Příběhy z lítání

Pokec o rc paraglidingu

Re: Příběhy z lítání

Příspěvekod PetrB » stř čer 19, 2013 6:31 am

MC Kvak:
"Hele k tem hřídelím, v pohodě používám vrtáky, dřík má dýlku 40mm, neházej, vrták stojí cca5kč a tak je dávám du motorů zcela běžně"

Hřídel přijde na 69,- tak to zase není tak drastický. Když si spočítám čas na výrobu "home" tak o tom ani potom :)
Naposledy upravil PetrB dne stř čer 19, 2013 6:37 am, celkově upraveno 1
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod PetrB » stř čer 19, 2013 6:34 am

MC Kvak:
"Spirálu vyberu pouze při maximálně dvou otočkách, pak to nabere takovej fofr, že nestačí ani úplný brždění. Popisuji s vypnutým motorem, a asi to chce dát plnej knedlik jenže tam prozatím moje vodvaha nesahá a tak tvořím alespoň menší dírky, ale často, ňák to musí přeci jít. Takže chlapci letu zdar, a kdo na to příjde tak ať to napíše".

No já jich tam natočil asi 7 ale ten předstřel mě překvapil :o Jarda sem dával video a je vidět že to jde
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod MC Kvak » pát srp 16, 2013 2:10 pm

Koukám pánové, ňáko se to práskání na sebe dostalo do nějakýho klidu a nic se nikomu nepovedlo. No tak já starej pitomec narvanej na lítání vtrhnul na letiště, musíme to posekat páč nám tam vyrost jetel. Rozbalil jsem fidlátka, všecičko připravil a chca jít do luftu, ještě kontroluju seřízení. No, jenže ten blbej jetel se mi furt motal se šňůrama a já nemoh padák pořáb nahodit, pokaždý mi mezi šňůrama zůstávalo pár palic a držel je zapletený. Pomalu mně popadal takovej nenápadnej amůček, no a pak to přišlo, já praštil tím mým vozejkem vo zem, řval u toho že se na to můžu taky vy.... a tancoval vokolo toho indiánskej tanec smrti. Když jsem vychladnul a rezignoval na tehdejší denní osud, uvědomil jsem si, že tím poskakováním jsem podupal dostatečnej prostor pro start. Pěkně jsem si všechno narafičil, zkontroloval vozejk s ferdou a že prej pudu do luftu. Omyl je pravda. Já Debil stará, místo abych připojil baterii k reglu, spojil jsem pouze plus a minus baterie pěkně na férovku. Následkem byl blesk, mé tiché kňučení a absolutní odevzdanost osudu. Lipolky používám z číny, no a díky tomu že to tam dělej děti v tý nejvyšší kvalitě došlo k odpadnutí kontaktu. Kolega jej pořádně sletoval a ona ta baterie funguje dál. Jo a potom jsem raději tejden chodil lítat éro.
MC Kvak
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Polítáni u moře

Příspěvekod PetrB » pát zář 20, 2013 5:50 pm

Dnes si užíváme poslední den dovolené a dokonce šlo i polétat na menším svahu nad mořem, bez nebezpečí vykoupání ve slaném nálevu. Italoš, mladej kluk u kterýho jsme ubytovaný, taky prohání RC auta a o tohle měl docela zájem vidět naživo. Tak ráno po snídani slovo dalo slovo a okolo poledne se jelo provětrat Wegouška.
Vítr okolo 3m/s foukal přesně na komoru a nebyl problém polítat i svahovačku. Po staru jsem očuchal terén, chvilku polítal a potom to hodil Giussepemu na krk. Docela se chlapec snažil a moc se mu to libilo. Dokonce si to zkusil i jeho syn (asi šestliletý).
No a závěr byl trochu mimo přistávací zónu. Nechápu co se stalo, protože mi opět nešlo zase z ničeho nic zatáčet na jednu stranu a padák si to pomalu stáčel po větru nad okolní pozemky zarostlé olivovníky a ještě do závětří kopce.
Po 150m byl padák nalezen a teď nechápu jak se tam dostal, pod trochu větším dubem, vedle zdi ze které trčelo několik obrovských listů kaktusu a okolo ještě olivovníky :o tohle mi hlava nebere. Tomu říkám mít z pr... kliku :lol:
Letu zdar
Foto zde: http://pb68.rajce.idnes.cz/RC_paragliding_Italie_-_Zambrone_Cariati/#
a zde pidi-video :)
http://www.youtube.com/watch?v=oBhB0SDXnpY
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » stř zář 25, 2013 6:19 pm

