Noční létání

žádná rada není špatná

Noční létání

Příspěvekod Mip » pát led 09, 2015 9:45 am

Jak jsem viděl koncem listopadu to video s nočním létáním tak jsem si řekl-jdu do toho- vzal starou, malou ,ledkovou čelovku,posadil pilotovi na hlavu-guma dala akorát dolu okolo tříkolky,seřídil aby to svítilo na vrchlík a čekal na příhodné podmínky :cry: :cry: 14.12. se to povedlo :D moc jsem od toho nečekal ale bylo to super není to sice tak rovnoměrně osvícený v krajích -je tam holt vidět ten kužel od baterky ale v poho to stačí- a taky to neoslňuje.výhody-1.náklady-3xAAAmonočlánky
2.montáž, demontáž- cca 1.min. :P
po prvním letu jsem si říkal,že to dopiluju ale už mám několik letů a ještě jsem se k tomu nedostal :?
co si ,myslím: pokud přistáváte v okruhu do10-20 m neměl jsem zatím problém s odhadem terénu i za velké tmy
spíš si myslím,že by stálo za úvahu nějaké záložní osvětlení-protože kdyby to zhaslo někde dál tak je prů :roll:
nemám bohužel možnost -zatím - to nějak zdokumentovat,tak zatím aspoň takhle
PS lidi u nás ve vesnici co to viděli ,věděli hned o co jde-ale asi pro to ,že to znají za dne.... :roll:
Mip
Čumil

Uživatelé Informace
Věk: 64

Re: Noční létání

Příspěvekod dub » pon led 12, 2015 11:38 am

Ahoj, také jsem to chtěl zkusit s tou baterkou, ale vadilo mi , že to mám malý úhel osvětlení a neosvětlilo by to celý vrchlík. Což se potvrdilo jak jsi již psal. Nevím jsesli jsi měřil spotřebu té čelovky. Tu co mám já, tak ta je na 3 klasické tužkovky a v pohodě si při rozsvícení všech diod veme kolem 1 A :( .
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Re: Noční létání

Příspěvekod Mip » úte led 13, 2015 9:42 am

dub píše:Ahoj, také jsem to chtěl zkusit s tou baterkou, ale vadilo mi , že to mám malý úhel osvětlení a neosvětlilo by to celý vrchlík. Což se potvrdilo jak jsi již psal. Nevím jsesli jsi měřil spotřebu té čelovky. Tu co mám já, tak ta je na 3 klasické tužkovky a v pohodě si při rozsvícení všech diod veme kolem 1 A :( .

tahle je taky na tři AAA,ale neměřil jsem to :( .původně to byl jen pokus jestli to bude fungovat,pak jsem myslel,že tu svítilnu nějak upravím ale ještě jsem se k tomu nějak nedostal :cry: :cry:-lítá to, vidět to je -tak jsem línej :lol:
Mip
Čumil

Uživatelé Informace
Věk: 64

Zpět na Rady a Nápady