Pomůcky při létání

žádná rada není špatná

Pomůcky při létání

Příspěvekod dub » ned bře 03, 2013 5:22 pm

Zdravím
Pomalu se blíží čas létání a proto jsem založil toto téma, abychom se dověděli o různých vychytávkách a pomůckách, které používáme při létání. Již delší dobu používám při létání ukazatel směru větru. jedná se o 5m teleskopický rybářský laminátový prut bez oček. Špičku prutu mám zakončenou rybařským obratlíkem , ke kterému je připevněn 3m dlouhý a 1cm široký proužek skytexu. Celý prut drží v zemi šroubovací držák na sušení prádla. Když je v zemi celý závit, tak se to ani nehne. Zašroubovat a vyšroubovat to lze jen rukou. Loni jsem si pořídil mechanický anemometr, který jsem k prutu přidělal pomocí instalatérské svorky na připevnění trubek.Objímka svorky je uvnitř vystlaná silikonovým páskem, takže na prutu ve výšce 2m drží perfektně. Samotný anemometr je přidělán na duralovém výložníku. Obyčejné matice nahradím křídlovými M8 :) .
Držák sušáku na prádlo
Detail připevnění anemometru
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Pomůcky při létání

Příspěvekod dub » čtv dub 18, 2013 7:30 pm

Včera jsem sehnal starý šroub od foťáku a tak jsem ho použil na přidělání kamery. Doma jsem měl ochranný štít a tak jsem na jeho nosnou konstrukci přidělal kameru, abych když poletím sám mohl něco natočit. Akorát se musím naučit dělat plynulé pohyby hlavou :D :D :D :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte led 28, 2014 6:39 pm

Je sice po vánocích, ale udělal jsem si radost :D :D :D :D Pořídil jsem si novou nabíječku. Pod padákem vozím lipolku 3s 4500mAh. Po 12 min. letu dobíjím 2500mAh za 11min proudem 2c. Vnitřní odpor článku je průměrně 2,3mohmu :D . Už se těším na teplejší počasí.
To je ona Powerlab 6
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pát srp 12, 2016 12:58 pm

Na letošní modelářské dovolené na Rané mi Jarda ukázal a půjčil závěsnou digitální váhu a ihned jsem věděl, že to je věc, která by neměla chybět ve výbavě pilota Rc paraglidingu. po příjezdu domú jsem váhu bez váhání zakoupil :D Cena kolem 180,-Kč není vysoká, ale užitné vlastnosti určitě ano. Přesnost váhy 10 gr. je plně dostačující a max zatížení 40 kg rovnež.

Váha v akci
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte lis 29, 2016 12:09 pm

Člověk se musí stále vzdělávat a sbírat nové informace a to platí i pro mladé modelářské odvětví RC paragliding.
Proto jsem se začal probírat pro mě novým modelářským fórem zastřešeným firmou Opale
http://parapenterc.com/forum/index.php
Našel jsem tam jednu zajímavost, která mě hodně zaujala a mohla by pomoci ostatním zájemcům . Týká se výpočtu hmotnosti tříkolky a nebo krosny pod vrchlík.
Je to zcela jednoduché
Pro létání v bezvětří použijeme konstantu 1,5 , kterou vynásobíme plochou vrchlíku v m2 a vyjde nám váha v kilogramech.
Pro létání ve větru kolem 10-15 km/h použijeme konstantu 1,8 kterou vynásobíme plochou vrchlíku
Plochu vrchlíku uvádí výrobce v popisu.
Je to jednoduché a výsledky zhruba odpovídají váhám, které doporučuje výrobce.
Pro hrubou orientaci a mít se od něčeho odpíchnout to pro další laborování s váhami úplně stačí.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv led 05, 2017 3:14 pm

Historický anemometr o ktrém se zmiňuji v prvním říspěvku je krásná věc, ale tahat ho sebou po každé nemůžu, tak jsem dneska objednal tuhle hračku :D :D , tak jsem zvědavej, jak se osvědčí v praxi.

objednáno zde
http://www.kiteboarding.cz/Eshop/Elektr ... L-300#desc
Dnes jsem objednal a zítra mám doma ;) . Na první nákup mi dali slevu 200,- tak to taky není k zahození.
Na ten samý jsem koukal u Opale tak jsem jen zasmál
http://www.opale-paramodels.com/fr/24-anemometre
Na konec dodám, že lítat jde i bez anemometru, ale někdy je taková sázka do loterie. Obvzlášť když není moc času a člověk toužící si záletat musí brát počasí jaké je a kdy má čas. Samozřejmě v mezích normálu. Čekat na ideální podmínky může trvat někdy hodně dlouho.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod cobra777 » čtv led 05, 2017 9:10 pm

Velmi dobrá věcička,,já sám mám jeden levnější také a využívám jej neustále,,natrvalo ho mám v autě sebou ..já objednal zde..funguje bez problémů:)
http://www.banggood.com/Wholesale-Mini- ... mds=search
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 45

Příspěvekod dub » pát led 06, 2017 7:07 am

Paráda, už se těším na Zlončice nebo Ranou, tam oba anemometry porovnáme. Zajímalo by mě jak moc se tyto malé přístroje můžou rozcházet v přesnosti měření. I když upřímně řečeno pro naše účely je přesnost více než dostačující.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod cobra777 » pát led 06, 2017 10:28 am

100% tam nějaká odchylka bude,,ale co si budeme vykládat,,100% konstantní větřík také nikdy není,,takže +/- něco u obou bude úplně v pohodě :)..a hlavně,,,za ty prašule :lol:
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 45

Příspěvekod dub » pát led 06, 2017 10:40 am

Koukal jsem na ten odkaz. Vypadá dobře. Hold jsem připlatil za to, že mám anemometr ze dne na den :lol: :lol: :lol: , ale zas taková katastrofa to není ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Další

Zpět na Rady a Nápady