Fox 1,5

Pokec o rc paraglidingu

Fox 1,5

Příspěvekod dub » pon dub 11, 2016 7:30 pm

Tak jsem si tedy toho Foxe 1,5 objednal, cena se mi zdá velice slušná :)
http://www.paramodels.cz/E-SHOP.html
Zbyla mi krosna po Heru, tak najde využití ;)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Re: Fox 1,5

Příspěvekod PetrB » úte dub 12, 2016 5:51 am

Tak na toho jsem já osobně dost zvědavej. Ta sleva je fakt bezkonkurenční. Až to poletí, dej vědět. čau já
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » úte dub 12, 2016 6:45 am

Čau Petře
Pořád jsem měl zálusk na hybridy od Hackera, ale ta cena je fakt šílená, tak jsem neodolal pokušení a vzal toho Foxe. Když to bude lítat jako na videich co má Opale , tak budu spokojený. Vzal jsem to i s tím batohem a panákem, aby mě to donutilo trochu u toho lítání přemýšlet když to bude jen na svahu :D :D :D :D . Objevil jsem doma starého Ataka od Futaby je to 2 kanál. Připojím k tomu paramixer a je to .Samozřejmě bude následovat i pokus s motorovou krosnou , která je v současné době pod Free. Ten lopas by to mohlo dát :lol: :lol: :lol:
Favo kára jde v dubnu na skartaci :cry: a dnes jdu z vozejkem za auto na technickou. Nechali jsme udělat na Citróna tažný, abychom všechny ty krámy na Ranou pobrali :D
Jo úplně vidím toho Foxe na Jeviněvsi ;)
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » stř dub 13, 2016 10:11 pm

Gratulacr Jirko jsem zvedav jak to bude chodit.:-P Koukam ze doba normalnich kridel jde do haje :-\ a vsichni si budou kupovat seredne hybridy a singly:D
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod dub » čtv dub 14, 2016 6:13 am

Jo jo je to tak, na setkání v německém Moosbergu snad nebyl ani jediný double skin. Alespoň podle fotek co jsem zatím viděl. Ty hybridy na první pohled moc hezký nejsou, ale asi fakt lítaj dobře. Když uvedli cenu Nyose v eshopu u Friedela:
http://www.modellbau-friedel.com/060-67004700.htm
a ten je levnější než e-shop Hacker, tak jsem neváhal a vzal toho Foxe. Snad příští rok ty hybridy půjsou dolu a tím pádem budou dostupnější.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon dub 18, 2016 12:04 pm

Už je doma před chvilkou přišel je to krása.
Pilota se sedačkou jsem vrátil, měl jsem jinou představu.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon kvě 02, 2016 9:43 am

V neděli na 1. máje šel Fox poprvé do luftu. Podmínky k záletu nebyly zrovna ideální . Musím se přiznat, že jsem si myslel, že zálet proběhne rychleji. No hold návody jsou od tohoho, aby se četli. Co mě mile překvapilo je rychlost křídla. Zatím jsem si ji pořádně nemohl vychutnat. Že Fox bude rychlý jsem tušil, ale že takhle :lol: :lol: :lol: Na Weguse mi stačilo na krosně půl plynu aby to letělo a stoupalo. Fox chce 3/4 plynu a je to na hraně. Uvidíme, jak se při dalších pokusech "hadrový" stíhač bude projevovat. Více jsem napsal zde :
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=960
Do čtvrtka počasí nic moc , tak budou pokračovat práce na vozíku za auto a snad začnu s krosnou pod Foxe :D
Favo kára odešla do věčných lovišť a to jak fyzicky , tak i papírově. Proto furt mluvím o vozíku za auto.
To je tak, když se chce ženská ve stanu přikrejvat peřinou :lol: :lol: :lol: :lol:
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pát kvě 06, 2016 8:31 am

Včera se udělalo krásně, tak jsem se rozhodl, že důkladněji zalítnu nového Foxe 1,5 od firmy Opale.
Počasí bylo přímo ukázkové, teplota 20 st, vítr kolem 3m/s, foukalo přímo na mírný svah, tak co si víc přát. Baterky byly z domova nabité. Příchod na plac rozbalení vrchlíku, zapnout a nasadit kameru . Přezkoušení serv , motor , lup a Fox už si to pelášil vzduchem. Nááádhera :D :D :D :D :D . Fox byl ve vzduchu sotva minutu a už jsem věděl, že je to super stroj a budeme dobrými kamarády. Start proběhl absolutně bezproblémů. Jediné na co si musím zvyknout, je dávat při startu více plynu. S krosnou co mám pod Weguse je zapotřebí tak 3/4.
Fox rozhodně není pro úplné začátečníky, ale po získání základních návyků při létání třeba s nějakým singlskinem by to mohlo jít. Rychlost Foxe je asi 3x vyšší než u Free.
Video bude :lol: natočil jsem asi 30 min. a tak to musím dát trochu dohromady.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pát kvě 13, 2016 6:14 am

Včera jsem čekal na déšť, který stejně nepřišel a tak jsem narychlo sestříhal video mého prvního letu s Foxem. Pod vrchlík jsem pověsil krosnu od Weguse. Váha krosny kolem 2,3 kg.
https://www.youtube.com/watch?v=hZ6MCGxeQMY
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » úte kvě 24, 2016 7:42 am

čau Jirko,
Včera proběhlo otloukání Foxíka co si pořídil Ladys. Nový člen zde. Nebylo sice super ideální bezvětří ale občas fouklo tak do 3m/s. No, k věci. Váha tříkolky prý okolo 3,5kg. První start - špatný odhoz=rána a kotrmelce, další start už lepší, jenom potřeba pořádně přidat při startu mě děsí. To už letělo sice dál ale po 50m jsem to už nedával a bum do obilí. Na poslední start jsem povolil áčka ale nemohu posoudit jestli to bylo nebo nebylo lepší. Konečná bilance - obě páky na servech roztrhaný a tudíž konec záletu. Neměl jsem z toho moc dobrý pocit, jelikož reakce byly dost opožděný. Při zatočení nic, nic, nic a najednou lup do zatáčky s nepříjemným zhoupnutím. Jelikož to není Wegus, nedokážu říct jaké jsou již postačující výchylky na rukou. Tady bylo zkrácení řidičky tak o 5cm. Takže Jíro, dej nám prosím pár rad ohledně nastavení a velikosti výchylek. Díky

PS: jooo ty zálety, to je někdy holt masakr :roll:
P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Další

Zpět na Pokec