Směrové řízení vrchlíku za pomoci speedu

žádná rada není špatná

Re: Směrové řízení vrchlíku za pomoci speedu

Příspěvekod sym » pát dub 07, 2017 4:30 pm

dub píše:Trochu oživím toto téma. V novém rádiu funkci nesouměrného stahování speedu mám napípanou, ale ještě jsem nepřepíchal serva na přijímači. Tak jsem zvědavej možná to bude chtít nějaký reverz a pak se uvidí .Jsem moc zvědavej jestli je další slepá ulička do které jsem zabloudil a nebo to bude k něčemu dobré :)
Teď už jen to počasí :x

Nechápu tu větu - nepřepíchal serva na přijímači. :D Já myslel, že když na Tebe tahle vysílačka mluví, tak Ti prozradí, že tohle dělat nemusíš.Stačí, že v menu určíš, ve kterém kanálů to servo je :lol: :lol: :lol:
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod dub » pát dub 07, 2017 8:01 pm

Tak to jsem nevěděl . Prostě jsem si stáhnul od němců program , ten nahrál do vysílače a skoro vše kompletně překopal :D :D :D :D
Konečně mám speed ovládaný směrovkou, jde to vypnout tak pak uvidíme.
Jinak si chci udělat program jako šablonu a ten pak jen kopírovat a dolaďovat podle vrchlíků a krosen.
Křídla mohou narůst jenom těm, kteří zkoušejí létat
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 54

Příspěvekod dub » ned dub 09, 2017 2:07 pm

:D :D :D :D :D :D Řiditelný speed funguje a to tak, že skvěle. První poznatek u sing skinů se vliv tolik neprojevuje , ale také to dělá zatáčku. U double skinu je to jiná, dnes jsem to vyzkoušel v termice a maximální spokojenost, zatáčka hodně plochá a minimálním opadáním. Přirovnal bych to ktomu jako když se u skutečného padáku pilot v sedačce vyklání do stran. Lepší reakce jsou když je speed stažen zhruba na polovinu (mám to udělané na 3-polohový přepínač) a při zatáčení jde jedna páka serva speed nahoru a druhá dolů. Je to stejné jako u křidélek levá zatáčka levý speed se povoluje a pravý přitahuje. Dnes to byl první pokus . Ještě zbývá prostor na zjištění maximální výchylky než to začne klapat. Dnes nebylo moc času šlo o to to jen vyzkoušet a jsem rád , že se to povedlo :D :D :D
Naposledy upravil dub dne pon kvě 22, 2017 9:23 am, celkově upraveno 1
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob kvě 06, 2017 7:59 pm

Dnešní den se vydařil na výbornou :D . Nikdy jsem o single skinu nepochyboval, ale že bude lítat skoro jako double skin jsem netušil. Pod Power 1,1 jsem na krosnu přidělal 2 dvoučlánky 5000mAh spojené paralelně. Vznikl tedy článek 2S2P s kapacitou 10000mAh. Na 20min motorového letu byl celkový čas 65 min. Naklouzáno 45 min. Chodilo to nádherně stoupáky kolem 2m/s co si více přát. Když jsem se trefil do stoupáku a přidal plyn, tak jsem dosáhl maximálního stoupání 3,5m/s.
K řiditelnému speedu:
Na singl skinu Power 1,1 se účinek neprojevuje skoro vůbec.
Na double skinu Astral je je účinek již znatelný , ale občas je nutno pomoci jemným stažením řidičky
Fox 1,5 však překvapil, tento vrchlík je v podstatě řiditelný jenom speedem. Maximální stažení předního popruhu byly 3 cm. Zatáčka je velmi plochá.
Astrala a Foxe jsem natočil, ale musím to nějak střihnout. Důležité je, že to funguje :D :D :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » sob kvě 13, 2017 6:30 pm

Video sestříháno , až se nahraje dám odkaz ;)
https://youtu.be/A1q0Evd_Y8g
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod dub » pon kvě 22, 2017 9:21 am

A jak to funguje na krosně je vidět na tomto videu :)
https://www.youtube.com/watch?v=K4HDvTYR0r0
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Příspěvekod sym » pon kvě 22, 2017 3:58 pm

Jirko jen dotaz. Na videu popisuješ, že pravé servo speedu stažením způsobí zatáčku doleva. Je to tak správně? Na modelu jsem to ještě nenastavoval ( čekám na program od Tebe :-) ) , ale na velkým padáku jsem se vždycky naklonil na stranu kam chci zatáčet.
sym
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace
Věk: 42

Příspěvekod dub » pon kvě 22, 2017 4:19 pm

Jo jo je to správně :lol: Zatáčka doprava znamená levé áčko dolů pravé nahoru nebo zůstane na místě. Pravá polovina vrchlíku se zpomalí a levá naopak menším úhlem náběhu zrychlí a celé to má tendenci se záčet doprava. Na levo je to naopak.
Soubor pošlu jen mi prosím tě napiš do SZ email. Já už bych to poslal dřív, ale říkal jsi že nespěcháš :D
dub
RC paraglider vývoj

Uživatelé Informace

Předchozí

Zpět na Rady a Nápady