Nastavení a zálet vrchlíku

žádná rada není špatná

Re:

Příspěvekod dub » pon kvě 27, 2013 7:03 pm

PetrB píše:To je fakt, záleží jak si to každý nastaví a vyhovuje mu to. Já mám na padáku taky už éru slávy za sebou tak vím o čem píšeš ale tohle beru jako model :-)
LETU ZDAR
P

No tak to znáš určitě Frantu z Jojo Wingu :D . Měl jsem od nich Pixlu 26 z vrchu byla bleděmodrá, zespoda bílá s růžovým s-kem. Možná jsem se na Raný potkali a ani o tom nevíme :D . Nelítám už asi 12 let.Druhá manželka mi to zakázala :D :D :D :D :D . No abych se přiznal bylo to i dost finančně náročný . I když modelařina :D :D :D :D není taky zrovna nejlevnější.
čus dub (Jirka)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Re: Re:

Příspěvekod PetrB » úte kvě 28, 2013 9:25 am

dub píše:
PetrB píše:To je fakt, záleží jak si to každý nastaví a vyhovuje mu to. Já mám na padáku taky už éru slávy za sebou tak vím o čem píšeš ale tohle beru jako model :-)
LETU ZDAR
P

No tak to znáš určitě Frantu z Jojo Wingu :D . Měl jsem od nich Pixlu 26 z vrchu byla bleděmodrá, zespoda bílá s růžovým s-kem. Možná jsem se na Raný potkali a ani o tom nevíme :D . Nelítám už asi 12 let.Druhá manželka mi to zakázala :D :D :D :D :D . No abych se přiznal bylo to i dost finančně náročný . I když modelařina :D :D :D :D není taky zrovna nejlevnější.
čus dub (Jirka)

Toho znám určitě a ještě Míšu Machartovou. Ale už jsem je dost dlouho nepotkal. Občas jezdívali na Jeviněves s padákama na zálet nebo doladění. A na tu tvoji Pixlu si nevzpomínám. Já taky nějak tak podobně ukončil svoje lítání. 12-13 let to bude určitě. První padák jsem měl od Honzy Škrabálka, byl to Cirus 25 a druhý a poslední bylo JoJo 27 :D Cirus mě naučil a JoJo mě poučilo. Bylo to céčko a to neodpouští nic. Brrrr, když si na to vzpomenu. Ale na svoji dobu to bylo éro. Dnes už by to přelítal kdejakej školák :lol:
LETU ZDAR
P.
Přílohy
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Re: Nastavení a zálet vrchlíku

Příspěvekod Jarda » sob srp 10, 2013 9:12 am

http://www.broe.cz/category/rc-modelari ... ragliding/

Dokonalý návod jak na to od Václava Dočekala.
Václave díky

Jarda Č. :)
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod Vendys » ned srp 11, 2013 2:48 pm

Dík za uznání.

Do konce tohoto měsíce zveřejním na našem webu

http://www.broe.cz/category/rc-modelarina/
kompletní návod včetně několika základních fotografií.

Víc fotek bude zde: http://broe.rajce.idnes.cz/

Zapomněl jsem se pochlubit. K dnešnímu dni mám na kontě se dvěma padáky Wegus RS (Orange a Red) a jedním Mistrálem Swing od Opálů už přes osmnáct hodin čistého letového času.
Pár "krizovek" samozřejmě taky bylo, ale vše je už opravené a v provozu.

Zdravím všechny lítače a dovolím si popřát obligátní: Kolik startů, tolik přistání.
Vendys
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Fidok » čtv zář 12, 2013 6:13 pm

Kolegové rc paraglideři :-)
Můžete mi někdo poradit,snažim se zalétat weguse rs...ale pořád se mi kejve pandulák ze strany na stranu...takže si létání zatím bohužel moc neužívám,nesetkal se někdo s něčím podobným? díky
Fidok
Nováček

Uživatelé Informace
Věk: 38

Příspěvekod PetrB » čtv zář 12, 2013 6:49 pm

Takže to minulé nastaveni nepomohlo? Už se to tvářilo že to poletí.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod Fidok » čtv zář 12, 2013 8:19 pm

no nechce se mu moc zatáčet...když koukám na vaše videa tak vrchlík drží perfektně směr a když se hne řidičkama,tak krásně zatáčí..to ten můj má do takového pocitu ještě hodně daleko..jestli bude zítra jenom trochu dobrý počasí,tak to půjdu zase zkusit...
Fidok
Nováček

Uživatelé Informace

Re: Nastavení a zálet vrchlíku

Příspěvekod RCparaSKY » pát zář 13, 2013 12:23 am

Ahoj sorac ze sem to vcera nebral mam tenhle tyden nocni tak pres den spim. Hele jak mas pridelany ridicky ? Mas je provliknuty c radou? Kdyztak mi zavolej odpol oki?
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod Fidok » pát zář 13, 2013 8:37 am

Ahoj..ano řidičky mám skrz C řadu...ale dneska ráno jsme byl lítat a už asi vím čím to je...je to tou lehačkou,protože při sebemenším přidání plynu,se to rozhoupe...je moc dlouhá a to dělá své....no počkám si na tu krosnu od tebe,to bude jiná káva...:-))) odpoledne zavolám,díky Honzo
Fidok
Nováček

Uživatelé Informace

Příspěvekod Vendys » sob zář 14, 2013 7:26 pm

Tak koukám a vidím, že se zatím nenašel ani jeden zkušený padáčkář, který by byl ochoten podělit se o svoje zkušenosti se začátečníkem.
Takže nezbývá nic jiného, než aby začátečníkovi poradil druhý začátečník.

Při přidání plynu reakční moment vrtule nakloní podvozek vlevo. Padák tedy začne zatáčet vlevo. Současně s tím ale začne podvozek zatáčet vpravo, protože většina modelářů kompenzuje reakční moment vrtule vyosením motoru.
Výsledkem je tady klonění padáku do levé zatáčky a současně vyosení podvozku vpravo. Právě tento rozpor způsobí, že podvozek po přidání plynu vybočí ve směru letu vpravo a hned nato překmitne vlevo. Následuje rozkývání vrchlíku, které se pilot snaží ztlumit zásahem do řízení. Výsledkem je obvykle pouze to, že se ten padák rozkýve ještě víc.

Já jsem tento problém odstranil tak, že jsem na vysílači namixoval výchylku křidélek vpravo (pravá řidička dolů) s plynem (výchylka do polohy plný plyn). Při přidání plynu se tak automaticky stáhne pravá řidička dolů. Tím dojde k vyrovnání klopivého momentu vrtule, který způsobuje náklon podvozku vlevo a tím pádem také stažení levého úvazku padáku dolů. Nedojde tedy k tomu, že padák po přidání plynu začne zatáčet vlevo a podvozek současně vybočí vpravo.
U Weguse RS mám namixováno 15%, u Mistrála 6 Swing jsem zatím na dvaatřiceti procentech. To proto, že s tím Mistrálem lítám obraty, které Wegus nezvládne ani náhodou.

Tady platí víc než jinde zásada, že jakýkoliv zásah do řízení včetně ovládání otáček motoru musí být pozvolný a přiměřený.

Teď jen doufám, že se zkušení padáčkáři nenaštvou příliš.

http://www.broe.cz/category/rc-modelarina/rc-paragliding/
Vendys
Čumil

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Rady a Nápady