Přiběhy z lítání

Pokec o rc paraglidingu

Re: Přiběhy z lítání

Příspěvekod dub » pon črc 20, 2015 7:33 am

V sobotu 18.7. navečer krásný počasí, tak jsem si řekl trochu potrénuju. Dovolená se kvapem blíží. Když jsem startoval, tak bylo skoro úplný bezvětří. Nastoupal jsem asi do 200m a naletět nad svah na kterém ja rozeseta zahrádkářská kolnie. Vypínám motor a krásně plachtím. Tam , sem, a pořád dokola. Ze zahrad slyším kladné odezvy a vidím, že se to zahrádkářúm a jejim dětem líbí. Z ničeho nic se trochu rozfoukalo. Najednou pozoruji, že se mému Free nechce nějak zpátky. V duchu si říkám, ještě, že tam mám speed. Vytahuji tahový poťák naplno a tlačím padák očima dopředu asi za 2 min už jsem věděl že to bude v pohodě. Po přistání jsem kontroloval speed a bylo mi divný, že ten účinek nebyl moc znatelný. Beru tedy za poťák a zkouším výchylky serv speedu a jejda závada odhalena. Místo speedu se krásně rozsvítily diody na noční let :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Na své stařičké Futabě mám 2 tahové potenciometry. Pravým ovládám speed a levým zapínám a vypínám světla. Hold jsem si v té radosti z letu nějak neuvědomil na co jaký poťák je a v klidu bojoval s větrem se zapnutými světly. Jelikož bylo světlo a vrchlík nádherně osvětlovalo zapadající slunce, tak jsem rosvícení diod nějak nepoznal. Chce to víc trénovat , aby se mi ovládání dostalo do podvědomí :D . Tak chlapi bacha na to :lol: :lol:
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod PetrB » pon črc 20, 2015 6:23 pm

čau Jíro,
Tak hlavně že to pomohlo a víš že to funguje i na světlo :) nebo že by jsi měl takovou sílu v očích ? :shock:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » úte zář 01, 2015 8:57 am

Tak to zase jednou vyšlo :D . Minulý týden v soobotu jsem byl lítat na našem plácku v Miřejovicích. Když jsem přijel na místo, a viděl jak funguje termika na nic jsem nečekal vybalil Free ( já vím, že je to HO--O) a už jsem byl ve vzduchu. Vysílač krásně pípal a vrchlík stoupal, když jsem se chtěl podívat, jak jsem už vysoko, tak jsem zjistil, že nemám namontovaný Jetibox. Poprosil jsem známého, jestli by mi ho na vyílač během letu nepřidělal. Padák jsem ustředil ve stoupáku, Krásně kroužil . Zasunul jsem konektor z Jetiboxu a padák stále krásně kroužil, když jsem chtěl přiletět kousek blíž , tak padák nereagoval, ale stále krásně kroužil :lol: . Když jsem vytáhnul konektor z vysílače , tak vrchlík stále kroužil ale nereagoval. V jaké to bylo výšce nevím byla to jen tečka. V tu chvíli bych 5-ku drát klidně zadkem přeštípnul :) . Ještě jsem to nikdy nedělal, ale jiná možnost nebyla. Za letu jsem vypnul a zapnul vysílač u tohodle typu éra by to vadit němělo. Hurá vysílač zapípal a já spirálou vyklesal a si do 300m. Oddechnul jse si, že Free neuletělo a chtěl jsem si ještě chvilku polítat. Najednou slyším ze zadu zvuk mororu , tak se otočím a vidím, že se k nám přibližuje malý vrtulník Robinson asi tak ve 100m nad zemí. Majitel mladý podnikatel, rychle zbohatnul a je mistrem světa asi ve všem co si můžeme představit a dovolit si může také asi všechno :( . Ten blbec proletěl pod mým padákem . No to jsem se teprve bál. Vše proběhlo, tak strašně rychle, že než jsem se vzpamatoval tak už byl pryč. Vše dobře dopadlo, nevím, co by se stalo, kdyby rotor vrtulníku nasál moje milované Free. Radši nedomýšlet. Přistál jsem a asi půl hoďky se kochal okolní přírodou, abych se trochu vzpamatoval. Ale jinak jsem si parádně polítal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod Mip » pát zář 04, 2015 10:36 am

Tak přesně tohle se mi stalo taky někdy v červnu- lítám,lítám,kroužím,kroužím a najednou....nic,nereaguje.
Taky jsem vypnul a zapnul vysílač a naskočilo to. Nevím proč se to stalo,záhada.
Mip
Čumil

Uživatelé Informace
Věk: 64

Předchozí

Zpět na Pokec