Test letových vlastností

žádná rada není špatná

Test letových vlastností

Příspěvekod Vachy555 » čtv říj 22, 2015 2:48 pm

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na nějaké rady ohledně létání s RC paraglidem. V rámci jednoho projektu jsme dostali za úkol rozchodit RC paraglide.
Máme trojkolku s elektromotorem a padák. Zatím se s tím učíme takže vzlet do 3m a zase pomaličku přistát. :D

Potřebuji k tomu udělat nějakou dokumentaci jako letovou příručku a další věci. Máte pro mě prosím nějaké užitečné rady jak se s tím naučit atd?
A druhá věc...zajímalo by mě jestli se dá bezpečně otestovat letové vlastnosti a režimy. Například složení vrchlíku za letu, přetažení atd... Ale nerad bych rozštípal trojkolku :D

Předem děkuji
Vachy555
Čumil

Uživatelé Informace

Re: Test letových vlastností

Příspěvekod dub » čtv říj 22, 2015 7:11 pm

Ahoj, vítám Tě na fóru, musíš trochu více konkrétně. Třeba jako start z ruky, nebo ze země. Co máš za vrchlík, kolik Ti to váží, lítáš v klidu nebo ve větru atd. Odkud jsi atd. atd. Ale určitě se něco vymyslet dá :D . Tak a máš co psát ;) . Předem upozorňuju, že se nepovažuju za nějakého profíka, ale přeci už jsem něco nalítal ;) a když můžu, tak pomůžu od toho to fórum přeci je 8-)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod Vachy555 » sob říj 24, 2015 6:01 pm

Bohužel výrobce mi neposkytl moc informací, což je problém...Zkouším ještě co nejvíc sehnat, pak je sem napíšu.
Váhu musím zvážit, ale až s přístoji, které tam budou.
Přílohy
Vachy555
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » sob říj 24, 2015 7:38 pm

Ahoj lítači.
Podle vrchlíku soudím že je to od Honzy Čejpy. A moc bych se divil že by ten neposkytl moc informací ??? On je spíš pravý opak, valí to do tebe že ti to nestíhá mozek brát. Zkus to vejš než 3m a uvidíš jak se ti do "letové příručky" budou myšlenky hrnout. Každá chyba je ze začátku po zásluze odměněna. Příklad: řidičky nejsou pořádně seřízeny = padák nechce zatáčet a nebo je moc zabržděný. Asi tak nějak. Chce to prostě lítat a lítat. Ovšem pro začátek nedoporučuju aby moc foukalo. Jinak přeji hodně pěkných zážitků a LETU ZDAR.
Petr
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod RCparaSKY » úte říj 27, 2015 6:49 am

Ahoj
No tak kde zacit :D výrobce a co takhle SKY Paragliders a jejich set s názvem skytrek :D :D
O jaký projekt jde hmmm ????? :D D napsat sem mohu hodně věci ale nerad bych aby se to pak vše objevilo v návodu při prodeji k jejich setu 8-)

Jinak Petre dík ale tenhle vrchlík není nás ale SKY Paragliders a jmenuje se skytrek rozpětí vrchlíků je myslím 2,6m. 8-) 8-)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod Vachy555 » úte říj 27, 2015 11:03 am

To se dostavame k jadru problemu. Cely set byl postaven prede mne (a kolegu) bez nejakych detailnich informaci.
Cimz ti tedy dekuji ze jsi mi prozradil nazev :D
Projekt je moje bakalarska prace, takze zadne komercni ucely jako ze bych prodaval informace atd. Jedna se ciste pro moje ucely. :)

Par info mam, ale pouze to co jsem si nasel sam...
Rozpeti vrchliku je 3 m
Vrtule (info opet nebylo napsano) takzr jsem zmeril - 370mm
Motor 790rpmV
Serva HS80SBB+
Baterie 5100 mAh, 56,61 Wh
Vachy555
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » úte říj 27, 2015 11:15 am

Jinak Petre dík ale tenhle vrchlík není nás ale SKY Paragliders a jmenuje se skytrek rozpětí vrchlíků je myslím 2,6m. 8-) 8-)[/quote]

Aha, tak to soráč. Já se orientoval podle toho eska. Tak to nic. Beru z5. :oops:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » úte říj 27, 2015 11:32 am

Ahoj,
K té vrtuli po přepočtu je to 14,5 palcová vrtule. Předpokládám, že je dvoulistá. Ty otáčky motoru 790 /min na tu vrtuli by mohli být. Baterka by mohla být také v pohodě. Serva Hs -80 jsou moc slabá a naprosto nevyhovující, tuším tah kolem 3 kg na cm a plastové převody. Chtělo by to nějaká s tahem alespoň 10 kg. Protože, když je páka od serva 10 cm dlouhá což si myslím , že by na tento padák mohlo stačit, tak síla na stažení řidiček bude asi 1 kg a to je tak minimum. Používám tyhle a jsem max. spokojenej http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod ... olozek=288. Mají kovové převody a tudíž předpoklad, že přežijí nějakou tu ránu.Cena je myslím také v pohodě.
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod RCparaSKY » úte říj 27, 2015 1:58 pm

Hele cihni sem myslím že by ti to mohlo hodně pomoct ;) ;) ;) http://www.broe.cz/category/rc-modelari ... ragliding/
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod RCparaSKY » úte říj 27, 2015 1:59 pm

A odkud jsi? :D
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace