HK-Paraglider

žádná rada není špatná

Re: HK-Paraglider

Příspěvekod PetrB » stř říj 14, 2015 6:41 pm

Zdravím nového člena,
Asi nejvíce ti určitě napíše Jirka (dub). Je jeho šťastným majitelem a když nám ho předváděl letos na Rané, tak tomu nebylo co vytknout. Snad jen ta cena za kus hadru by mohla být trochu nižší. Jirka to pořádně vytunil hlavně motorem AXI a co s tím dělal za kraviny to se nedá popsat, to se musí vidět.
Tento padák sice nemám ale "najít" někde tu částku, šel bych do něj. Prostě padák na vykravení. Dokonce i svahuje a točí stoupáky ale při týhle velikosti je to hned fuč.
PB
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod PetrB » stř říj 14, 2015 6:42 pm

Koukám že Jířa už si to čte, tak bude stopro pokračovat.
zdarec
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř říj 14, 2015 6:59 pm

Ahoj Zbyňku, vítám Tě na fóru. ten set co máš vyhlídnutý nemá pro začátečníka chybu. Oproti klasickému vrchlíku má tento místo dvou potahů (horní a dolní) pouze horní. Což z tohoto padáku dělá naprosto školní padák, který se při kolapsu sám nafoukne, lépe se startuje. Nevýhodou je menší pronikavost proti větru, ale to jen jeden z mála mínusů, který v pohodě přebijí plusy. Akorát bych Ti doporučil dle vlastní zkušenosti tu verzi co má jedno ucho modré a druhé oranžové. Je to z důvodu lepší čitelnosti vrchlíku ve vzduchu. Když to nosí, tak není s Free problém se dostat do výšky 300m a tam už ej tak malý padák spatně čitelný. tak jak jsem říkal v úvodu pro začátečníka nejlepší volba. To jak se to prodává v setu v pohodě stačí na krásný polítání s baterkama 2200mAh to vydrží ve vzduchu 15 min. No a když to trochu vytuníš (na co máš ještě čas ;) ) , tak se s tím dá lítat i takhle https://youtu.be/x4lX8U8lFV4 :lol: :lol: :lol: . Klidně se ptej , když budu vědět odpovím. Jinak Free jsem kupoval od té samé firmy a vychází to tam caa o 2500,-Kč levněji, než kdybys to kupoval od Hackera v Německu http://www.hacker-motor-shop.com/e-vend ... 003&p=5003.
Jinak jsem o Free psal v tomto tématu viewtopic.php?f=10&t=249.
čau Jirka -dub-
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Re:

Příspěvekod dub » stř říj 14, 2015 7:02 pm

PetrB píše:Koukám že Jířa už si to čte, tak bude stopro pokračovat.
zdarec

Koukám, že jsi Petře skoro jasnovidec :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » stř říj 14, 2015 7:38 pm

No no no :| Jen tě už nějákej ten pátek znám :lol: :lol: :lol:
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Zbyněk » stř říj 14, 2015 8:11 pm

To video je fantastický. Ani jsem netušil, že s prckem jdou dělat takový opičárny. Klobouk dolů. Krásně se na to dívá.
Když jsem na to koukal, tak jsem se přistihl s otevřenou hubou a připitomělým úsměvem :lol:
Zbyněk
Čumil

Uživatelé Informace
Věk: 34

Příspěvekod dub » stř říj 14, 2015 8:46 pm

Díky moc :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv říj 15, 2015 6:42 am

Ahoj, ještě bych chtěl dodat jednu zkušenost. Nevím co máš za rádio, ale z důvodu jednoduchosti a žádných komplikací bych doporučil dokoupit paramixer http://www.hacker-motor-shop.com/e-vend ... 773&p=7773. Je to taková nenápadná věcička, která velice usnadní život. Co ten mixer dělá. Zaprvé zmixuje kanály , tak, že třeba pákou křidélek řídíš obě ruce najednou, jedna jde nahoru druhá dolů a tím vlastně s padákem zatáčíš. A kniplem výškovky stahuješ obě ruce současně a tím padák přibržďuješ. Ale hlavní věc co to dělá, je že ti to posune neutrál serva, který je normálně uprostřed dráhy serva k jedné straně. Tak, že využíváš k řízení celou dráhu serva. Bez paramixu je to pouze polovina a ten pohyb co dělá páka nahoru vlasně nevyužiješ. U toho Free před tuningem , jsem v podstatě dokoupil 2 serva standartní velikosti s tahem alespoň 10 kg. Paramixer (není nutný, ale je to výborná věc), lipolky 3 čl.2200mAh (větší se do sedačky nevejde) a můžeš lítat. Předpokládám, že vysílač, přijímač, nabíječku a nějaký zdroj na letiště máš.
S Krilem se v pohodě domluvíš. Mě sdělil, že je v podstatě od Hackera dovézt cokoliv co mají v katalogu za cenu eura x současný kurz. Jen to Free je nějak levnější :D a to je pro nás jedině dobře.
No a je to.
Jinak další dotazy a nebo klábosení bych přesunul do sekce o Free, kterou jsem založil a nebo si založ nové vlákno, abychom v tom nědělali maglajz :lol: :lol: :lol: :lol: .
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » čtv říj 15, 2015 3:49 pm

Ještě jedno video, takhle to lítá přímo s tím co je v setu . Žádné odlehčení. Jen smontovat a letět
https://youtu.be/lo5wLPGd2PI
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Tunerp » úte říj 27, 2015 8:18 pm

Zdravím vás.
Jsem zde nový a o této kategorii toho moc nevím ale zaujalo mě to natolik že jsem se pustil do stavby tříkolky. Udělal jsem napodobeninu tříkolky ala SYM i s panákem. Vše se povedlo podle plánu a jsem spokojen.....případně dodám foto pokud bude zájem. Mám jeden velkej problém a to je křídlo z HK. Po přečtení tohoto vlákna se mě nechce ani pokoušet o start, moje práce s tříkolkou by mohla být všechna v háji a tak bych prosil o nějaké rady od odborníku. Jestli se na to vyprdnout a šetřit na něco jiného, případně co. Nechce se mě do toho moc investovat ale asi to bude nevyhnutelný abych nepřišel o nervy a o tříkolku :-D Děkuji za odpověď
Tunerp
Čumil

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Rady a Nápady