Návrh padáku POKUS v sufplanu

Návrh padáku POKUS v sufplanu

Příspěvekod dhubac » úte zář 21, 2010 4:41 pm

Dovolím si vložit padák, který jsem vytvořil v surfplanu :oops: , pro posouzení - jestli to vypadá letuschopně, jestli hodnoty, které jsem zadal dávají smysl a hlavně jestli to vyvázání by takto mohlo fungovat. Samozřejmě D řada šňůr bude samostatně na ovládání.
Předem díky za poznatky.

POKUS1.zip
(1.73 KiB) 410 krát
dhubac
Čumil

Uživatelé Informace

Re: Návrh padáku POKUS v sufplanu

Příspěvekod RCparaSKY » pon zář 27, 2010 8:50 pm

Ahoj tak konečně sem se dostal k tomu abych ti zkouknul ten tvůj pokus!!!Na pohled není špatnej ALE pár změn bych udělal a to
Na rozpětí 3,4m bych určitě udělal větší hloubku aspoň 75, nastavit křídlo víc do mínusu -2 je málo!Ten profil urcite jinej třeba PW99A.Další věc sou řidičky nedělej z řady D ale udělej samostatnou řadu a o jeden cm širší !!!
Přílohy
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace
Věk: 33

Příspěvekod dhubac » úte zář 28, 2010 6:04 pm

Ahoj,
díky za posouzení. Mám pár dotazů.
První - šlo by vypustit kompletně řadu D a ponechat pouze A,B,C a místo řady D už jen řidičky??? Někde jsem zachytil informaci (ale jak to bývá nevzpomenu už kde), že na skutečných PG někdo dal jen dvě řady A a B....
Druhý dotaz - nemám zatím představu co stojí Skytex (do Gradientu jsem zatím nepsal)...
Třetí dotaz - ohledně profilu jsem četl že až tolik na něm nezáleží - je tedy lepší aby byl méně prohnutý nebo ještě lépe autostabilní (jako u samokřídla)???
Čtvrtý dotaz - pokud jde o těžiště a jeho polohu - je zde nějaké obecně závazné pravidlo nebo ne? Řeší se dejme tomu špatná poloha zjištěná po prvních pokusech o let pouhým přidáním váhy do pilota nebo je třeba převázat padák???

Předem díky za odpovědi (modelařil jsem letadýlka a tak tohle je trochu jiný kafe pro mě :)
dhubac
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod dhubac » úte zář 28, 2010 6:26 pm

Tak jsem zapracoval změny, jen nemám v databázi ten profil PW99. Mohl bys mi prosím poslat ten souborek? Zkusil jsem tam změnit profil na HQ3518 u kterého jsem posunul max tloušťku do 25% hloubky profilu.
Ještě by mě zajímalo to, zda by nebylo dobré snížit tloušťku profilu směrem ke konci křídla?
POKUS1.zip
(1.78 KiB) 339 krát
dhubac
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » úte zář 28, 2010 6:38 pm

No za 1)určitě tu řadu D tam nedělej Wind1 jsme ji tam meli ale u dalších padáku už jedem jen na A,B,C a řidičky.Jo to je pravda taky sem to už slyšel že velký závodní brka budou jen na A,B.
2)Ja kupuji skytex od firmy Sky paraglider a tam vychází na 250kč za 1B/m(běžný metr)
3)Jo to jsem psal ja že na něm zas až tak moc nezáleží ale pokud chceš aby to lítalo fakt supr tak i tam si musíš dát bacha vím že dřív zkoušeli na velkých PG takhle prohnuty i autostabilní a nic moc to nebylo!!Dej tam ten PW99A ten mám odskoušenej a je dost dobrej!!
4)No my sme se ho vždycky snažili dát jak na velkým padáku a to je pod řadou B a vždy to letělo pokud bys to dal špatně myslím si že to moc nepoletí ale nevím!! ;) ;)
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod RCparaSKY » úte zář 28, 2010 6:42 pm

Stáhni si Geni je tam ten profil tak si ho trosku předělej podle sebe :lol: :D :)
viewtopic.php?f=8&t=22
Born to FLY
RCparaSKY
Administrátor

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » sob říj 09, 2010 4:34 pm

Profily včetně PW 99A najdeš v Návrzích do surfplanu ;) ;)
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod Tibor » pon dub 23, 2012 7:02 am

Dobry den prajem Volam sa Tibor a som nadsenec zo Slovenska
RC paragliding ma okuzlil. Videa a fotky na tomto fore su krasne.
A dovod preco Vas kontaktujem je ten, ze by som Vás chcel poprosit, či by ste sa nepozreli na moj navrch klzaka, ktory pripajam v prilohe. Pripadne zmeny v návrhu uvitam.
Mozno mi aj navrhnete, ze mi mozete usit, ale ja si kridko za niekolko sto Eur nemozem dovolit
Dakujem vopred za Vasu odpoved a cas, ktory mi venujete

S pozravom Tibor
Přílohy
navrh surfPlan.rar
(4.32 KiB) 348 krát
Tibor
Čumil

Uživatelé Informace

Příspěvekod Jarda » sob dub 28, 2012 6:41 am

Ahoj,tak jsem ti tam udělal pár úprav ale stejně je to na tobě.Na tak malé křídlo budou určitě stačit dvě řady šnůr +řidičky.
Jinak přeju příjemnou zábavu při šití a výrobě šnůr ;) ;)
Přílohy
Tibor pokus řidičky.zip
(2.21 KiB) 345 krát
Tibor pokus.zip
(2.19 KiB) 327 krát
Jarda
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 65

Příspěvekod Tibor » úte kvě 08, 2012 1:29 pm

Dakujem Jarda ze si sa na to pozrel