Nastavení a zálet vrchlíku

žádná rada není špatná

Nastavení a zálet vrchlíku

Příspěvekod Makuko » stř čer 27, 2012 8:05 pm

Nazdarek,
otevřu zde nové téma, at nehltíme fotky a aby si to mohli i nově příchozí přečíst, přispět či poradit.

Dnes podle meteo které je kousek tak foukalo 4-5m/s
Panáka jsem dovážil lehce přes 2 kg.
při servech v neutrálu jsem měl lehce přibržděný padák. (či alespon jsem měl zato... :-))

když jsme dostali padák do vzduchu tak se nastřídačku balili uši... ale až chvíly po odhození... (letel třeba tak 2-5 metrů)

z těch dvou hodin co jsme tam byly tak 1x letěl jakštakž... to byl ve vzduchu cca tak minutu...
ale zatáčel docela hodně pomalu... at jsme dávali nejprve malé víchylky a poté velké...
Na servech jsme měli nastaveno 135% aby byly co nejvetší výchylky...

co bylo tentokrat špatně?
Makuko
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Re: Nastavení a zálet vrchlíku

Příspěvekod RCparaSKY » čtv čer 28, 2012 5:40 am

Lehce přes 2 kg je co?? ;) ;) Dej tam vážně ty 2,4kg :D :D :D
Jedíná věc která mě ještě napadá je ta rozteč 9 cm je to o 6 cm menší než by měla bejt a tím padem se změní i geometrie padáku tím by mohlo bejt to klapání uší.Wegus reaguje na zatáčení vážně okamžitě číhni sem na to video od 4:30 min
http://www.youtube.com/watch?v=Kixj88vk ... ature=plcp
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod Makuko » čtv čer 28, 2012 6:41 am

na tu váhu se dostanu... to zvětším...
jak jsou ty karabiny na kterých visí padák... kolik by měli být od sebe? 10 cm?
Makuko
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » čtv čer 28, 2012 7:49 am

jj přesně tam kde přiděláš karabiny od padáku tak zvdálenost mezi by měla bejt 14 až 15 cm ;) ;) :lol: :lol:
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod Makuko » pát čer 29, 2012 8:44 am

šňůra od brzd by měla procházet jakým očkem? A? B? nebo C?
Makuko
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » pát čer 29, 2012 11:21 am

"C" je správně
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » stř kvě 22, 2013 2:28 pm

Ahoj , potřeboval bych poradit ohledně nastavení mírného ;) přibrždění vrchlíku :D . Rozložení pák a funkcí na vysílači jsem nakonec zvolit takové jako mi poradil Honza. Než bych to popsal, tak jsem to radši nakreslil. Jo ještě plynovou pákou zapínám stopky, abych věděl kolik motorového letu mám. O co jde. Start je v pohodě, ale jde mi o to jak moc mají být přibržděné řidičky. Když jsou ruce v neutrálu a padák letí na tolik plynu, že ani nestoupe ani neklesá.Nevěděl jsem, jak udělat nějaké měřítko kolik to má být aby to bylo akorát, tak mě napadlo, že když letím rovně a dám pravou ruku nahoru na levou nesahám, tak jak ostrou zatáčku padák do leva udělá. V mém případě je hodně mírná a nevím jestli bych neměl přidat. Toto se dá vyzkoušet pouze tehdy jeli řízení dle obrázku.Když jsou ruce zmixované jedna nahoru druhá dolu, tak to nelze i když řízení je pro mě jednoduší. Dle mého názoru jde jen si zvyknout a při létání s padákem zapomenout na klasické éro :D . Chtěl jsem to prodiskutovat s Honzou po telefonu, ale myslím si že tato rada bude ku prospěchu většiny pilotů. Honzo je to otázka spíš pro tebe :D :D :D :D . Venku prší a je hnusně, tak alespoň teoreticky. :) .
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Příspěvekod PetrB » stř kvě 22, 2013 6:09 pm

Pro MAKUKA- přesně jak píše Honza, mám 14cm a zatím nic neklape. A řidičky netahám přes kroužek na řadě C ale udělal jsem si z Al drátu 1,5mm podobné očko jako je od výrobce na řadě A pro zapojení SPEEDU. A to moje očko jsem navlékl pod ten kroužek na řadě C.
A třeba SYM to nemá provlečený nikde a řidičku má rovnou do ruky. A podle letového projevu není vidět rozdíl.

