Příběhy z lítání

Pokec o rc paraglidingu

Re: Příběhy z lítání

Příspěvekod sym » sob čer 15, 2013 2:08 pm

O tom vse poradne prekontrolovat mi povidej. Vcera jsem se dostal s padakem ven az po osme vecer. Prvni let nadhera. Pristanu a specham abych dal i druhy let nez se setmi. Samozrejme ja kreten zapojil pohonne baterky obracene plus na minus. Nejhorsi je, ze mi prestal reagovat i prijimac. Nasrane jsem odjel domu a jeste jsem se na to ani nepodival. A to jsem si uz tolikrat rikal, ze ty kabely musim predelat, aby se mi tohle nestalo. Proste tak dlouho se chodi se dzbanem pro vodu,.....
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod PetrB » ned čer 16, 2013 1:17 am

Jak jako obráceně? :? Copat ty tam nemáš samici a samce?

No a já mám taky zkušenost, když neumím vybrat spirálu tak to nemám zkoušet. Bude mě to stát novou hříde do motoru :cry:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod sym » ned čer 16, 2013 8:34 am

U reglu ano,ale baterky mam z auta tzv. Hardcase a tam se strkaj jen dva bananky. No a zapojil jsem prvni regulator a pak jsem to strkal do baterky. :(. Uz jsem to dal do kupy. Nastesti to odnesl jen regulator. Jeste, ze mam doma jeste jeden. Hlasim pripraven k letu :D
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » ned čer 16, 2013 11:00 am

Petře, nedalo mi to a ještě před obědem jsem šel zkusit tu spirálu a jde to ;)

http://www.youtube.com/watch?v=SFiMN-Kh ... e=youtu.be
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod PetrB » ned čer 16, 2013 6:36 pm

sym píše:U reglu ano,ale baterky mam z auta tzv. Hardcase a tam se strkaj jen dva bananky. No a zapojil jsem prvni regulator a pak jsem to strkal do baterky. :(. Uz jsem to dal do kupy. Nastesti to odnesl jen regulator. Jeste, ze mam doma jeste jeden. Hlasim pripraven k letu :D

Tak to jo, už je mito jasný. Tak si na tu baterku udělej dva krátký kabely s konektorama jak mají být a ty bych z baterky nevyndával. Jestli mi rozumíš: jeden kabel bude mít dva samce a jeden samici+samce. Když to nebudeš z tý baterky vyndávat tak to nemůžeš přehodit.
To mě se stal super karambol, naštěstí bez následků. Nabíjel jsem baterku a nabíječ mi stále řve "nízké napětí baterie" měřím to takovým tím měřáčkem co ti kontroluje napětí na každém článku jednotlivě a ukazuje to v pohodě. Nic podvybitýho nebylo a nabíječ řve dál. Volám kámošům jak je mám resuscitovat a po provolání asi desti minut mi to nedalo a koukám že já VŮL :oops: jsem dal kabely z nabíječky na regulátor a balančák na baterku. To se nestává tak často, co? Naštěstí to nic neodneslo a odpoledne jsem lítal. Jo jo, stane se :(
No a dnes jsem zplodil další baterku, tak už to nebude jenom 20 minut ;) Ani jsem si při tom nikde nekřísnul a vůně jahod se nekonala :lol:
Naposledy upravil PetrB dne ned čer 16, 2013 6:46 pm, celkově upraveno 1
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » ned čer 16, 2013 6:43 pm

Jarda píše:Petře, nedalo mi to a ještě před obědem jsem šel zkusit tu spirálu a jde to ;)

http://www.youtube.com/watch?v=SFiMN-Kh ... e=youtu.be

Ahoj Jardo,
To já vím že to jde, jen mi ten padák trochu víc předstřelil než bych čekal a než jsem stačil stáhnout abych ho přibrdil tak mi borec proskočil krajníma šňůrama a pár se mu jich omotalo okolo nohou a bylo vymalováno. Tráva na letišti má okolo asi metr ale stejně 2,5kg kolmo dolů a asi rovnou na vrtuly. Kdybych se na to vysral, tak tady nesedím, nebudu na sebe žalovat ale chystal bych se na večerní pohodové lítání. Holt už se stalo, hřídel je objednaná tak doufám že dojde brzo a né až na podzim. To raději koupím novej motor.

