Ahoj všichni

Pokec o rc paraglidingu

Ahoj všichni

Příspěvekod Rampapilot » pon zář 04, 2017 7:50 pm

Ahoj, jmenuji se Milan a rád bych posílil vaše řady "hadroletců". Jsem ten, co přijel na setkání do Zlončic na krátkou čumendu (a zrovna foukalo...).
Vrátil jsem se k modelařině po dlouhé pauze a vyzkoušel všechny možné poletovadla ale jak se říká - dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Potřeboval jsem nějaký nový impuls a tak jsem nakonec koupil komplet Weguse od Čejpů. Po začátečnických peripetiích jsem to snad jakž takž zvládl :) : https://www.youtube.com/watch?v=n7lIT1Sro8k&t=43s
Docela jsem do toho zblbnul a tak lítám jak je to jen možné, klasické letadla jsem už všechny prodal a na jaro bych to viděl na další vrchlík a třeba lehačku. Jinak to tady na Olomoucku nikdo nelítá, aspoň zatím nikoho poblíž neznám, tak se pachtím v těch začátcích zatím sám. Tož tak :D .....
Rampapilot
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace
Věk: 58

Re: Ahoj všichni

Příspěvekod dub » pon zář 04, 2017 9:15 pm

Tak tedy Milane vítej mezi námi. :D :D :D A to pachtění má taky něco do sebe. Člověk se naučí mnohem víc, protože zkrátka musí. I když to někdy vyjde dráž :)
Naposledy upravil dub dne úte zář 05, 2017 1:31 pm, celkově upraveno 1
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod Ladys » úte zář 05, 2017 12:32 pm

Ahoj Milane, taky tě vítám do naší komunity :D :D :D
U nás ve Zlončicích se to taky pěkně rozrůstá,přibily další dva příznivci, a jak to vypadá tak přibudou ještě další dva kteří ještě váhají.
S kamarádem Petrem jsme je pěkně nalákaly.
Podle posledního sečtení je nás zatím 8 ve Zlončicích.
Doufám že příští rok se zúčastníš na naší akce ve Zlončicích. ;) ;)
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 56

Příspěvekod RCparaSKY » úte zář 05, 2017 4:41 pm

Ahoj Milane
Jsem rád že podle videa ti to jde čím dál líp! ;) Ty starty ještě dopiluješ a bude to super!Je pravda že do Zlončic to maš daleko ale určitě tě tam všichni rádi uvidíme.No a každopadně si už teď do kalendaře zapiš Ranou 2018 ktera asi zas bude první týden v srpnu!

Hodně zdaru ve vzduchu a ať to lítá! :) :) :)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod PetrB » úte zář 05, 2017 7:57 pm

Ahoj Milane,
Vítám tě mezi ty postižence rc-paraglidingem. Uvidíš časem, třeba se někdo z kolegů modelářů přidá, třeba né. Ale budeš určitě první tam u vás, když to tam zatím nikdo neprovozuje. Je to krásná vybíječka baterek, obvzlášť takhle v podvečerním klidu, jako třeba dnes. Jediná překážka při dnešním polítání, byl nedostatek světla po 20 hodině. Jinak jsme se tam proháněli už tři a ten náš nováček dělá den za dnem dost výrazné pokroky. Když si já vzpomenu na moje začátky, no strašný. Taky jsem byl samotář. Tak držím palce a přeju, aby ti to nadšení a chuť vydrželo.
LETU ZDAR
Petr

Zkouknul jsem i video a musím uznat, že na začátečníka "DOBRÝ". Jenom malá poznámka k těm startům. Zkus startovat s více položenou krosnou, aby se popruhy neopíraly o koš krosny a uvidíš sám. Na tom videu je to jako z učebnice, ze začátku se vrchlíku od země moc nechce a jakmile se popruhy uvolní, vrchlík hupne nahoru.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » stř zář 06, 2017 6:25 am

Petře díík, že jsi to napsal za mě :D
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod Rampapilot » stř zář 06, 2017 7:53 pm

Díky všem za povzbuzení :D . Co se týče startů, asi ten problém trefil PetrB. Já jsem začal pro jistotu na svahu, tam šlo všechno v podstatě samo, naopak jsme na vrchlík museli házet deku aby vůbec lehnul na zem. Na rovině jsem měl představu, že vrchlík natáhnu, pošlu do luftu a přehmátnu na plyn (pravá ruka). To samozřejmě nešlo a tak jsem začal zkoušet starty s polovičním plynem. Jak Petr napsal, vždycky byly popruhy opřené o koš a navíc jsem krosnu zvedal více či méně nakřivo, pak se mi vrchlík svezl do boku.
Takže ještě jednou dík za upozornění, budu trénovat starty v nové pozici, blbě se mi ovšem ta těžká věc drží a tak asi přidělám nějaký lepší úchyt - něco jako spodek sedačky s opěrkou pro prsty.
Rampapilot
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace
Věk: 58

Příspěvekod PetrB » čtv zář 07, 2017 6:48 am

Ahoj,
Všechno je věcí cviku a zvyku. Mě zase víc vyhovuje startování pozadu. Líp se mi při tom drží sedák a při startu mám přehled o vrchlíku. Prostě každému vyhovuje něco jiného.
Jak praví jeden kamarád -modelář "neřeš to a lítej"
P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Zpět na Pokec