Izotermická fólie

žádná rada není špatná

Izotermická fólie

Příspěvekod dub » pát led 16, 2015 5:58 pm

Všichni dobře víme, jak sluneční záření škodí našim miláčkům(vrchlíkům)a to zejména tím, že na slunci látka ze které je vrchlík zhotoven (skytex) degraduje a snižuje se tím jeho pevnost a myslím si že i propustnost. A jsem u jádra věci , při letu tento fakt nemůžeme nějak ovlivnit , ale po přistání a během nabíjení ano. Dle mého názoru tento problém vyřeší IZOTERMICKÁ FÓLIE ;) , která je součástí každé autolékárničky. Jelikož pracuji ve zdravotnictví a již několikrát jsem viděl, jak zabalují raněné osoby do této fólie, aby zabránili jejímu prochladnutí. No a když to brání odchodu tepla, tak to samozřejmě musí také izolovat :lol: . Jak tohoto efektu využít je jasné. Po přistání sbalím padák do "květáku" a položím ho blízko nabíječky. Padák přikryji fólií. Jak to kdo provede ja každého věc. Ale v tomto okamžiku je během nabíjení a nebo čekání vrchlík dokonale chráněn před sluncem a škodlivým UV zářením. :D :D :D :D :D . Kdyby začalo náhodou pršet, tak i před vodou. Před tím jsem to řešil tak, že jsem vrchlík schovával pod nějaký hadr. Díky izotermické fólii jsou tyto časy dávno pryč. Je to luxus a pěkně to vypadá :D
Něco o fólii. Dá se sehnat ve zdravotnických potřebách za 30,-Kč :D :D :D :D :D . Velikost fólie 220x140cm, tlušťka 1,5 mikrometru, plocha plachty 3,08m2, měrná hmotnost 5,65 gr/dm2. Fólie má z jedné strany barvu zlatou a z druhé je stříbrná. Proč je tomu tak, jsem nezkoumal :)
Věřím tomu, že se touto fólií dají přikrývat i modely letadel potažené fólií, kterým slunce a teplo, také nedělá moc dobře.
Jej koukám , že jsem to vzal nějak ze široka. Jako poslední výhodu bych uvedl, že izotermická fólie má lesk, jako blesk a tudíž odpadá problém s pracným leštěním ;)
Takhle se to prodává

Fólie vyndaná ze sáčku
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod sym » sob led 17, 2015 12:43 pm

Nebudeš tomu věřit, ale už na Rané jsem ji měl v kufru s vysílačkou pro případ, že by třeba začalo pršet a z nějakých důvodů by nebylo možné model s vysílačkou hned uklidit do auta nebo do stanu. :-) Jen na to krytí před UV zářením jsem nepomyslel :-)
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Re: Izotermická fólie

Příspěvekod dub » úte dub 07, 2015 7:08 pm

Venku stále fučí severní vítr, na který v blízkém okolí nemáme žádný přijatelný kopec,tak jsem z té fólie slepil pomocí izolepy pytel. Je to taková příprava na letní dny .Foto snad zítra až bude venku světlo ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Re: Izotermická fólie

Příspěvekod dub » stř dub 08, 2015 4:44 pm

Jak jsem slíbil, venku je světlo , tak jsem obal vyfotil. Ten šev (spoj) je z izolepy. Dost špatně se to dělá, ale nakonec se vše k mé plné spokojenosti povedlo ;)
Wegus se složeným obalem

Wegus na rozloženém obalu pro představu velikosti

Wegus v obalu, UV nemá šanci

Detail švu z izolepy
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Zpět na Rady a Nápady