna slušně stoupá, tak si myslím, že 10A by mělo stačit. Hold když to bude při nějakém odhozu málo, tak mám smolíka a krosna spadne na zem. Ale pořád je to lepší , než být pomlácenej od vrtule. Když to dneska vyjde dojde na další pokusy :-)
Létání s vrchlíkem menších rozměrů , tam jsou starty takový relax. Krosna pod Power váží něco málo přes kilo a v ruce není skoro znát.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř srp 09, 2017 6:52 am

Včera se mi podařilo překonat další hranici strachu :-). Foukalo kolem 5 m/s což odpovídá nějakým 18 km/h a v tom by měl velký Fox v pohodě létat. Na krosnu jsem naložil přídavné závaží, (červenou jitrnici) takže komplet to dělalo 5,4 kg. Preventivně jsem řidičky povolil o další 1 cm. stále se mi zdá, že je vrchlík přebržděný. Speed nastavil na 2 cm , odblokoval motor krátce potáhnul a vrchlík už byl nad hlavou, pak už jen stačilo ho lehce popostrčit a statečně vpřed do boje s větrným živlem. U země byl vzduch rozbitý, ale od 10m už to bylo v pohodě. Na 15 min motorového letu byl Fox ve vzduchu celkem 30 min a do 6-ti článku 5000mAh jsem po přistání dobíjel 3100mAh. Fox se ve vzduchu občas pohupuje, ale při aktivní pilotáži , se dají hupy v pohodě korigovat. V bezmotorovém letu je houpání způsobeno pouze chybami v řízení. V termice je zatáčení speedem naprostá lahůdka. Když jsem si po přistání prohlížel grafy z letu , tak max výška byla 220m, ale při létání se mi to vůbec nezdálo a myslel jsem si, že jsem nepřekročil hranici 100m. Ten velkej padák prostě klame tělem.
Za mě maximální spokojenost, škoda té Rané. Kdybych to věděl, že bude takto lítat, tak bych ho vzal v pátek na kopec a to by byla svahovačka. I když létání s menším žabožroutem, taky nebylo k zahození. Sice minuta letu vyšla na nějakých 150,-Kč , ale co je dneska levnýho :lol: :lol: :lol:
Let trval kolem 5-ti minut :roll:
Naposledy upravil dub dne stř srp 09, 2017 11:31 am, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » stř srp 09, 2017 11:25 am

Pěkný příběh.
Na Raný jsi měl velkého Foxe sebou a ani jsi ho nevybalil, jako by to bylo něco "echt" co nemůže jen tak někdo vidět, natož s tím lítat. To jsi raději otloukal malého "žabožrouta" :cry:
A jen se vrátíš domů, tak se tady rozepisuješ pomalu o národním rekordu :lol: :lol: :lol:
Chápu že je to pro tebe takovej větší talisman štěstí ale do vzduchu to musí ať se děje co se děje. Přitom stačilo málo a mohli tam svahovat dva "Francouzi"
:lol:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » stř srp 09, 2017 11:28 am

Petře velký Fox byl vybalen a to v neděli před odjezdem . Dost foukalo a tak jsem ho zkoušel dostat nad hlavu a šlo to v pohodě, tak jsem to včera risknul. Když ho házím z kopce, tak jsem klidnější, že kdyby bylo málo motoru, tak je ještě nějaká šance na rozlet .
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv srp 10, 2017 7:43 pm

Tak jsem se rozhodl a vyměnil jednu vrtuli za dvě. Hluk se znatelně snížil a tah je dostačující. Na půl plynu proud 25A a 5-ti kilová krosna skoro nic neváží :lol: :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Rampapilot » stř srp 16, 2017 9:18 pm

Můžete prosím vysvětlit výhodu tohoto uspořádání :?: - nemůžu k tomu nic "vygooglit", není to dvojnásobná zátěž pro motor ? a proč ne 90° mezi vrtulema ?
Rampapilot
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace
Věk: 58

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci