LASEPP od dubu

Re: LASEPP od dubu

Příspěvekod dub » čtv črc 21, 2016 10:23 am

Nějak se mi práce na sedačce přibrzdila. Včera jsem jen zakrátil nerezové imbusové šrouby M4 co drží na sedačce silentbloky. Silenbloky jsem přišrouboval a zároveň zalepil Loctitem. Zalepil jsem rovněž šrouby M2 , které drží serva v sedačce a na speedu. Vyřezané ozdoby mám již doma, tak je musím nějak přenést na sedák. Bude to mokrou cestou pomocí jarové vody. Tato metoda má tu obrovskou výhodu, že se samolepkou můžu pohybovat po povrchu a když bude správně usazená , tak na ní přitlačím a je to.Při aplikaci nasucho máme většinou jen jeden pokus ;)
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod PetrB » čtv črc 21, 2016 7:12 pm

dub píše:Nějak se mi práce na sedačce přibrzdila. Včera jsem jen zakrátil nerezové imbusové šrouby M4 co drží na sedačce silentbloky. Silenbloky jsem přišrouboval a zároveň zalepil Loctitem. Zalepil jsem rovněž šrouby M2 , které drží serva v sedačce a na speedu. Vyřezané ozdoby mám již doma, tak je musím nějak přenést na sedák. Bude to mokrou cestou pomocí jarové vody. Tato metoda má tu obrovskou výhodu, že se samolepkou můžu pohybovat po povrchu a když bude správně usazená , tak na ní přitlačím a je to.Při aplikaci nasucho máme většinou jen jeden pokus ;)

Víš kolik času budeš mít když vynecháš spaní? Mám to vyzkoušený ale nejde to praktikovat každý den. :cry:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod dub » čtv črc 21, 2016 8:14 pm

Spát se musí, jinak bych byl úplně nepotřebnej :D
Venku prší, na zahradu se nejelo, tak šup do dílny a trochu zamakat na sedačce. Dnes jsem konečně osadil motor. Jedinou úpravu co jsem musel na motoru udělat, bylo to, že jsem do patky na obrácenou montáž udělal závity M4 . To proto, abych pomocí imbusových šroubů připevnil motor k rámu a jako kontramatku jsem použil uzavřené nerezové matky M4. Celou tuto sestavu jsem pak připevnil na silentbloky a zajistil normální maticí bez podložek. Matky se pěkně vlisovaly do plastu koše a drží opravdu fest. Dále jsem z nerezových imbusových šroubů M3 s osazením vyrobil čepy speedu. Píšu vyrobil protože jsem musel šrouby z 30mm zkrátit na 15mm. Jako kontramatku jsem použil uzavřenou nerezovou matici M3. Nad čepem je v hrazdě zašroubováno kulaté očko M3 , kterým povede šňůra speedu zasmrštěná do tenké bužírky a její oko bude průvlakem zavěšeno na čep. Jednoduché, drží to a rychle se to dá demontovat při sundávání vrchlíku ze sedačky. Funguje je to mám to vyzkoušené na sedačce pod Free.
Zkusmo jsem sedačku zvážil a výsledky jsou zde:
Samotná sedačka bez pohonného akumulátoru 1190 gr.
Sedačka s akumulátorem 3 čl. 2200mAh 1370 gr.
Sedačka s akumulátorem 3 čl. 4500mAh 1630 gr.
Váhy vyšly super a když jsem sedák s akumulátorem zavěsil za hrazdu kde budou karabiny vrchlíku sedák byl vodorovně :D :D :D :D :D
Nějak se mi nechce do těch ozdob, nechám to až nakonec ;)
Nějaké fotky z dokončovacích prací
Prozatimní pohon axikem 2820/10 s vrtulí 10/6

Silové kabely od motoru pasují do gumové průchodky těsně suvně

Detail čepu speedu . Fakt se mi to líbí .

Kabely serv speedu v gumové průchodce. Ještě v ní zbylo místo na antény přijímače, které budou uchyceny pomocí zdrhovacích pásen na ochranný koš

Pohled do sedačky na držáky přijímače, reglu a paramixéru. Zatím je uvnitř kabelově neuklizeno

Pomalu se blíží konec , zatím je to bez ozdob
Naposledy upravil dub dne pát črc 22, 2016 10:54 am, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod PetrB » čtv črc 21, 2016 9:16 pm

K tomu není co dodat, snad jen že to poletí samo. Pěkná práce.
Koukej vymýšlet zlepšováky, mě už to nebaví, tak rád něco ošlehnu. :idea: :lol:
"Padák byl vymyšlen jako záchranný prostředek a né věc na blbnutí."
PetrB
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 50

Příspěvekod zdzd » čtv črc 21, 2016 10:17 pm

dub píše:Spát se musí, jinak bych byl úplně nepotřebnej :D

Ale houby...