Moooc krásný fotky jen tak dál!!! ;) ;) ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod dub » čtv zář 26, 2013 3:35 pm

Pěkný, moc pěkný, tiše jsem si to prohlídnul a zdravě :D :D :D :D :D :D Ti Petře záviděl :D
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Příspěvekod PetrB » čtv zář 26, 2013 4:53 pm

čau,
Ani jsem neměl čas to protřídit aby těch fotek nebylo tolik. Jinak dík
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod brooklynspeedy » úte říj 22, 2013 8:47 am

Pánové už jste někdy přistávali v dešti? Každej si asi říká co jsem to za pako ...
Neděle, asi 5hodin odpoledne a takové to parádní lítací počasí. Zaptal jsem se malýho půjdeme lítat? Ozvalo se huráááá a šli jsme. Nutno řící, že malej chodí do 1.třídy a nebyli jsme lítat tak 3 měsíce. Buď nebyl čas a nebo počasí. Dojdeme na louku, koukám a za kopcem mrak. Říkám synovi:" Asi bude pršet". Ten se jen pořádně zamračil, protože čekal, že se otočíme a půjdeme domu. NO nic zkusíme to. Rozbalil jsem, start napoprvé a letíme. Dělám dvě kolečka nad našema hlavama a naberu směr zpátky nad náš domek ukázat se mámě Kroužím ESíčko odhadem nad naším domečkem a když jsem v tom nejvzdálenějším a vejvyšším místě kam lítám, tak na mě spadne kapka. Vyhrhnu jsem:"Matěji ono prší?" ... "Né to se jen zdá tatí", a kouká zalíbeně na křídlo. Otočil jsem se kouknul na mraky a myslel jsem si, že pršet nebude. Uplynulo asi tak 20 vtařin a jedna kapka .. druhá ... třetí ... blesklo mi hlavou jen do prd..e. Musím rychle dolů, ale jak když jsem nad barákama, musím se vrátit. Takže se otáčím směrem k nám, vypínám motor, naplno odbrzdit a plachtím k nám. Mezitím odpovídám na otázky. CO se děje tatí? A proč křídlo nesmí zmonkout? A proč neletí když je mokrý? A co se stane když zmokne? A proč ... a co když ... a co když ... a proč ... to už jsem byl u nás na louce ale pořád dost vysoko, dělám dvě větší spirály rovnám stále vše bez motoru ( tříkola má 3kg ) .. Kam budeš přistávat tatí?? To už docela slušně poprchávalo. Říkám jen:" Na zem". Když jsem 1,5 metru nad zemí dávám plné brzdy, tříkola se zhoupne a přistávám do vysoké trávy. UFFF Balíme a spěcháme domů. Když jsme cca 50m od baráku začně pořádnej slejvák, malej má pod mikinou rádio a běží domů, já schovávám pytel s vegusem taky pod mikinu. Doběhneme domů a než se vyslečem, tak je takovej liják, že není skoro vidět na protější barák. To byl zase vejlet
Chci lítat víííc a víííš a dááál ...
brooklynspeedy
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 37

Příspěvekod Ladys » čtv srp 18, 2016 9:12 pm

Tak dnešní den se vydařil na jedničku,s Petrem jsme si pěkně za svahovaly a navečer jsme provětraly padáky , prostě paráda. :D :D :D :D :D
Přílohy
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 56

Příspěvekod PetrB » pát srp 19, 2016 5:10 am

Pěkný, pěkný. Ještě tam chybí fotka na důkaz toho jak je tvrdá tráva na okraji plochy :lol:
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Pokec