Single skin, double skin , hybrid - pro a proti

Pokec o rc paraglidingu

Single skin, double skin , hybrid - pro a proti

Příspěvekod dub » pát kvě 27, 2016 7:34 am

Založil jsem toto téma, aby jsme si neplevelili jiná témata , která s tím moc nesouvisí. Tímto prosím admina, zda by sem nemohl přesunout poslední příspěvky z tématu - Jak ochránit serva a páky před stržením při pádu a potom tento příspěvek smazat dík.
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Single skin, double skin , hybrid - pro a proti

Příspěvekod RCparaSKY » pát kvě 27, 2016 11:18 pm

No tak nikdo se k tomu nema tak asi zacnu tuhle diskuzi:)
Single skin— no ma jednu velkou vyhodu a to ze je hodne odolnej proti zborceni a kdyz uz se to stane tak se rychle regeneruje.Jeste jedno plus bych dal v jednoduchosti startu. Jinak rychlost vrchliku je skoro nulova a i klouzavost je hodne spatna.O vzhledu ani radci nemluvim:)Doba je takova ze se single skiny ted hodne prodavaj jelikoz pro novacka kterej se nikdy s rc paraglidingem nesetkal je to dobra volba jelikoz si ten vrchlik necha hodne libit a taky hodne odpusti prvnich chyb v rizeni.
Hybrid—je ted novinka dalo by se rict ze je to vylepsenej single skin takze bych rekl ze letove vlastnosti budou podobne jen je zlepsena klouzavost i rychlost.Cena vrchliku je ted hodne vysoko jelikoz je to novinka v rc paraglidingu.
double skin—no tak to je klasika rozhodne ma lepsi klouzavost a rychlost nez hybr. a single. Vzhled je jako u velkych pg, nevyhoda je v tom ze tento vrchlik se musi stale ridit je totiz nachylnejsi na zborceni a ne vzdy se podari to rozchodit.Pilot musi reagovat na predstreli padaku aktivni pilotazi. Je to vlastne maketa velkeho pg:)

Nebudu zde nekomu vnucovat jakej padak si ma koupit nebo jakej je lepsi.kazdej si zvykne na neco jineho.:) Ja za sebe muzu rict ze kdyz chodim litat s wegusem nebo ted s infinity tak jsem spokojenej a po pravde uz se me hodne dlouho nestalo ze by se me vrchlik vyskladal kdyz litam normalne a nedelam blbosti. chodim litat bud rano nebo na vecer.V dnesni dobe muzu rict ze mam nalitano neco kolem sto hodin s rc vrchliky a taky jsem si s i hodne uzil.Myslim ze muzu o padacich a jejich vyvoji i mozna napsat knihu:) Kdyz mohu tak poradim myslim ze i Jirka muze potvrdit kdyz behal nejedno odpoledne na Rane s vrchlikem nad hlavou.Nekdy se i potkam s lidmi ktery me reknou ze nase vrchliky nelitaj a ze jsou k nicemu ale tak uz to proste bejva.Jen je skoda ze to slycham od lidi kteri litaj jen se singlem, a nebo ze Wegus Rs nestartuje ze zeme protoze nema diagonalni zebra.:-\ Diagonalni zebra se u vrchliku pouzivaji kvuli uspore snur:). Timto nechci nikoho urazit ale kdyz uz se snazim neco napsat tak aspon vim co pisu.:-\No nejak sem se zas rozepsal:)

Jen jeste bych napsal ze nikomu nase vrchliky nevnucuji a nikdy bych to ani nedelal.Je to nas konicek kterej me proste bavi a rad delam radost i ostatnim pilotum.
Honza
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod dub » sob kvě 28, 2016 11:33 am

Dík za ušetřenou práci ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » ned kvě 29, 2016 6:55 pm

Hezky jsi to Honzo napsal.
Tak za mě - jelikož lítám jenom s Wegusem, nemohu si na nic stěžovat. Start ze země neprovozuju a z ruky jde krásně. Lítá i v termice a to že se mi občas zboří, není vada vrchlíku ale pilota. Je to jako na velkým PG. Když se lítá v bordelu tak to občas klapne a někdy až tak že to holt nejde rozhejbat. Za večerního klidu je to pohoda bez stresu a na to moje občasný prolítnutí to bohatě postačuje.
Asi tak.