Pro DUBA - trochu nerozumím tomu obrázku nastavení pák na vysílačce co jsi namaloval.
Já tedy mám ovládání nastavené jako delta. Což je samokřídlo kde se mixují výchylky z obou kniplů. Pro zatáčení napravo a nalevo používám pravý knipl. Zatáčka na pravou stranu = výchylka vpravo = pravá ruka stahuje odtokovku, levá ruka nic nebo jde trochu nahoru(bez účinku), pokud se létá s přibržděným padákem tak se levá odtokovka narovná. Ale při létání se většinou musí taky používat levý knipl který je jako výškovka u delty. Takže dám pravou zatáčku pravým kniplem a levým přitáhnu, v tomto okamžiku pracuje mix který mi přibrzdí levou odtokovku a tím zmenším poloměr zatáčky. Nevím jestli se to dá pochopit z textu ale ve skutečnosti je to banalita. No a při přistání se jenom levý knipl přitahuje pomalu až na doraz a tím se brzdí vrchlík těsně před dosednutím.
Takhle máká ten můj pilot.
http://www.youtube.com/watch?v=W5OugG0W6TM

Jestli lítáš i normální modely, tak jak ovládáš model letadla?

To počasí mě začíná už sr....t :x pořádně jsem si ještě nepolítal :cry:
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv kvě 23, 2013 12:53 pm

Ahoj Petře. Mám to nastavené následovně levá páka ovládá pouze levou ruku a pravá pouze pravou a plyn. Takže to vlastně řídím jako doopravdický paraglaid. Tu variantu s tím mixem pro delta křídlo mám ve vysílači nastavenou také. Je fakt že lítání s mixem je pohodlnější a s padákem lítám jako se samokřídlem, až na tu funkci výškovky :). Probírali jsme to s Honzou po telefonu a ten první způsob jak to má on a já má tu výhodu, že každou ruku ovládáš zvlášť a ruce se navzájem při zatáčení neovlivňují. Třeba když chci udělat zatáčku doleva dám levý knipl doleva levá ruka jde dolů a pravá nejde nahoru, protože není namixovaná. Když je potřeba dávám pravý knipl rovněž doleva a pravá ruka jde nahoru. Zatáčka je tím pádem samozřejmě ostřejší a rychlejši. Letím rovně chci odbrzdit, dám páky k sobě ruce se zvedají. Při přistání brzdím na max.tím že dávám obě páky od sebe doleva a doprava.Tato varianta je trochu složitější , ale řízení Weguse je jako ve skutečnosti, když jsem lítal paragliding. Proto jsem se v předešlém příspěvku ptal na to, že když dám pravou ruku nahoru levá se nehýbe a padák, tím že je mírně přibržděný( nastavení pro ruce v neutrálu), udělá pak mírnou zatáčku doleva i když na levou ruku nesahám.No a jsem u toho na co jsem se vlastně ptal, to jak bude ta zatáčka ostrá záleží na tom , jak je padák při rukách v neutálu přibržděn.
Éra lítám už asi 20 let stejně levá ruka směrovka + výškovka, pravá ruka křidélka + plyn .Vrtulníky levá ruka klopení + vrtulka, pravá ruka kolektiv + klonění. takže se létání s vrtulníkem podobá řízení letadla, ale pouze podobá :D :D .
O počasí ani nemluv :cry: . Nejlepší polítání zatím bylo vždy navečer kolem 20. hod., když se vítr utišil a bylo ještě teplo.
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Příspěvekod PetrB » čtv kvě 23, 2013 2:31 pm

To je fakt, záleží jak si to každý nastaví a vyhovuje mu to. Já mám na padáku taky už éru slávy za sebou tak vím o čem píšeš ale tohle beru jako model :-)
LETU ZDAR
P
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Další

Zpět na Rady a Nápady