Příběhy z lítání

Pokec o rc paraglidingu

Příběhy z lítání

Příspěvekod RCparaSKY » ned črc 04, 2010 6:51 pm

Zde mužete dávat vaše příběhy z lítání Doufam že sem jarda dá tu dnešní :D :D :D :D Když plaší lidí pádem do obilí :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Re: Příběhy z lítání

Příspěvekod Jarda » ned črc 04, 2010 9:40 pm

No můj příběh je docela úsměvnej a nevím jestli mám v okolí Vamberka ještě vůbec chodit lítat s rc padákem. Už dvakrát se mi stalo že si model pg někdo spletl se skutečným, ale vždy to bylo v pohodě ale dnes jsem málem platil vrtulník.Asi po půlhodině lítaní ve 300m mě to už přestávalo bavit a tak jsem vy klesával spirálou na přistání když vtom přišel prudkej poryv větru po kterým následoval totální kolaps křídla kterej jsem už nedal dohromady a model se zřítil asi ze 100m ve spirále do pole.K mé smůle to bylo pole olejky pěkně narostlé skoro 160cm takže mě čekalo dost nepříjemné hledání.Ještě že se mnou byla manželka pohlídala vysílačku a ostatní věci a já vyrazil za padákem.Když jsem se asi za slabou hodinu šťastně vrátil s neporušenou trojkolou a křídlem vyprávěla mi co se dělo po mém odchodu.Přiřítilo se prý auto z něj vyskočily dva chlapy s vytřeštěnejma očima a prej paní, viděla jste to, tady někde do toho pole se zřítil motorovej padák ,šel úplně ve spirále a pilot bude určitě těžce zraněnej nebo mrtvej.A se slovy musíme volat záchranku a vrtulník začali vyskakovat nad olejku jestli ho někde neuvidí.Žena na ně chvíli koukala a nevěděla jestli se má rychle stratit a nebo jim vysvětlit co vlastně viděly.Když jim řekla o co šlo nechteli tomu věřit ale pak prý skočily do auta a rychle zmizely.Takže si všichni dávejte pozor a než půjdete lítat všude rozhlašte že jdete pouštět model mpg. :D :D :D :D :D :D :D
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod MC Kvak » sob črc 28, 2012 9:55 pm

No tak tomu se vůbec nedivím.Já už konečne taky díky opravdovýmu paraglidistovi lítám,pomohl radami se seřízením a teorií řízení. Běhal po palouku jak střelenej a názorně a dost razantně mi vše vtloukal do vambeřice. Asi to pomohlo. Počasí jak malovaný, hezkej podvečír, vystoupal jsem asi na 150m a pomalu testoval a dělal vše, co mi kolega říkal. Upozorňuji, že kolem mě furt poletoval a mrskal rukama,jako kdyby v tom vozíku seděl sám. No na tom nebíčku je to fakt nářez. Tak, a tejdě to hlavní. Na začátku jsme tam byli ve čtyřech a na druhou baterku už v devíti. Tech pět člobrdů se přišlo podívat na toho magora, co prej lítá nad Černošicema motorovým paraglidem a akorát dvoum došlo, že je to model. Jeden taky lítá na velkým, ten to poznal hned, pořádně si ten výtvor prohlíd a konstatoval, že je to perfektně ušitý - pochvala pro Honzajse a jeho team. No a já mám takovej pocit, že až se potkám v tý vejšce s ňákým tím ultralightem, tak si pilot nadělá do gatí a nebo smíchy padne a udělá dírku do tý naší koule. Fakt je ten, že i druhej den přišli na čumendu další lidičky. Jinak pánové mám už jednu omotanou dvoumetrovou trnku, vymotával jsem asi půl hoďky a jeden suprkresh a dělal jsem téměř třetinu novýho vozíku, jednu namotanou a přetrženou šnůru a tak to taky ma byt chachá. Tak ať nám to lííííítáááá.
MC Kvak
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod MC Kvak » ned srp 12, 2012 12:41 am

Tak jsem navštívil minulý víkend Vrchlabí a měl jsem v plánu jít lítat na letiště, kde jsem strávil moje modelářské mládí. Počasí jak víno, mírně pofukovalo, od rána nám nad barákem lítaly éra a tak jsem přehodnotil moje plány. Vyrazil jsem směrem na Žalý, našel jsem posečenou louku a pokochal se výhledem na Černou horu. Lítali tam na velkejch a dost to nosilo. Sestavil jsem tu moji hračku, nasadil dvoulistou vrtuli, vše odskoušel a hurá do vzduchu. Poprvé jsem startoval sám z ruky a byl to teda adrenalín jak prase, ale povedlo se s odřenejma ušima. Vystoupal jsem asi na 100 až 150 metrů a potom klouzal do zhruba 10 metrů a tak mi to vyšlo na vosum minut motorovýho letu třikrát. Celkem to vyšlo na 24 minut a to je na začátek mojeho lítání určitě dobrý. Na druhej let jsem dal třílistou vrtuli a šel do toho znovu. Letové vlastnosti byly o dost horší, v malejch otáčkách nižší tah a po přidání plynu zase moc velkej. To se projevilo jednak neklidem vozíku, vlnil se jak had a ještě se při tom vždy rozhoupal jako kyvadlo v pendlovkách. Výsledek se projevil menší stoupavostí. Opět vosum minut motorovýho a celkem jedenáct minut letu, takže třílist je už opět v šuplíku připravená jen ke statické ukázce. Jo, je to paráda a až se mi přestanou klepat pracky, bude to ještě lepší a pokud mi to vyjde, tak vyrazím za klukama na Ranou. Letu zdar.
MC Kvak
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod MC Kvak » stř říj 10, 2012 11:45 am