LETU ZDAR všem a čus na Rané.
Petr
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod fronkick » pon led 30, 2017 10:10 pm

Zdravím RC. padáčkáře. měl bych na vás takovou prozbyčku jestli by jste mě neporadili nějaký menší single skin křídlo. Tady na foru se objevilo FREE od HACKRA a POWER 1.1 od OPALE to je to co hledám, jen mne zajímá jestli znáte ještě jiný křídla této velikosti.
Single skin chci v poctatě kvůli jednoduším startům, vlastnil jsem před časem Spiral 1.2 od Opale a starty mě teda vůbec nešly. Co jsem to vlastni tak mě to letělo jednou a byla to skutečně nádhera ale na ty starty jsem vážně šikovnej nebyl. Tědka lítám Oxy 0.5 to jsem já https://www.youtube.com/watch?v=OQHdKYS5_qY&t=132s
a jsem s tím spokojenej ale chtěl bych aspoň okousek něco většího. Děkuji za případné názory.
fronkick
Nováček

Uživatelé Informace
Věk: 45

Příspěvekod Ladys » pon led 30, 2017 10:55 pm

Ahoj kolego padáčkáři,
jestli chceš o level výše, tak bych ti doporučil nového Weguse RS, který má nové nastavení a má úžasný starty.
Taky jsem si ho pořídil, a vůbec toho nelituji :D :D :D :D
Letu zdar kolego
https://www.youtube.com/watch?v=TkxKqnIfw5o&t=210s
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

Příspěvekod dub » úte led 31, 2017 7:52 am

Ahoj Patriku, to co napsal Ladys je pravda, ale chtěl jsi singl skin, tak tam Ti s klidným svědomím můžu doporučit Power 1,1 od Opale. Ne proto, že ho mám , ale proto , že je prostě super. Ve srovnání s Free, kterého jsem rovněž měl je Power rychlejší a co se týče kvality zpracování je také o level výš. Dal jsem s ním zatím asi 5 letů a jsem max. spokojen. Před jeho koupí jsem zhlédnul desítky videí než jsem zjistil, že je singl skin, který musím mít. Navíc singl v začátcích odpustí i hrubší pilotní chyby. Časem zjistíš jestli Tě to baví a když Tě to chytne, tak si stejně nějaký double skin pořídíš :)
Co se týká vrchlíků Free tak Free a Free V2 skoro stejný letový projev, ale jiný vzhled. Možná by od Hackera připadal v úvahu ještě Cool, který je o trochu větší než Free. Flair už je dost velký.
Video pěkné Oxy 0,5 je spíš do haly a nebo do klidu a skoro bezvětří. Krosna z Oxy 0,5 co je na videu je na Power a Free malá a lehká.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod fronkick » úte led 31, 2017 7:43 pm

-Ladys-

Děkuju za radu. Wegus RS vypadá a lítá perfektně ale já bych přeci jenom něco menšího kolem cca 250cm.
fronkick
Nováček

Uživatelé Informace

Příspěvekod cobra777 » stř úno 01, 2017 11:22 am

tato kategorie modelařiny má tu výhodu,,že vrchlík,,ať už 2,5m nebo např. Wegus 3,2m zabírají v autě úplně stejné místo :lol: ..klidně bych šel do Weguse jak ti radí Ladys ..mam jej také a co se týká startu a letového projevu,,,bomba :) a hlavně,,můj názor,,vypadá to ve vzduchu realisticky. ..ale nic proti singl vrchlikum,,mají zas své výhody :)
cobra777
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » stř úno 01, 2017 12:01 pm

cobra777 píše:tato kategorie modelařiny má tu výhodu,,že vrchlík,,ať už 2,5m nebo např. Wegus 3,2m zabírají v autě úplně stejné místo :lol: ..klidně bych šel do Weguse jak ti radí Ladys ..mam jej také a co se týká startu a letového projevu,,,bomba :) a hlavně,,můj názor,,vypadá to ve vzduchu realisticky. ..ale nic proti singl vrchlikum,,mají zas své výhody :)

Ahoj, tak to máme stejný názor, :) taky nemám nic proti Singlu, pokud budu chtít blbnout tak OK.
Dvou potahy prostě jsou in.
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

Další

Zpět na Pokec