Den má 24 hodin plus noc a týden má sedm dnů plus víkend!
zdzd
RC paraglider pilot

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pát črc 22, 2016 6:08 am

zdzd tak to je dobrý, to jsem ještě neslyšel :lol: :lol: :lol: :lol:
Spánek stačí v pohodě 6 hod. Na delší pospávání nemám čas :D :D :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pát črc 22, 2016 6:22 am

Když na tu sedačku koukám, asi ještě udělám nad serva speedu něco jako kryt, který bude sloužit i jako držák kamery. Už delší dobu pokukuji po tomto modelu
https://www.fotoskoda.cz/sony-hdr-as50/ ... oChwnw_wcB
.
Má stabilizaci a to že nemá 4K mě moc nevadí :) . Jedinou překážkou je vyšší cena.
Kryt/držák bude vyroben z eloxovaného el-ka, které mi zbylo , když jsem vyráběl držák na serva speedu. Přidělán bude na prodlouženém šroubu, který drží držák serv speedu. Bude to převrácené L-kem dopředu, tak že to zároveň bude sloužit jako malá ochrana pák speedu.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod Ladys » pát črc 22, 2016 7:47 am

dub píše:Když na tu sedačku koukám, asi ještě udělám nad serva speedu něco jako kryt, který bude sloužit i jako držák kamery. Už delší dobu pokukuji po tomto modelu
https://www.fotoskoda.cz/sony-hdr-as50/ ... oChwnw_wcB
.
Má stabilizaci a to že nemá 4K mě moc nevadí :) . Jedinou překážkou je vyšší cena.
Kryt/držák bude vyroben z eloxovaného el-ka, které mi zbylo , když jsem vyráběl držák na serva speedu. Přidělán bude na prodlouženém šroubu, který drží držák serv speedu. Bude to převrácené L-kem dopředu, tak že to zároveň bude sloužit jako malá ochrana pák speedu.

Jirko, to není špatná volba.
Kamarád jí má a je spokojenej, cena není špatná,já dal za Go pro 8 890 Kč.
Kdybych neměl Go pro tak bych do ní šel.
Ta stabilizace je tam super, ta chybí u mojí kamery.
Ladys
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 57

Příspěvekod dub » pát črc 22, 2016 7:56 am

Láďo dík za info , potěšilo , zatím na ni nemám , ale někde na netu jsem viděl porovnání s Gou prem (nevím, jak se to píše :lol: ) a tahle se mi líbila víc , ikdyž na první pohled není taková akční a In. No právě ta stabilizace je tam super .Co se mi taky líbí, že má zespoda závit na přidělání k čemukoliv pomocí šroubu třeba ze starého foťáku s pouzdrem v mém připadě Zenit. Úplně si ji dovedu živě představit na mojí nové sedačce. Tím , že má širokoúhlý záběr, tak by tam byly vidět i šňůry od vrchlíku. No mohlo by to být zajímavé.
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob črc 23, 2016 8:41 pm

Dnes jsem zase trochu pracoval na sedačce. Při pohledu na serva speedu přidělaná na hrazdě se mi to zdálo takové nedodělané . V začátku jsem chtěl serva speedu přiznat , ale nakonec jsem se rozhodl, že na ně vyrobím kryt a částečně je zakreju. Udělal jsem dobře výsledek mě mile překvapil, jen jsem netušil, že s tím krytem bude takové babrání, aby sednul jak má. Dále jsem sedačku konečně polepil a musím uznat, že prokoukla :D :D :D :D :D . samozřejmě jsem nezapomněl na jméno pilota. Před chvilkou jsem sedačku napípal do vysílače a zítra se pokusím kabeláž nějak upravit, aby to vypadalo k světu. Měřil jsem dráhu rukou a na poslední dírce to dělá 22 cm, což by mělo na zabrždění stačit :lol: :lol: . Možná nalepím ještě něco na boky rukou, abych rozbil šedou barvu plastu.
Více řeknou přiložené fotografie.
Kryt serv speedu, hrany jsou samozřejmě vyleštěny :-)

Zakrytovaná serva speedu, takto se mi to líbí mnohem víc

Sedačka vypadá dost dobře :-)), ani jsem netušil

Pohled na pravý bok

Pohled na levý bok
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

PředchozíDalší

Zpět na Tříkolky a panáci