Tak, tady mám ukázku, jak těžkej je život modeláře. chtěl jsem jenom vědít, jak váha ovlivní letové vlastnosti křídla. Já vím, Honzajs s kolegama už toho napsal dost, ale co nezkusím, tomu nevěřím a tak jsem šel nahoru s váhou pouhý dvě kila a je to fakt noc málo.Co se stalo? Při letu proti vánku jsem přidal moc plynu, tříkolka vystřelila jak splašená , předeběhla vrchlík a než jsem zareagoval, padák udělal souvrat - na soutěži za 100bodů. Zkrátka, todle umět dát pokaždý, jsem Frajer. Jenže vrchlík jsem srovnal hned, ale tříkolka si pokračovala v rotaci kolem svislé osy a hezky motala šňůry do jednoho velkýho lana. Při asi desátý otočce jsem vzdal všechny pokusy o nějaké to řízení a poddal jsem se osudu, to vše asi ve sto metrech.Kdo lítal upoutance ví, že víc jak tři otočky na řídících lankách jsou o hubu a platí to i prořiditelné draky. Vrchlík funguval špicově, model pomalu padal k matičce zemi a nechl se unášet samozřejmě na nejhorší místo v okolí. Majitelé usedlosti jsou pracovně v Africe a tak jsem ještě musel na starý kolena hledat někoho, kdo se jim stará aspoň o zahradu, nakonec to zabralo zhruba dvě hoďky a já spokojeně odcházel k domovu.Jo eště že to sou borovice a hned na druhý pokus model hezky sklouznul po jehličí. A pak to prej máme jednoduchý. Blbost.
Přílohy
MC Kvak
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » úte čer 11, 2013 7:56 am

V sobotu jsem byl otestovat novou vrtuli a svém oblíbeném plácku. Problém je v tom, že místo se nachází nedaleko vyhledávaného místa na procházky litoměřičáků. Přišel jsem na místo připnul padák vše zkontroloval a už kousek vedle mě na mezi seděl pán s malým děckem nic neříkal jsem se díval. Netrvalo ani minutu a už tam čekal cyklista na kole. S úsměvem jsem ji vysvětlil, že to moc neumím a ať si radši poodejdou. Start proběhl v pohodě a já se kochal klidným letem. To trvalo asi tak tři minuty, než se z nedalekého kopce přihrnula banda malých cikánů myslím, že jich mohlo být asi deset. Dle mého byly z nedalekého děcáku. A už to začalo pane kolik to stálo, pane kdy to spadne, pane unese mě to, pane leťe až do nebe. No prostě byly dotěrný jak mouchy. Pořád jsem je okřikoval aby šli za mě. Byli bez dozoru. No prostě běs, ještě že jsem sebou neměl žádné nářadí co jsem si odložil na zem. Co se objevili, tak jsem asi za 2 min přistál. Sbalil Weguse a šel znechuceně domů :oops: :x . I to se může stát. Dobil jsem baterku a za 3/4 hoďky znova odstartoval. Před startem jsem se pořádně rozhlédl do všech stran :D :D :D :D :D :D co kdyby a odstartoval. Nádhera podvečerní lítání super. Mohl jsem si ho vychutnat naplno, protože se kolem mě nestmívalo :D :D :D .
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Příspěvekod PetrB » pát čer 14, 2013 5:58 am

Koukám že mi tady uteklo pár zajímavých příspěvků.
Tak tedy pane MC Kvaku, ty musíš fakt na tu Ranou přijet. Tohle se nezažije každý den. Ta borovička musel být slušný zážitek :lol: Hlavní je že to nikomu nepadlo na hlavu a nebo neprošlo střechou domu. Taky už vím že když trochu pofukuje, není dobré startovat blízko auta. Sice jsem ho netrefil ale málem to vyšlo :oops:

No a vám pane DUB vůbec tu bandu černoušků nezávidím. V mém případě bych si domů zpět odnesl asi jen TX a padák. Protože to ostatní co mívám okolo sebe po zemi už by tam asi nebylo.

