HK-Paraglider

žádná rada není špatná

HK-Paraglider

Příspěvekod caleb » pát srp 27, 2010 12:38 pm

Tak mi došel tento padák:
http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... foil_2.15m
No,nevypadá špatně,jen je potřeba uzly na šňůrách fixovat lepidlem,jak jsem se tady dočetl,tak ředěným chemoprénem.Ale co mě nejvíc zajímá je,jak se to nahazuje,vítr celkem dost fouká a tak jsem si myslel,že ho vezmu do ruky a zkusím ho vložit do větru,ale ono se mu nechce!Když jsem zkusil mírně přitáhnout přední šňury,jako bych zmenšil úhel náběhu,tak se celkem zvedlo,ptám se tedy zkušených,nastavuje se nějak to křídlo a zalétává se?A jak?
Díky za rady
Boban ;)
caleb
Čumil

Uživatelé Informace

Re: HK-Paraglider

Příspěvekod Jarda » pát srp 27, 2010 2:27 pm

Osobně si myslím že by křídlo mělo být nastaveno a zalítáno už z výroby.Jinak se křídlo nahazuje (startuje)uchopením za áčkové popruhy první v řadě a mělo by jít nahoru pokud se mu nechce bude třeba změnit uhel nastavení postupným stažením popruhů A,B,C.O kolik to musíš od skoušet v řádu 3-5 mm možná i víc až to bude fungovat. ;) :) ;) ;)
Naposledy upravil Jarda dne ned srp 29, 2010 7:50 pm, celkově upraveno 1
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod caleb » pát srp 27, 2010 2:33 pm

Dík,jdu zkoušet. ;)
caleb
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Johnny » ned srp 29, 2010 11:22 pm

na HK foru jsem nasel tohle.. takle to upravujou.. docela me to zajima protoze uz mam rozestavenou trikolku a padak by mel prijit zejtra..
Obrázek
Johnny
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod caleb » pon srp 30, 2010 7:02 am

taky možné řešení.já jsem zkusil zkrátit šnůry A,B,C a skoro o 1cm a výsledek byl takový,že to už udrželo ve vzduchu a dalo se to nahodit.s řídicímy to byl problém,měl jsem to jen tak v ruce,ale teď čekám na serva a jdu vyrábět taky tříkolku.
Nemáš nějaké foto. k inspiraci na tu tvou tříkolku?Dej pak vědět,jak to vše chodí s tím padákem.
Boban ;)
caleb
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » pon srp 30, 2010 11:16 am

No tak teď sem si přečet od kolegu z francie jak hodnotěj HK a JE to HRUZA
Špátná látka,uzle nejsou dotaženy,hromada šicích chyb,špatné vyvázání prostě za ty peníze je vidět kvalita!! :o :? :? Pokud budete chtít aby to aspoň trochu letělo musíte kompletně převázat popruhy aspoň tak jak je na obrázku!!!Nastavení křídla je prej špatny navíc to prej vyrábí firma ktera viděla padák akorat na obrázku a vubec nemá tuchu o tom jak to nastavit!!!křídlo je nestabilní!! :( Takže si myslím že Kdo si ho zakoupil má před sebou hromadu práce na doladění!!! ;) ;)
Cena sice láká ke koupi ale výsledek je špatnej!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :oops:
Zdroj:http://parapenterc.com/forum/index.php (nutná registrace!!!!)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Příspěvekod caleb » pon srp 30, 2010 11:22 am

dík za info.No,udělám si takový mixér a nejdříve to zkusím honit po obloze jen jako řízeného draka.pak se uvidí.Jinak z té zprávy moc nadšený nejsem. :( .A ty uzle jsou opravdu katastrofa,povolují se,musí se znova přilepit.
Boban ;)
caleb
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Johnny » pon srp 30, 2010 2:19 pm

ted mi to prislo domu a nemuzu to kde vyzkouset.. kvalitu nedokazu odhadnout protoze to vidim poprve.. trikolku mam ve stadiu kdy cekam na serva a regl-tipuju ze do tejdne bude doma a pak rovvnou zalet.. pak sem hodim fotku.. za chvilku prijede kamarad kterymu prisel padak spolecne s mym tak to poradne prozkoumame jak to vypada..delame trikolky nezavisle na sobe tak jsem zvedavej jak to bude fungovat..
Johnny
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod caleb » pon srp 30, 2010 9:20 pm

super,dej pak vědět z poznatků. ;)
Boban
caleb
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » úte srp 31, 2010 11:14 am

No teda že to maj až tak rozhozený to jsem nečekal ,to je skoro lepší ušít nové popruhy nebo skrátit šnůry :P :oops: :oops:
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Další

Zpět na Rady a Nápady