Příběhy z lítání

Pokec o rc paraglidingu

Re: Příběhy z lítání

Příspěvekod Ladys » pát srp 19, 2016 6:41 am

PetrB píše:Pěkný, pěkný. Ještě tam chybí fotka na důkaz toho jak je tvrdá tráva na okraji plochy :lol:

Tady je Petrova sekačka.
Přílohy
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 56

Příspěvekod PetrB » pát srp 19, 2016 7:25 am

jo jo jo, stejně už potřebovala vyměnit :lol:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » pát srp 19, 2016 7:41 am

No pěkně tam chlapi řádíte :D . A jak je tam tvrdá tráva? Tak už vím :lol:
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 53

Příspěvekod PetrB » pát srp 19, 2016 10:24 am

dub píše:No pěkně tam chlapi řádíte :D . A jak je tam tvrdá tráva? Tak už vím :lol:

To je přeci vidět na tý vrtuli :lol: jak je tvrdá tráva. No holt jsem byl hodně nízko a musel prolítnout vysokou trávou na okraji plochy. A výsledek je na fotce. Chvilku to vypadalo že pojedu po břiše jak předváděl Honza na Raný ale už to nešlo urvat od země.
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » ned srp 21, 2016 11:57 am

To už trénujete na příští Ranou :D :D
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod PetrB » ned srp 21, 2016 5:32 pm

Jarda píše:To už trénujete na příští Ranou :D :D

Ahoj Jardo,
My trénujeme neustále jak to jen jde ;) Nenecháme nic náhodě. :)
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » stř srp 24, 2016 7:38 pm

Tak dneska to byl zas jednou den s velkým D. Po práci kolem 17 hod. jsem kouknul na windyty a zjistil, že je to pravé co musí foukat na plácek, aby si člověk mohl lítání řádně vychutnat a moc jsem se nemýlil. Po příjezdu na místo šel nejdříve do vzduchu Astral . Termika už nebyla a tak jezdil ve vzduchu jako po kolejích. Po 15 min. jsem přistál do ruky a byl plně spokojen.Pak přišel na řadu Fox. Větřík vál přímo do osy svahu a síla kolem 1m no prostě paráda. Po lehkém startu jsem s ním poletoval chvilku nad zemí, chvilku ve výšce kolem 100m no prostě relax jako bejk. Na baterku 3S4500mAh jsem lítal motorového letu 35 min :shock: No prostě úplně super. Po nabití nabíječka ukázala, že jsem do ní nacpal kolem 3,5 Ah. Když je klid ve vzduchu, tak je z Foxe úplně jinej padák žádné kývání no prostě pohoda.
Tak jsem to sem musel napsat, protože dneska jsem si to fakt užil. :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » stř srp 24, 2016 9:28 pm

Ahoj všem,tak to musím potvrdit, dnešek byl opravdu super. :D :D :D :D
Taky jsem si to moc užil.
Dneska jsem poprvé chytil krosnu do ruky, :D a skoušel dělat ostré zatáčky nad zemí, chybělo mi půl metru abych se dotkl padákem o zem.
Přílohy
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 56

Příspěvekod dub » čtv srp 25, 2016 7:57 am

Koukám, že se nám Ladys pěkně rozjel, jen tak dál Láďo. Nevím co pořád dělám špatně , ale při tý spirále s plným plynem mi to tak dvě otočky drží v horizontu a pak to začne jakoby vyplavávat (šroubovat se) nahoru :D :D :D . Včera by to byl hřích pilovat takový pro mě adrenalinový prvky. Radši jsem si užíval a naplno nasával pohodu a klid při lítání. Na ten včerejší den jsem čekal skoro měsíc.
Při lítání tam se mnou byly ješťe dva další modeláři. Jednomu něco málo přes 80 a tomu druhému mladšímu tipuji kolem 75. Ten ještě plnil úlohu vrhače a tomu staršímu éro házel do luftu. Odstartovali jsme zhruba stejně. Oni asi po 20 min přistáli a dívali se na Foxe , jak klidně pluje vzduchem. V tom ten mladší Milan řekl " Hele Jirko na tobě je úplně vidět, jak si to užíváš" a nelhal. No pak jsem ještě pokecali o jídle a ženskejch :lol: :lol: :lol: a kolem osmé se rozjeli domů.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob srp 27, 2016 12:45 pm

Tak , tady asi fakt nido nechodí lítat :( .
Dneska jsem změnil taktiku jelikož odpoledne hrozí tropické teploty, tak jsem se vypravil na létání ráno. Na plácku jsem byl už krátce po 8-mé hod. ranní :roll: Největší námahu mi dalo se přesvědčit a vykopat s postele :D :D :D , ale vyplatilo se to.
Vítr foukal mírný přímo na kopec, a slunce ještě tolik nepálilo.
Bylo to super celkem jsem dal asi 10 letů 5 s Atralem a 5 z Foxem. Kolem 12 hod. už byl vzduch tak rozbitej, že to klapalo bez varování a to byl signál k tomu, abych odjel domů. Dnes jsem si vyzkoušel pro mě novou taktiku hledání termiky a funguje skvěle. Předpokladem je, že máte v krosně vario. Jak to funguje?
Odstartuju a prolétávám prostor před sebou v momentě když začne vario hlásit stoupání uberu o trochu plyn a v místě začínám pomalu kroužit a nebo lítat takové protáhlé osmičky. Když vário ukazuje větší stoupání, tak stále ubírám plyn a to do té doby než to stoupá bez plynu. Byl jsem udivenej jak to krásně funguje. Jelikož vrchlík letí relativně pomalu, tak je dost času sledovat, jestli se někde nevyskytují vlašťovky a nebo nekrouží nějaký dravec. To je to správné místo kam se vydat a čekat. Samozřejmě s rozumem. Při vlétnutí do stoupáku to většinou dá vrchlík náležitě najevo :lol: :lol: . Vůbec se nebojte, že to nepoznáte :wink: Pak nastává tek krásnej pocit , když vario pípá a vy jen kroužíte . Nešel jsem však výš než 150m . Radši jsem letěl dál před sebe a tam zase výše popsanou technikou našel další stoupání.
Bylo to super dopoledne a doufám, že nebylo poslední.
Není to takový relax, jako létání v podvečer, kdy je vzduch relativně v klidu, ale něco za něco.
Teď létám pouze s dabl skinama Astralem a Foxem, jelikož na Free nemám pořádnou krosnu. S tou co jsem měl pod Wegusem je Free takové neklidné.
To co jsem psal výš platí samozřejmě i pro singl sikny. Jako velký bonus singlu vidím odbourání strachu při případném kolapsu vrchlíku a téměř 100% regeneraci. Nevýhoda je, že singly jsou pomalejší.
Tak chlapi neblbněte a puste se to toho, za chvilku je tady podzim začne fučet a co se nenalítá teď, tak zas asi na jaře :D :D :D :D
Naposledy upravil dub dne sob srp 27, 2016 8:01 pm, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Pokec