Tak ať se daří a LETU ZDAR.

P.
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod kotas » pát čer 14, 2013 10:02 am

také mám jeden
od vánoc jsem hrdým vlastníkem weguse .zima je dlouhá, tak už jsem to nevydržel a jak to jenom šlo tak šel wegus do vzduchu .polétání v bezvětří už mi docela šlo,tak proč nevyzkoušet nějaký ten větřík?
nebyl čas,tak na místo letiště honem honem za obec mám to asi 300 metrů.je tam takové údolíčko .start v pohodě,ale jak wegus vyletěl kousek víš tak začala mela.nárazový vítr o síle jako hrom padák začal lítat ze strany na stranu.nemohl jsem ho uřídit a vítr ho unášel až k obci,kde bylo vedení vysokého napětí.samozřejmě z érama létame na druhou stranu od obce. dráty jsem úspěšně zasáhl.naštěstí tak dobře,že padák se přes ně jenom přeložil.do hodiny začal padat těžký mokrý sníh a padák se ním plnil.rostla váha a dráty se prohýbaly pod váhou panáka a sněhu.sundaly ho až na druhý den pracovníci čezu a stálo mě to naštěstí jen dva litry slivovice.protože byl jen přeložený přes dráty,tak ho shodily tyčí.padák v pořádku, ale panák musel na operaci.pripojím se k vám,že nejhorší na tom byly ty lidi,už totiž chtěly volat hasiče,že na drátech visí nejaký parašutista aby ho přijely odřezat nebo tam zmrzne
letu zdar
padák2.jpg
padák2.jpg (80.88 KiB) Zobrazeno 5722 krát
padák1.jpg
padák1.jpg (75.08 KiB) Zobrazeno 5722 krát
padák.jpg
padák.jpg (74.34 KiB) Zobrazeno 5722 krát
Naposledy upravil kotas dne úte srp 13, 2013 7:32 pm, celkově upraveno 1
kotas
Nováček

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » pát čer 14, 2013 4:35 pm

Tak jsem pročítal nové příběhy z lítaní a musím přiznat že už jsem taky propadl dráty na vysokém napětí o nejvyšší jsem si škrtnul a ostatníma propadl až na zem naštěstí uplně v pořádku do husté kukuřice a ten dolík do dveří na autě už jsem taky úspěšně vyrobil.
Tak Vám všem přeji ad to vždy dobře dopadne a s minimální škodou

Jarda :P :P ;)
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod RCparaSKY » sob čer 15, 2013 1:05 pm

No musím říct že ty vaše příběhy sou fakt mazec!!! :D :D :D :D :D :D Jeden taky přidám kterej se mi stal ještě v začátcích když sem byl na svahu zalítavat Mercura.
Krásnej den,od SV foukal lehký vánek, balím vše a jedu do Sopotnice na kopec, je to sjezdovka s převíšením 80m.
První pokusy zkouším ze spodní části kopce vše vypadá nadějně tak jdu výš.Vítr chvílema utichá a chodí jen termické bubliny tak sedím a čekám až to příjde,po předchozích pokusech a dlouhém čekání vypínám přijímačové baterky a kochám se pohledem na dva kaňoury (Káňata)jak točí před kopcem krásnej stoupák najednou se zdvíhne vítr a pro mě to je znamení že stoupák dorazil konečně ke mě. V rychlosti a panice že teď to bude ono beru panáka nafukuju padák a posílám ho do vzduchu........... :o :o :o :o jen co sem ho pustil tak mi proběhlo hlavou (TY VOLE BATERKY)!!!!!!!!!!!!!!!Ten výraz co jsem měl na tváři musel být fakt něco :D :D :D .Padák co nastoupal do asi 15 m začal mírně zatáčet v pravo a míříl si to pěkně do lesa na 20 m smrky a borovice!Po chvilce rána praskání a muj padáček propadává skrz stromy a zůstane vyset na asi 8m suchém smrku.Celou cestu k němu si nadávám co to jsem za čů..... a deb..... že si nezkontroluju zapnutí baterek.Asi po 10 minutovém obcházení pod stromem přemýšlením jak na to......lezu na strom... do výšky asi 3m a pomocí klacku shazuji padák který přepadne na asi 4m smrček který musím zlomit. Hurá asi po hodině snažení mam padáček dole vše balím a jdu se podívat na louku a sečíst škody.
Padák:Vytržený 4 poutka,2 šňůry přervany, sedačka špinavá od smůly.
Já:Poškrábany obě ruce,nohy popálený od kopřiv a poškrábany od trní, a jeden štípanec od včely!!! :D :D :D :D :D :D
Vše balím a odjíždím dom...
Co z toho plyne? Vždy si vše pořádně překontrolovat a nezmatkovat!!!!! :D :D :D :D :D :D :D ;) ;) ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Další

Zpět na Pokec