Pomůcky při létání

žádná rada není špatná

Příspěvekod cobra777 » pát led 06, 2017 12:56 pm

já jsem to právě zkusil a do týdne sem to tu měl..s tím že za 3 stovky nic neriskuju,,,a ono to funguje bez problémů :)..u toho tvého je navíc co vidím asi vlhkost vzduchu,,tuhle vychytávku tam nemam :)
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 45

Re: Pomůcky při létání

Příspěvekod dub » pát led 06, 2017 2:08 pm

:D :D Teď si ho prohlížím a testuju průvan v pootevřeném oknu. Jsem spokojenej je k tomu i látkový obal na suchý zip. Další věc co mě překvapila že je anemometr zapečetěný přelepkou s výrobním číslem. Tak uvidíme v provozu.

Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod dub » ned led 08, 2017 6:29 pm

Dneska jsem šel pěšky na zahradu, abych ometl solární panely od sněhu. Pěkná procházka celkem cca 5 km. Měj jsem sebou nový anemometr, abych ho otestoval. Jo to je věc. Vrtulka se začíná roztáčet už při rychlejší chůzi. Vejde se v pohodě do kapsy. Při větru kolem 1m/s mi nejvíc vadilo , že sebou nemám nic co bych poslal do luftu :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon led 09, 2017 12:18 pm

Dnes jsem při úklidu šuplíků náhodou narazil na tento popruh :lol: :lol: , tak už vím co na něj pověsím a dokonce bude s anemometrem ladit ;)
Už mi říká pane :-))
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » ned úno 05, 2017 2:06 pm

Vypínací zařízení je dokončeno. vrchlík se bude vlekat pomocí kladky a silonu v délce 150m. Na přiložené fotce je vše potřebné k vlekání. naviják ze silonem, kladka a padáček. Šroubovací kolík do země jsem zapomněl přiložit. Stáří komponetů odhaduji na 26 let. Byly vyrobeny po roce 89. Na naviják je použita převodovka z mixéru ETA. Návod vyšel kdysi v časopise modelář.
Naviják, kladka a padáček
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pát úno 10, 2017 7:03 pm

Lítací sezona se nazadržitelně blíží a každý kdo si pořizuje letová videa sám, ví moc dobře, jak těžké je odhadnout a mířit správným směrem, aby byl filmovaný objekt v záběru. Pořád jsem něvěděl, jak toto vyřešit a nakonec mě napadla úplně jednoduchá věc - filmovací zaměřovač- .Celý zaměřovač jsem umístnil na rám od ochranného plexiskla na kterém mám přidělanou kameru. Zaměřovač je vyroben z nerezových drátů do jízdního kola. Spoje jsou ovázány drátkem a proletovány cínem. Zaměřovač se upevňuje se do vnitřku elektrikářské čokolády. Více na fotkách. První pokusy vypadají slibně. Při kalibraci jsem se díval na objekt, který jsem chtěl natočit a nahlas říkal kam se dívám. Pak jsem záznam prohlédnul přihnul drát a bylo . Chtěl jsem do zaměřovacího kolečka udělat nitkový kříž, ale byl by rozmazaný, tak jsem nechal jen prázdné kolečko. Více na fotkách.
Celkový pohled

Detail držáku zaměřovače, drát, který směřuje dolů určuje přesnou polohu při montáži do držáku.

Pohled ze předu

Pohled ze spoda
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob úno 11, 2017 11:06 am

Možná to někomu pomůže a usnadní zkalibrování. Pro přesnější seřízení kalibraci je vhodnější kameru zazomovat třeba na polovinu. Kouknu na předmět v který dám do zaměřovače (kolečka) a zahlásím do kamery. Potom si záznam přehraju. Když se kamera dívá třeba více do leva, tak je zapotřebí zaměřovací kolečko posunout rovněž vlevo. Když se dívá moc dolů, tak kolečko posuneme dolů. To, že po seřízení je nutno kameru s držákem umístňovat na hlavu stále do stejné polohy je samozřejmost. Další poznatek je, že když natáčím letící model, tak je nutno v případě mé kamery mít úplně odzomováno tzn. nejširší záběr, jinak kamera nestačí přeostřovat. U jiných kamer je to možná jinak.
Letu zdar a filmování zvlášť :D :D :D :D :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob úno 11, 2017 4:00 pm

Ještě připomínka k tomu před jaké oko zaměřovací kroužek umístnit. Člověk používá jedno oko jako vůdčí a tím se více kouká. Tak pře toto oko ho umístnit. Bohužel moje vůdčí oko je levé a jsem pravák. Normální je pravák a pravé oko. Tomuto se říká překřížená lateralita a občas mám problém levá a pravá. Při řízení auta, modelů se to neprojevuje. Trochu problém byl na vojně :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jaké oko je dominantní (vůdčí ) zjistíme třeba takto
http://www.bowhunter.cz/technika1/zakla ... ast-5.html
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » sob úno 11, 2017 7:42 pm

Ahoj pánové,Jirky nápad je zajímavý ;) ;) ;)
Já mam taky návod pro ty co vlastní GO PRO, stáhl jsem si aplikaci do mobilu a nastavení kamery je velice snadné a přesné, dneska jsem to zkusil :D :D
a paráda, stačí koukat na mobil a nastaví se kamera.
Možná to někteří znáte..
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

Příspěvekod zdzd » pát úno 17, 2017 1:22 pm

dub píše: Další poznatek je, že když natáčím letící model, tak je nutno v případě mé kamery mít úplně odzomováno tzn. nejširší záběr, jinak kamera nestačí přeostřovat.

Tak toto vidím úplně jinak. Na zoomu vůbec nezáleží, ale kameru je zapotřebí zaostřit manuálně natvrdo na nekonečno. A je klid...
zdzd
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Rady a Nápady