Tak jsem také vstůpil

Pokec o rc paraglidingu

Tak jsem také vstůpil

Příspěvekod Daniel Trochta » sob čer 23, 2012 10:29 am

Ahoj vespolek všem RCparalítačům. Již delší dobu jsem sledoval vývoj této kategorie a měl zájem ji zkusit. Sám lítám na velkém PG a tak malé RC bylo výzva. Jednoho dne jsem se tedy rozhodl a pak již nabraly věci rychlý spád. Plán na Winda byl doma již delší dobu tak jen zavolat kamarádovi do JOJOWingu a za pár dní byl Skytex 22g doma. Po vyzkoušení mých šicích schopností jsem radši šití přenechal přítelkyni, která je moc hodná a ani nenadávala. Víc než tisíc slov napoví asi obrázek, tak tady jsou fotky:
http://danzkarabachu.rajce.idnes.cz/model_padaku_Wind2/
Jsem nadšen jak se padák krásně chová a jak vypadá a nyní už jen vyřeším osazení krosny (komponenty mám jasné - 500Wmotor, 3000mAh aku)
Jen bych potřeboval poradit jaké používáte rozložení na knyplech? Jsem dlouholetý modelář a používám mode1
Jinak zde je většina mých fotek tak at nakouknete ,, co jsem zač,, :P
http://danzkarabachu.rajce.idnes.cz/
Ahoj a díky za odpověd Dan
Daniel Trochta
Nováček

Uživatelé Informace

Re: Tak jsem také vstůpil

Příspěvekod brooklynspeedy » ned čer 24, 2012 7:49 am

Pěkně vítám kolego :)
MOD1 používám taky a mám to takto. Plyn je jasny - prava paka od sebe/ k sobě. Prava paka do stran ovládá pilotovi ruce a serva jsou v mixu. Takže když das doprava tak prava ruka dolu + leva nahoru a obráceně - takže to zatáčí. No a levou páku kdyz dam k sobě, tak jdou obě ruce dolu a křídlo tím přibrzdíš. No když ji das od sebe tak jdou ruce nahoru a kridlo zase povolíš.
Jinak něco o mě a křídle zde http://www.yantar.estranky.cz/

Letu zdar.
Kopy
Chci lítat víííc a víííš a dááál ...
brooklynspeedy
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 37

Příspěvekod Daniel Trochta » ned čer 24, 2012 10:05 am

díky za názor, už jsem to takhle někde četl a také si to tak dám. Použiji Vtail mix a budu to mít jak samokřídlo
Díky
Daniel Trochta
Nováček

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » ned čer 24, 2012 2:37 pm

Ahoj ,no tak já lítám skoro jako na velkým pg do leva levej knipl do prava pravej plyn v levo dopředu a brzdím objema páčkami.Jde spíš o to jak to kumu vyhovuje ,skoušel jsem i jiné možnosti a zůstal jsem u této ;)
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod PetrB » pon čer 25, 2012 11:29 am

Ahoj Dane,
Předpokládám že taky občas lítáš na Raný. Možná se tam v srpnu i potkáme, jestli jsi tedy někde z okolí. Já tam jezdím pravidelně s partou kámošů už asi 10 let. Jooo, paragliding už mám taky za sebou. Bez zlomenin a podobných pádů. Užil a přežil :lol:
Koho znáš prosím tě z JOJOwingu? Já znám konkrétně Frantu S. a Míšu M. Už je to pár let co jsme se viděli naposledy.
Tak snad někdy na raný
LETU ZDAR
P.

PS: máš moc šikovnou švadlenku a tobě přeji ať to letí a já to lítám taky na MIX jako samokřídlo.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod Daniel Trochta » pon čer 25, 2012 6:32 pm

Ahoj Petře
No Ranou jsem si vyšlápl asi jen dvakrát.... ((-: Plně jsem se vrhl na motorovej paragliding.
Ano naším společným známím je Franta a i Míšu znám velice dobře, na jaře jsem od ní kupoval tandem. Jen se již rozešli a Míša ted působí v jižních čechách na Hosíně.Skytex mám od Franty. Jinak jsem z jižní moravy a to z Vranova nad Dyjí, takže kdo pojede okolo je vítán (-:
Daniel Trochta
Nováček

Uživatelé Informace

Příspěvekod Daniel Trochta » ned črc 08, 2012 10:45 am

kolegové prosím o pomoc, dodělal jsem krosnu pod Wind2+ a jal se zalítávat, ale jsem zatím zklamán. Zde je video (jen staženo bez uprav) kde je vidět asi nejvíc problémů:
http://www.youtube.com/watch?v=GpbOW8Mlv0c
zaprvé: nechce se to nějak rozletět, prostě to letí jakoby moc natažené. Zkoušel jsem na volných koncích nastavit menší uhel náběhu, ale nic moc se nezměnilo. Pokud přidám plyn trochu víc tak se padák zabrzdí a přejde do negativky. Nejde skoro nic nastoupat a start se kvůli tomuto povede jeden z deseti (a to startuji na 1/4-1/2 plynu a přidávám postupně)
zadruhé: obratnost, ale to by se možná zlepšilo po vyřešení toho zabržděného letu (řídíčky jsou povoleny)

Váha tak jak to lítá na videeu je 1,4kg a zkoušel jsem to postupně zatěžovat až do 2,4kg, ale to už zase neutáhl motor

Honzo pošleš mi na kontolu plán na Wind2+? Plán mám od kamárda který to má prý od tebe, ale.... už se chytám stébla

Díky za odpovědi Dan
Daniel Trochta
Nováček

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » ned črc 08, 2012 12:25 pm

Ahoj
Tak podle videa bych jednoznačně přidal váhu na 2,5kg sice píšeš že motor to neutáhne ale asi ho budeš muset vyměnit za silnější!Pokud máš vážně wind 2+ (což podle tvaru si myslím že to bude spíš wind 2 ale i to je tomu docela daleko)tak by musel letět. ;) ;) ;) Každopádně to křídlo musíš víc narychlit jako na speedu A řadu zkus klidně o 3cm a B o 2cm pokud se to nezačne klapat určitě by se to mělo zlepšit.Ta obratnost může klidně bejt i zkroucením křídla když ho v pulce přelomíš a uši necháš volně viset. Sou vedle sebe nebo ne???Pokud ne je to špatně ušité!!!Pokud to je vážně Wind 2+ nebo i wind2 tak oba lítali v pohodě sice to zatáčení nic moc ale lítali, nedělal si nějaký upravy ?
Vývaz,profil,zakřivení křídla,narychlení??? ;) ;) Soráč ale plány na Wind2+ a ani na wind2 už nedávám nikomu jelikož už vyrábíme weguse RS je to vše pod ochranou autorských práv;) :cry:
Ta váha 1,4kg je strašně málo!!!! ;) ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod RCparaSKY » ned črc 08, 2012 3:08 pm

Hele Dane nejedeš náhodou teď o víkendu do Červenýho Potoka na slet chroustů???
http://www.spvletohrad.cz/
Pokud ano tak to vem sebou mi tam jedem v sobotu pokud bude počasí. Kdyžtak se ti na to podívám!!!Beru sebou 2 weguse RS tak to budeš moct očíhnout!!! ;) ;) ;) ;) ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » ned črc 08, 2012 6:51 pm

Hele ještě mě teď napadlo co tam máš za motor a vrtuli??Kdyžtak mi pošli ten návrh do surfplanu na mail cejpaj@seznam.cz ja se na něj čihnu!! ;) ;) ;) ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Další

Zpět na Pokec