Gumicuk na vlekání RC paraglidingového křídla a větroně.

žádná rada není špatná

Gumicuk na vlekání RC paraglidingového křídla a větroně.

Příspěvekod dub » sob zář 30, 2017 7:14 pm

Dneska jsem se konečně dokopal k výrobě gumicuku. Základ guma je od firmy Bighoby a jedná se o silikonovou hadici o vnejším průměru 9mm. Délka hadice je 20m a jde natáhnout zhruba na 4 až 5-ti násobek. Koncovky jsou vysoustruženy z duralu a zmatovány, aby guma neklouzala. Na kolíku jsou ještě 3 drážky které jsou po navlečení gumy pojištěny nití. Drží to perfektně. Přiští týden zakoupím opletenou rybářskou šňůru reflexní barvy na mořský rybolov síly 0,8mm. Délka kolem 100m. Šňůra má v této délce skoro nulovou průtažnost.
Šňůra přijde připevnit přes pevnostní obratlík do malého očka na druhém konci gumicuku.
Více na fotkách

Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Gumicuk na vlekání RC paraglidingového křídla a větroně.

Příspěvekod dub » ned říj 01, 2017 4:28 pm

Dnes jsem ještě dodělal pilota (výměna serv) . teď má v těle dvě 27 kilová serva, tak to už by mohlo stačit. Zbývá připojit vrchlík a může do vzduchu.

dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob lis 04, 2017 7:15 pm

:D :D :D Dneska jsem poprvé vyzkoušel start vrchlíku za pomoci gumicuku.
Vrchlík Spiral-1,2 od Opale , sedačka od Hackera, pilot panák Jackie, vypínací zařízení samodomo (kopie od Opale). Délka gumy 20m, délka vlasce 25m. Šlo jen o to vyzkoušet, zda je to možné a start je zvládnutelný jen pilotem, bez pomocníka. Pokus ukázal, že to jde :D :D :D .
Vítr vál kolem 1m/s rovnoběžně s kopcem, teplota 5st.C nebyla zrovna ideální a k tomu ještě mokrá tráva. :( ,ale i tak to vyšlo. Vypínací zařízení funguje bezvadně.
Další pokusy budou následovat až se oteplí. Vlasec prodloužím na 100m a místo fáborku bude malý padáček.
Na krátkém videu uvidíte jak to celé bylo v reálu. Originální zvuková stopa byla změrně ponechána :lol: :lol: :lol: .
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob lis 04, 2017 7:59 pm

Zde je odkaz na krátké video, jak to bylo v reálu :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=aqH1_Vg ... e=youtu.be
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » pon lis 06, 2017 2:54 pm

Jirko fakt super uz se tesim na zloncice taky udelam vypinani a panaka jen malej dotazek jak by jsi to resil ten odhoz kdyz ti klapne padak a zacne to tahnout do strany jako draka?Mas tam nejakou rychlo pojistku na odepnuti?Kazdopadne bude lepsi kdyz ti to asi nekdo odstartuje ne?
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Příspěvekod dub » pon lis 06, 2017 4:24 pm

Honzo tohle byl takovej rychlej pokus. Chtěl jsem si vyzkoušet, zda je to zvládnutelný jedním člověkem. Je to docela pakárna :lol: :lol: :lol: manipulovat s panákem , rozkládat vrchlík a to vše při napnutém gumicuku , ale zvládnutelný to je. Samozřejmě byly i další pokusy, kdy pomocník držel padák za náběžku zhruba v 70 cm výšce a odstartovat to šlo úplně v pohodě. To na videu není vidět protože pomocník byl zároveň kameraman. Jelikož nemám dost málo času a chodím lítat, když se najde volná chvilka, tak jsem zvolil samomrskačský způsob a chci se to naučit sám :D
Rychlej odhoz bych vyřešil rychlým sáhnutím na vypínač, kterým ovládám vypínák vlečné šňůry . Je to takovej páčkovej vypínač s dlouhou pákou, který se vrací . Zkoušel jsem to v dílně a ten vypínací mechanizmus je schopen odpojit šňůru i když je fakt hodně napnutá odhadem tah 15 kg. Asi je to tím, že je vše vyleštěné a tím pádem je tam minimální tření.
Na videu je vidět jak jednou rukou držím sedačku a druhou vlečnou šňůru. Děsně to řezalo do ruky. Mám v plánu před koncové očko na šňůře ve vzdálenosti caa 70 cm vřadit nějaký mezikus, aby se to líp drželo, Když není tah ve šňůře tzn. že ruka dále od sedačky celou sestavu jakoby odlehčuje, tak to jde nahodit nad hlavu v pohodě. Jak je ale v ruce co drží sedák cítit tah gumy, tak mi to nějak nešlo.
Před vyvlekáním jsem si samozřejmě udělal pár hodů na sucho a vrchlík šel nad hlavu v pohodě. Tím jsem si ověřil, že nemám moc krátký řidičky a padák moc přebržděnej. I když na tom videu ten první pokus vypadal, jako by byl padák přebržděnej, ale nebyl.
V popisu videa jsem psal, že guma byla dlouhá 20m a vlasec 25m. To bylo jen kvůli tomu pokusu. Na ostro bych viděl sňůru pletenku o délce 150m :D . Když bude foukat kolem 2m, tak si myslím,že do 100m metrů by se to vyšplhat mělo. Teď jde o to , kde se to bude moci natáhnout. Guma se prodlouží zhruba 4x, tak to máme nějakých 230m :lol:
Naposledy upravil dub dne pon lis 06, 2017 10:06 pm, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » pon lis 06, 2017 9:23 pm

Kazdopadne super ze se do toho konecne nekdo pustil.Ja se ted zameruji na svahove litani jak padak tak i panaka.Jen skoda ze uz zacina zima! :cry:
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Příspěvekod dub » pon lis 06, 2017 10:10 pm

Tak to je dobře, doufám, že s tím ve Zlončicích a nebo na Rané nebudu blbnout sám :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » úte lis 07, 2017 7:49 am

Neboj, nebudeš. Včera jsem s Laďasem probíral možnost startu přes naviják. Tam by jsi byl ušetřen tahu od gumicuku.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod PetrB » úte lis 07, 2017 8:08 am

Napadlo mě, možná blbost, ale jak píšeš, že se gumicuk v nataženým stavu zařezává do ruky, co takhle do určité vzdálenosti vsadit hrazdičku? To by bylo místo, kde držíš gumicuk a nic by řezat nemělo? Měla by k tomu stačit trubička a provázek provlečený tak, aby to v trubičce bylo překřížený a dělalo to jakoby pomyslnou osmičku. Uzlík schováš do trubky a konce zamáčkneš, nebo zaprasíš tavkou :lol:
A výsledek máš hotov za 10 minut i s kávou a hledáním leštícího kotouče :lol:
LETU ZDAR
Přílohy
HRAZDIČKA.png
HRAZDIČKA.png (1.79 KiB) Zobrazeno 3800 krát
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Další

Zpět na Rady a Nápady