Letu zdar.
P.
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod sym » ned čer 16, 2013 8:14 pm

Tak dnesni litani nic moc. Jak jsem to mel cely rozebrany,tak jsem spatne seridil ridicky. Padak letel moc prebrzdenej a doprava, ze to neslo seridit trimem. Primo dabelska kombinace :D. V male vysce jsem dokoncil pristani spiralou :lol: . Vse prezilo v pohode, jen ta hridel motoru je u lehacky tak trochu ohnuta :D Holt nevyhoda predniho pohonu.Nastesti nahradni mam,tak zitra snad bude dalsi a snad uz zase pohodovy let. :) :) :)
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » ned čer 16, 2013 10:51 pm

To si nevybereš, když to dostane prdu, tak se to ohejbá a jedno jestli je motor vepředu nebo vzadu. Jen hezky trénuj, až budu ready tak zase písnu.
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon čer 17, 2013 11:36 am

Ahoj , jestli to nebude tím vederem :D :D :D :D :D . V sobotu jsem byl polítat. Kolem 14 hod. termika super let trval 25 min s toho 12 min motor :shock:. Nemám tam vario , takže nevím kolik to rvalo nahoru , ale byl to mazec. Mírný vítr nafukoval malý svah tak to bylo super. Bylo moc velký vedro, tak jsem si řekl že půjdu ještě navečer. Ouha vítr se stočil a šel bokem po svahu. Jenže vedle toho svahu je taková malá boule spíš hup. Říkám si v pohodě, deru se asi v 10m směrem k tý bouli a v tom to přišlo, prda jako prase padák se sbalil a připomínal plápolající fábor. Už se nenafouknul a celý aparát se zřítil asi do 0,5m vysokýho rostoucího obilí. Po příchodu na místo měl Jackie trochu boty od bahna :) a ochranný kruh na vrtuli se jen pootočil,jinak vše v pohodě. Na místě jsem to srovnal, ale už jsem ten den neletěl začínám před tím padákem mít repekt :D :D :D :D , přeci jen to není pevné křídlo .Turbulence a rotor jsou pěkný mrchy pozor na ně. To co proletí klasický éro tam Wegouš docela kope a dává to znát ;) .
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod MC Kvak » úte čer 18, 2013 10:06 pm

Jo pánové, vo tom to vlastně je. Pevný křídlo drží, můžeš u toho klimbat, né moc, pokuřovat, jenže tady to kopne, vajgla spolkneš. Úplně jsem u vytržení při podélném zavlnění vrchlíku, párkrát jsem si toho všimnul a pokaždý čekám nějakou lumpárnu. Jenže tohle Vegus v pohodě zvládá. Hele k tem hřídelím, v pohodě používám vrtáky, dřík má dýlku 40mm, neházej, vrták stojí cca5kč a tak je dávám du motorů zcela běžně. Jehlovým pilníkem udělám akorát drážku pro červíka, pokud je na hřídeli zápich pro ségrovku tak ho neřeším. Jsem přesvědčenej o její zbytečnosti, magnetismus je tak velkej, že celej motor drží pohromadě sám, nikdy se mi ve vzduchu nerozebral a po pádu je to jedno. Spirálu vyberu pouze při maximálně dvou otočkách, pak to nabere takovej fofr, že nestačí ani úplný brždění. Popisuji s vypnutým motorem, a asi to chce dát plnej knedlik jenže tam prozatím moje vodvaha nesahá a tak tvořím alespoň menší dírky, ale často, ňák to musí přeci jít. Takže chlapci letu zdar, a kdo na to příjde tak ať to napíše.
MC Kvak
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Pokec