Přiběhy z lítání

Pokec o rc paraglidingu

Přiběhy z lítání

Příspěvekod Mip » pát pro 06, 2013 11:06 am

Ahoj přátelé paraglidingu!
Už poměrně dlouho sleduji tyto stránky ,až jsem se konečně odhodlal přihlásit a přispět tak případně svou troškou do mlýna :D :D :D .
Trochu historie: od mládí lítám s modely a rc modely (rekreačně ) časem jsem čím dál víc -přece jen je to pomalejší -pokukoval po rogalu nebo něčem takovým....,až jsem uviděl padák!- A začal jsem tím "nejlepším" :( :lol: :( koupil padák od HK. Teprve když byl doma jsem začal zjišťovat co a jak na internetu a pomalu mi docházelo co jsem vlastně koupil. :roll: nicméně -asi po měsíci zkoušek a studování různých návodů to začalo aspoň na motor lítat tam kam jsem chtěl ale jak samozřejmě asi víte nabylo to ono..... A pak to šlo už rychle .... objednal Wegus ,panáka Jackie, trochu předělal a dovážil tříkolku ,zúročil zkušenosti s HK padákem - přece jen se člověk něco naučil -a vlastně napoprvý hned lítal. :D :D :D
A současnost?Něco pro zasmání:
„Je to teda spíš k breku“….. :( :( :( :mrgreen:
Jako úvod:
Začátkem října jsem měl nastoupit(a také nastoupil) na operaci šedého zákalu. V poslední době jsem měl pocit ,že je to čím dál aktuálnější- ale termín je termín. :ugeek:
Nějakou dobu před zmíněnou operací – bylo hezky ,kdo ví jak to třeba dopadne (sice to dělají jako rohlíky ale kdo ví)– jdu lítat. První let dobrý ,dám nabít baterky-létám za barákem- a půjdu znovu…. Mezi tím jsem z větroně konečně vyndal vario- a konečně ho přendal pilotovi pod kabát. - ať mám přehled.....
Druhý let -asi 170m vysoko,koukám trochu do sluníčka ale o kousek dál můžu stát ve stínu stromů-tak se přesunuju ,chvilku jsem se nedíval nahoru a najednou –nic-ať koukám jak koukám nic…..Slyším jen motor,výška176m je poslední údaj co jsem letmo zachytil,ale nahoře stále nic /kdybych aspoň to vario sledoval abych měl představu o klesání…/ Stáhnu po paměti motor ,dám lehce kroužení, jsem docela klidnej protože okolo řepný pole a posekáno po olejce, podle signálu při nejhorším pokud to nebudu vidět rovnou tak to najdu…… Najednou konec ,ticho, pak začne vysílačka pípat po ztrátě signálu…
Musím trochu objasnit terén- stojím lehce v kopci a abych viděl na celou plochu musím asi 100m jakoby nahoru.Tam je už rovina a vede tu silnice 3.třídy.
Vyjdu tedy nahoru a – nic.
Prošel jsem a projel na kole v brázdách po traktoru celý řepný pole-kdyby náhodou někde padák zapadl – nic ,okolní sousedy a jejich zahrady ,přilehlé sady ,přehledné plochy po posekané olejce,kilometry nachodil až nesmyslně daleko, nic,nic,nic.
Abych někomu nekřivdil, byla tu vždycky možnost,že jsem to přehlédl díky listí na stromech nebo řepě na poli ,ale už je sklízíno ,listí taky není a nic .Teď už, cca po 2 měsíci to je stejně skoro jedno…
Spíš si myslím,že ta silnice…….. :twisted: :twisted: :twisted:
Myslel jsem, že po zimě objednám znovu nový ,mezitím dám dohromady novou tříkolku ale pak jsem to přemyslel- kdo by to vydržel bejt půl roku nas…j, peníze budou my ne…a lítat se musí :D :D :D
V říjnu objednal novej, postavil novou tříkolku,novýho panáka-(viz tříkolky a panáci z 14.11.Honzajs to tam pověsil..)a hlavně- vidím jako rys :geek: :D :D :D !
Tak jen-kdybyste někde na lítání viděli oranžovo modrý padák s bílým eskem a navíc trochu záplatovanou modrou – tak víte odkud pochází….. :lol: :lol: :lol:
Mip
Čumil

Uživatelé Informace
Věk: 64

Re: Přiběhy z lítání

Příspěvekod brooklynspeedy » pát pro 06, 2013 2:12 pm

on ti prostě uletěl ... odkud seš?
Chci lítat víííc a víííš a dááál ...
brooklynspeedy
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 37

Příspěvekod Mip » pon pro 09, 2013 7:47 am

nemyslím si,že by uletěl,nic ve vzduchu nebyloco by ho mohlo odnést....ztratil jsem ho na obloze protože jsem blbě vidělresp. už ho neviděl a pak někde přistál....ale to nemohlo bejt moc daleko
.....jsem z Hřibska tj. u Hradce Králové
Mip
Čumil

Uživatelé Informace
Věk: 64

Příspěvekod dub » ned bře 02, 2014 7:47 pm

Ačkoli je začátek března, venku bylo nádherně vítr 2m/s teplota 10 st., tak jsem polítal. Byl to super relax :D
Naposledy upravil dub dne pon bře 03, 2014 3:56 pm, celkově upraveno 3
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod PetrB » pon bře 03, 2014 7:38 am

Mip píše:nemyslím si,že by uletěl,nic ve vzduchu nebyloco by ho mohlo odnést....ztratil jsem ho na obloze protože jsem blbě vidělresp. už ho neviděl a pak někde přistál....ale to nemohlo bejt moc daleko
.....jsem z Hřibska tj. u Hradce Králové

Prostě ho někdo zbalil a tradá pryč. Nezávidím.
Přeji LETU ZDAR
P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » pon bře 03, 2014 3:28 pm

Přikláním se k Petrovu názoru. Je to smutný, ale jak píše Mip lítat se musí :D :D :D :D :D , tak to vyřešil, jak nejlépe mohl.
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Nedělní polítání

Příspěvekod PetrB » pon čer 09, 2014 11:51 am

zdarec lítači,
Byl někdo lítat v tomhle vedru který právě panuje v pravé poledne? Já byl včera na akci pořádané pro děti a zrovna okolo poledního jsem to tam házel. Nevím jestli to bylo tím přehřátým vzduchem nebo propečenejma baterkama ale nebylo to lítání jako v normálních teplotách. To že občas chyběl vzduch beru, ale lítal jsem skoro stále na plnej a sotva se to plazilo. Natož aby to stoupalo. Je možný že je to tím přehřátým ovzduším? :o Asi jo, co?
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » pon čer 09, 2014 1:58 pm

Cavec ja byl v sobotu na modelařským leteckým dnu v Jaroměři a lítal sem kolem 10 a ještě to šlo ale odpol už to bylo takové rozkydané jinak v neděli na Dolní Moravě když jsem dotáčel základnu pod mrakem 2900n/m tak sem se klepal zimou a na váriu sem měl 9 stupnů takže to bylo taky takové zajímavé!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod Jarda » pon čer 09, 2014 2:25 pm

Ahoj Petře,
Já byl přesně v době od 12 do 13 h.točit video a tady to chodilo nádherně mirnej vánek a krásně to nosilo až na ten příšernej hic.
Pak jsem to zabalil a mazal za Honzou na Dolní Moravu .Stihnul jem ho akorát když odlítal k Žamberku i když tam nedolít tak krásne polítal. :) ;)
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

včerejší ponaučení (opět a znovu)

Příspěvekod PetrB » stř črc 16, 2014 8:27 am

Musím se vyplakat nad včerejším lítáním s Wegoušem.
Ideální podmínky, ideální startovačka. Na to vysoké vedení nekoukejte. Tak daleko normálně nelítám. Jediné co mě opět vytrestalo jsou serva. Nevím jestli mám smůlu na vadnou várku, nebo je špatně něco úplně jiného. Není to poprvé co mi za letu přestalo chodit jedno servo. Včera ovšem nastal extrém a přestaly poslouchat dvě. Jedno občas asi cuklo podle toho jak se mu chtělo. Na jednu stranu je to lítání s padákem pohoda ale na druhou stres jak prase. Už nevím co mám ještě poladit aby se toto nestalo? Nekoukat na cenu a vrazit tam dvě pořádný za nemalej peníz? Možná taky řešení.
Hlavně nedokážu přijít na to PROČ? Přistávám buď do ruky, nebo do vysoký trávy aby nedostávaly serva rány od země.
Napájení je 5-ti článkem SANYO 1700 samostatně.
Snad někoho napadne co by mohlo být důvodem.
Přikládám obrázek kde jsem odstartoval, kudy jsem se pohyboval ve vzduchu a kde nakonec přistál. Jediné co ovlivňovalo let byl občasný termický závan a nejvíc asi "ten nahoře" Jinak jsem měl po radosti a Honza novou zakázku na padák.
Přílohy
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Další

Zpět na Pokec