Jak zabránit zachycení řidiček o závěsy

žádná rada není špatná

Jak zabránit zachycení řidiček o závěsy

Příspěvekod zdzd » úte dub 05, 2016 5:02 pm

Včera vůbec nefoukalo a tak jsem dal odpoledne další dva lety s FLAIR. Na jejich základě jsem provedl další úpravu - přes závěsné U-čko jsem přetáhnul bužírku tak, aby se o ně nic nezachycovalo. Při jednom letu mi totiž padák táhnul na stranu. Proletěl jsem tedy těsně kolem sebe a viděl, že jedna řidička šla od pracky pilota rovnou do oka na popruzích, zatím co ta druhá se sekla pod U-čko a šla nejprve pod závěsný šroub a pak teprve k oku, což ji zkrátilo. Teď už je to pořešeno a nemůže k tomu dojít.

Dub mne požádal ať tady tu úpravu ukážu. Není to žádné zvláštní kouzlo. Jen kousek smršťovačky.

Kvůli potřebě ohřevu jsem odpojil šňůry a U-čka jsem na závěs místo přišroubování jen zajistil krátkým kolíkem aby z nich nepřečnívaly hlavy šroubů. Pak jsem přes to natáhnul smršťovačku a zasmrštil ji. Potom jsem do ní ze strany hlavy šroubu vyříznul otvor a kolík zase vytáhnul. Celá zasmrštěná ponožka i s U-čkem tak šla stáhnout dolů. Vyrval jsem z ní U-čko, fusekli zastříhnul na rozumnou délku a bylo to. Pak už jen šňůry do U-čka, U-čko do fusekle, nasunout to na závěs a zkrze ďouru ve fusekli znovu přišroubovat.

Teď tam odspodu není žádná hrana s šňůry se už nemají za co zachytit.

Vypadá to takto:

Překrytý prostor pod U-čkem

Do smršťovačky je z jedné strany díra, kudy se vytahoval provizorní kolík a kde je hlava šroubu.

A zrcadlově...

A funguje to i za tmy, protože následný noční let už byl zcela bez problému.

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=136
zdzd
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Re: Jak zabránit zachycení řidiček o závěsy

Příspěvekod zdzd » ned dub 24, 2016 7:49 am

UPDATE na verzi 2:

Smršťovačka fungovala, ale nebylo to úplně ono kvůli životnosti. Když se třmen sklopil, tak smršťovačku trhal. Obětoval jsem tedy něco času a předělal to jinak.

Vzal jsem kousek pružinového drátu a vytvaroval z něj něco jako pružinové sponky. Do hrazdy jsem na každé straně vrtnul dvě dírky a sponky tam zalepil tak, aby šňůrám dělaly náběh přes oka třmenu. Díky pružnosti drátu se sponka neustále tlačí na třmen, přitom mu ale dovoluje otáčet se v celém rozsahu.

Obrázky to ukáží jasněji:

Připravené spony
Spony

Spony

Spony

Nainstalované spony
Nainstalované spony

Nainstalované spony

Nainstalované spony
zdzd
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace