Přiběhy z lítání

Pokec o rc paraglidingu

Re: Přiběhy z lítání

Příspěvekod PetrB » pon říj 13, 2014 5:23 am

Taky slušnej zážitek. Taky mám jeden z minulého týdne. Kamarád nás pozval na drakiádu kde jsme jako modeláři měli doplňující program se vším co lítá. Našel se i jeden Wegus (celej bílej s černým nápisem)který ale nebyl můj a ten dotyčný potřeboval startéra. Takže jsem nastoupil já. Kdybych tušil co mě čeká tak se na to vyprdnu. Nahození vrchlíku paráda, no a v momentě kdy jsem pouštěl tříkolku přišel poryv, klapla náběžka a já v dobré vůli aby to nekřáplo na zem jsem po ní šmátnul. Jenže se mi palec dostal do vrtule, naštěstí nešel motor na plno a tak jsem ji dostal pěkně přes prst. Ano ochranný koš tam byl ale stejně jsem tam tu ruku nějak dostal :oops:
Po týdnu už je to OK jenom si ze mě doma dělají prdel že si maluju nehty jako holky. Trošku rajdy bylo ale náplast to zarazila. Příště už se nikam angažovat nebudu. Pěkně každej sám.
P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » sob lis 08, 2014 7:21 pm

Ahoj chlapi, dneska počasí jako na jaře alespoň tady u nás v Litoměřicích. Byl by hřích toho nevyužít zima prý bude dlouhá. Dal jsem 5 dvanácti minutových letů z Wegoušem. Super, super, super. Foto ani video nemám :( , ale fakt paráda
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod dub » ned pro 07, 2014 9:26 pm

Zdravím všechny, ačkoliv je 7. prosince, tak venku to tak nevypadá.Teplota 6 st. vítr 1m/s. tak jsem nelenil a šel provětrat své stroje. 5 letů a Wegusem a 4 lety s Herem luxus :) :) :) :) . Krosnu Weguse jsem odlehčil na 1,2 kg. a řeknu vám dělá to neskutečný věci :D . Do lopasu mi schází asi tak 15%. Jinak krásný wingovery. Dokonce se mi povedl i vrtulník, tedy jenom 2 otočky a světe div se Wegouš to rozchodil. Z těch 5 letů jsem spadnul jen 3x :D , ale byla to moje chyba. Sešroubovaná a řádně naleštěná krosna to přežila bez úhony ;) . Wegouše ve vzduchu skoro zastavit a pak dát plný plyn to je mazec :D :D :D :D :D :D :D . Hero to je kochání, průlety kolem hlavy a tak. Než jsem se nadál začalo se stmívat a musel jsem domů :( Doufám, že v tuhle dobu nelítám jen já. Pochlubte se ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » pon pro 08, 2014 6:36 am

Asi jsi jediněj. Já se donutím tak maximálně jít si zalítat do tělocvičny abych nezapomínal páčkování. Zase to lítání mezi zdma má něco do sebe :lol: každé zaváhání nebo rozpočet končí ránou. Tam prostě musíš být o 5vteřin napřed :lol:
Jinak tahat padák v tomhle marastu co je aspoň u nás se mi opravdu nechce.
Tak LETU ZDAR.
P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » pon pro 08, 2014 8:07 am

Ahoj, do bláta bych to netahal. Pole suchý, tak byla pohoda.Tu tělocvičnu jsem chtěl taky, ale celý projekt nějak nedopadl :(
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » pon pro 08, 2014 2:20 pm

Cavec Jirko neboj nechodis sam!!Chodim taky a nekdy i do bahna ale samozrejme startuju z igelitu a pristavam do ruky furt potrebuju neco testovat a nekdy musim i za hnusneho pocasi to vis vyvoj nezastavis a pristi sezona se rychle blizi!!!;-);-);-);-);-);-)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Příspěvekod sym » pon pro 08, 2014 10:24 pm

Mam to ted s litanim trochu slozitejsi, ale na druhou stranu se snazim doma vychovat dalsiho pilota :lol: Sice mu je jen mesic a pul, ale na letadla kouka se zajmem :lol: . Nejvic me stve, ze mam doma uz skoro 2 mesice DC-16 a zatim v ni mam napipane pouze hazedlo a ani to jeste neni poradne odladene :roll:. Ted se dostanu k litani pouze v nedeli po obede, kdyz obe deti usnou a manzelka s nima :D :D :D a to jeste musi byt normalni pocasi :? Doufam,ze tento vikend si to trochu vynahradim. Radek, co byl s nami na Rane, slavi narozky, tak se modlim, aby bylo dobre pocasi :D
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod dub » úte pro 09, 2014 5:55 am

Ahoj Michale, tak k tomu novému pilotovi srdečně gratuluji a toho jetiho Ti tiše závidím. Počasí vyjde ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » ned úno 01, 2015 3:40 pm

Dnes venku skoro jako na jaře 8 st. svítí slunce. Nedalo mi to. Nabil jsem baterky vše překontroloval. Potom vše bylo nanošeno do auta. Sedl jsem si za volant připoutal se, otočil klíčkem a nic :shock: . Baterie úplně vybitá.Vše jsem opět nanosil do dílny, dal baterku na nabíječku. Šel k PC a napsal tento příspěvek. Naposledy v autě jela manželka :lol: , ale pro klid v rodině a vidiny dobrého jídla jsem usoudil, že bych to stejně nevyhrál a konstatoval , že mohlo jít o samovybíjení :D :D :D :D a že baterka je stejně už 5 let stará, tak budeme muset koupit novou. Tak že ,tak ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » ned úno 01, 2015 3:45 pm

Dnes jsem to již nevydržel, sbalil Weguse, samokřídlo a hurá a ve 13,00 hod. na letiště. Venku nádherně 6 st. slabý vítr 2-3 m/s. Po příjezdu na letiště jsem zjistil, že fouká přes kopec :cry: . Tak jsem dal alespoň se samokřídlem 1 let. 4 min. motoru a 43 min kluz společně s káňaty. Chlapi nechci strašit, ale řekl bych že za chvilku je to tady :D :D :D :D :D .
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Pokec