Zalet Wegus RS

Pokec o rc paraglidingu

Zalet Wegus RS

Příspěvekod johnf » stř črc 08, 2015 11:59 am

Honzajs na stranke RC para sky mate Doporučené zatížení:
2,7 - 3,2 kg tych 2.7 je to minimalna vaha alebo može byť aj nižšia :?
johnf
Čumil

Uživatelé Informace

Re: Zalet Wegus RS

Příspěvekod RCparaSKY » stř črc 08, 2015 4:07 pm

Ahoj samozřejmě může být nižší pokud vůbec nefouka ale rádci bych tam dal tu 2,7kg je to i kvůli letovym vlastnostem když bude nižší vrchlík nebude dobře reagovat na řízení a bude se houpat ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 34

Re: Zalet Wegus RS - Red Bull

Příspěvekod PetrB » pát srp 12, 2016 12:04 pm

čau Honzáku,
Tak jsme včera rozlítávali toho Weguse RS v barvách RedBull. Ze začátku to vypadalo docela na větrný podvečer ale postupem času se vítr utišil. Luboš to má fakt vymazlený a nechtělo se mi s tím jeho poletovadlem moc mlátit. Nastavený to sice bylo ale má tam na ruce (zatáčení) docela malý výchylky. Prostě to nechtělo zatočit bez přibrždění. Zato na brzdách měl krásně zataženo až pod prdel. Taky to nejednou hezky upadlo, při letu a jednou při startu. Nevím jestli se mu to na tý DC16-ce povede změnit aby měl na zatáčení udělat výchylky až pod zadek a na brzdy o trochu méně. Nechal jsem ho vylítat jednu baterku na mojem Wegoušovi, aby si osahal řízení a věděl jak by to asi mělo poslouchat.
Když už to vypadalo, že by ten jeho Red Bull mohlo letět, vzal si Luboš svoje rádio a já mu to pohodově odstartoval. Jenomže ouha, má to docela hodně přemotorovaný a jak to bylo lehce nabržděný tak to poslal jednou skoro do svého auta a podruhý naštěstí do vysokýho rákosu, že to ani nepropadlo na zem. No a jelikož se docela rychle stmívalo tak jsem mu jenom předvedl kolik stačí plynu na normální let. Myslím že až si pohraje s výchylkama tak to bude chodit jak víno. Zatím to bylo přibržděný a s větším plynem to hrozilo sesypáním po zádech. Když jsem zase odbrzdil tak to nechtělo moc zatáčet z důvodu menších výchylek. Teď bude tejden na dovolený a až přijede tak si dáme zase u nás rande a už to snad konečně dáme dohromady. Moc jsem mu to neomlátil, neboj :lol:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Zpět na Pokec